Travel-wars: Παρίσι vs Ρώμη

Τravel-Wars: Παρίσι vs Ρώμη


  • Total voters
    369

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.494
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Οι τελευταίες σελίδες είναι γεμάτες με μηνύματα εντελώς άσχετα με το θέμα. Τον κατακρεουργήσατε τον πόλεμο. Σας ανακαλώ στις γραμμές μάχης. Τα άσχετα μηνύματα θα καθαριστούν και θα σταλούν πακέτο όπου νομίζει ο moderator.

Ευχαριστώ, και παρακαλώ on topic από δω και κάτω.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κυρία μου, δεν σας καλέσαμε
Εσείς ψηφίσατε τα γαλλάκια
Ο πόλεμος συνεχίζεται.
ΟΧΙ στην εκδρομή μας οι παρισοψηφίσαντες.......
Ή αν έρθετε, θα προσκυνήσετε τη Ρώμη.....
Αγαπητη! Πως σας περασε απο το μυαλο οτι η παρεμβαση μου ειχε απωτερο σκοπο την εκμαιευση μιας προσκλησουλας!:D
Και εμεις οι παρισοτραφεις δεν καταδεχομαστε να δημιουργησουμε γκρουπ τεραστια (που ο αριθμος των ψηφων μας ευκολα θα μας το επετρεπε). Προτιμαμε να τιμαμε το Παρισι μας και να μας τιμα και αυτο, το πολυ ανα δυαδες, οπως του πρεπει δηλαδη. Και τι νομιζετε, οτι δεν ξερουμε απο Ρωμη; Και ως εκ τουτου ουτε αν μας προσκυνησει ολη η Ρωμη δεν καταδεχομαστε να παμε....

ΥΓ.ΟΚ Boss? Ειμαι μεσα στο πνευμα ετσι; :haha:
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.284
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Τη μπετατζιδικη σαγιοναρα,το καπρι παντελονι και την Αρτα και τα Γιαννενα σε κοσμημα των Ρωμαιων δεν ειδα να αναφερεται πουθενα και το θεωρω αδικο.
Εχω φωτο καλλονου με τοπικη ενδυμασια,παπουτσακι ψαθωτο γκρι με μπεζ καλτσα,το ονειρο.
Το δε αμανικο φανελλακι..για ποια μοδα μιλαμε.
Οσο για το περιβαλλον,στο δρομο για Τραστεβερε μετρησα 7 περιττωματα,τα τρια σιγουρα ανθρωπινα εν ειδει τουρτας διπλα στο ποταμι.
Τα γραφφιτι παντου δινουν επισης ενα μοντερνο στυλ στην ολη παρακμα.
Τελευταια φορα που ημουν εκει,εμπασε νερα σταθμος μετρο,πανω απο 10 ποντους,μονο τα παπακια λειπανε.
Καθε φορα που παω Ρωμη τη βρισκω πιο ξεπεσμενη,πιο παρακμιακη πιο μιζερη.
Ομως η αληθεια ειναι πως οι Ρωμαιοι,ξερουν πως να φτιαχνουν μια γυναικα,την πεφτουν ανεξαρτητως ηλικιας ,παχους,εμφανισης,παντου,ακομα και αν συνοδευουν.
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Αγαπητη! Πως σας περασε απο το μυαλο οτι η παρεμβαση μου ειχε απωτερο σκοπο την εκμαιευση μιας προσκλησουλας!:D
Και εμεις οι παρισοτραφεις δεν καταδεχομαστε να δημιουργησουμε γκρουπ τεραστια (που ο αριθμος των ψηφων μας ευκολα θα μας το επετρεπε). Προτιμαμε να τιμαμε το Παρισι μας και να μας τιμα και αυτο, το πολυ ανα δυαδες, οπως του πρεπει δηλαδη. Και τι νομιζετε, οτι δεν ξερουμε απο Ρωμη; Και ως εκ τουτου ουτε αν μας προσκυνησει ολη η Ρωμη δεν καταδεχομαστε να παμε....

ΥΓ.ΟΚ Boss? Ειμαι μεσα στο πνευμα ετσι; :haha:
Δεν απαντώ τα πρέποντα, γιατί θα βγω εκτός πνεύματος Αφεντικού....
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Τη μπετατζιδικη σαγιοναρα,το καπρι παντελονι και την Αρτα και τα Γιαννενα σε κοσμημα των Ρωμαιων δεν ειδα να αναφερεται πουθενα και το θεωρω αδικο.
Εχω φωτο καλλονου με τοπικη ενδυμασια,παπουτσακι ψαθωτο γκρι με μπεζ καλτσα,το ονειρο.
Το δε αμανικο φανελλακι..για ποια μοδα μιλαμε.
Οσο για το περιβαλλον,στο δρομο για Τραστεβερε μετρησα 7 περιττωματα,τα τρια σιγουρα ανθρωπινα εν ειδει τουρτας διπλα στο ποταμι.
Τα γραφφιτι παντου δινουν επισης ενα μοντερνο στυλ στην ολη παρακμα.
Τελευταια φορα που ημουν εκει,εμπασε νερα σταθμος μετρο,πανω απο 10 ποντους,μονο τα παπακια λειπανε.
Καθε φορα που παω Ρωμη τη βρισκω πιο ξεπεσμενη,πιο παρακμιακη πιο μιζερη.
Ομως η αληθεια ειναι πως οι Ρωμαιοι,ξερουν πως να φτιαχνουν μια γυναικα,την πεφτουν ανεξαρτητως ηλικιας ,παχους,εμφανισης,παντου,ακομα και αν συνοδευουν.
Ενω στο Παρισι φορανε σαγιοναρες με διαμαντια επανω??
Ισααα που θα τους κατηγορησεις και για πεφτουλες. Οι Ιταλοι το εχουν το ρομαντζο( βλεπε Ρωμαιος και Ιουλιετα)!! εσεις πηγαιντε στον Κουασιμοδο!!
Οσο για τα περιττωματα(ναι, μην το γραψεις με την γνωστη λεξη και ακυρωσεις το savoire vivre) , μη σου πω καλυτερα οτι εγω ειδα να εκτελειται η ιδια πραξη στους Κηπους του Λουξεμβουργου!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το δε αμανικο φανελλακι..για ποια μοδα μιλαμε.
μήπως ήταν όμως D&G? πού να ξέρουν οι γαλλόφιλοι από τέτοια..το επιμελώς ατημέλητο είναι ιταλική επέμβαση στη μόδα όπως και κάθε νεωτερισμός εξάλλου. η μόδα είναι πασίγνωστο ότι γεννιέται στο Μιλάνο, φοριέται στη Ρώμη και αντιγράφεται στο Παρίσι και τη Μαδρίτη.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.966
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Μη ξεχνάμε, εξάλλου: ακόμα και ο πάντα υπέρκομψος Φρεντ Ασταίρ στο Funny Face, στο Παρίσι πήγε την καλή του κι εξίσου υπέρκομψη Όντρεϋ Χέμπορν για γκαλά, κι ουχί στη Ρώμη....
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Λυπούμαι, αλλά το ανωτέρω κοκκινωπό τσίτι μόνο πάνω σε αλγερινό μπασκετμπολίστα θα έδειχνε αρκούντως χαριτωμένο...

Μη ξεχνάμε, εξάλλου: ακόμα και ο πάντα υπέρκομψος Φρεντ Ασταίρ στο Funny Face, στο Παρίσι πήγε την καλή του κι εξίσου υπέρκομψη Όντρεϋ Χέμπορν για γκαλά, κι ουχί στη Ρώμη....
Σιγαααα τα ωαα !! Και ο Παπαμιχαηλ την Βουγιουκλακη στην Ρωμη!!!
"με συγχωρειτε ηταν τυχαιο!"
"τυχαιο, αλλα... ωραιο":haha:
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
618
Τα όνειρα των γαλλόφιλων για double score έχουν εξανεμιστεί τις τελευταίες μέρες.
Διαφαίνεται μία συσπείρωση των ιταλόφιλων ψηφοφόρων.

Για να δούμε θα αντιστραφεί το αποτέλεσμα ???
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.966
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Ε, αυτό φωνάζουμε από την αρχή αυτής της αναμέτρησης, δεσποσύνη Εβανζελί:

Πως συγκρίνετε μεταξύ τους πράγματα ανόμοια.....
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Και επανερχομαι στο θεμα της μοδας!!
Ποια μοδα διατεινεστε οτι εχετε , αγαπητοι μου?
Ο Lacroix εχει σχεδον φαληρισει, ο οικος Chanel εχει σαν σχεδιαστη του , ακουσον ακουσον, τον Γερμανο kaizer Karl Lagerfeld !!
Κοιταξτε λιγο στην Mama Roma!! Η Miuccia Prada εχει ανεβει κατακορυφα, o οικος Missoni λατρευεται απο ολες τις γυναικες, το διδυμο D&G μπορει να χωρισαν σαν ζευγαρι, αλλα ακμαζουν στις πασαρελες!!
Και σεις ακομα καθεστε και σχεδιαζετε μαρινιερες με αγκυρες λες και θα τα φορεσει τα ρουχα ο Ποπαυ και η Ολιβ!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.546
Μηνύματα
899.847
Μέλη
39.261
Νεότερο μέλος
geormili

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom