Summer vs. Winter

Καλοκαίρι ή Χειμώνας

  • Καλοκαίρι

    Votes: 83 53,5%
  • Χειμώνας

    Votes: 72 46,5%

  • Total voters
    155

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
χειμωνας
κρασακι, τζακι(λεμε τωρα) ,ενα παραθυρο και εξω να βρεχει , ποπ κορν και ντιβιντι, αραλικι με τη παρεα, και χειμερινοι προορισμοι.
και αμα κανει πολυ κρυο:χουχουλιαζεις περισσοτερο
ενω αμα κανει πολυ ζεστη;;;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Επειδή λατρεύω τη θάλασσα , θα ψηφίσω χειμώνα!Τί πιο ωραίο απ το να έχεις όλη τη παραλία δική σου,να μην έχεις μπροστά σου τους ενοχλητικούς με τις ρακέτες,τα παιδάκια που τρέχουν πέρα δώθε και φωνάζουν,να μπορείς να στρώσεις τη πετσέτα σου όπου γουστάρεις,η θάλασσα να είναι πιο καθαρή,να μην κολλάς στη κίνηση του καλοκαιριού,να παρκάρεις όπου θέλεις,γενικότερα άλλη φάση ...
Ο χειμώνας πλέον δεν είναι και τόσο βαρύς..Ανυπομονώ να έρθει και να κάνω τα μπανάκια μου όπως ακριβώς θέλω!!!
Αντε συντροφισσα!!και γω μαζι σου οχι στο χειμωνα βεβαια αλλα στο χειμερινο πλατσουριζειν!!

χειμωνας
κρασακι, τζακι(λεμε τωρα) ,ενα παραθυρο και εξω να βρεχει , ποπ κορν και ντιβιντι, αραλικι με τη παρεα, και χειμερινοι προορισμοι.
και αμα κανει πολυ κρυο:χουχουλιαζεις περισσοτερο
ενω αμα κανει πολυ ζεστη;;;
Απορια:πως χουχουλιαζεις περισσοτερο οταν πρεπει να κινηθεις σε δουλειες υποχρεωσεις μεσα στο κρυο?:roll:
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
βαζεις δευτερη ζακετα, δευτερο κασκολ, σκουφι και βγηκες;)

ενω αμα ζεσταινεσαι και πρεπει να πας δουλεια;;και να μπεις σε μμμ;
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.293
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδόρ
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Τί ποιό ωραίο από το να βρίσκεσαι μέσα στο καταφύγιο,μπροστά στο τζάκι μέτα από πολλές ώρες ορειβασίας και να απολαμβάνεις το τσαγάκι σου με την παρέα???Θέλει και ερώτημα ??? Φυσικά ΧΕΙΜΩΝΑΣ !!!!!!!!:clap::clap::clap:
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
Χειμώνας χειμώνας και μονο χειμώνας!!! Αντε να ερθει επιτελους!! Θελω κρυο, τζάκι και κρασακι!!!
 

mat_lZ

Member
Μηνύματα
84
Likes
12
προσωπικά θέλω να εκμεταλλεύομαι όσες περισσότερες ώρες της ημέρας, αλλά αντίθετα από ότι πιστεύουν οι περισσότερου το χειμώνα έχεις περισσότερες. καλοκαίρι στην ελαδα με 35+ βαθμούς, μπορείς να κυκλοφορήσεις από νωρίς το πρωί μέχρι 12 μεσημέρι, το απόγευμα από τις 8 μέχρι το πρωί. ενώ το χειμώνα φοράς κάτι ζεστό και βγαίνεις όποια ώρα θέλεις.
οπότε χειμώνας!!
 
Μηνύματα
2.509
Likes
3.270
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Και τα δυο Σουπερ ειναι... Αρκει το χειμωνα να ειμαι στο Λονδινο και το καλοκαιρι στη Χαλκιδικη!
Αν και Λονδινάκηδες και οι δύο:clap:σου χαρίζω τη Χαλκδική το κατακαλόκαιρο και μου δίνεις Λονδίνο!!:haha:


Χωρίς δεύτερη σκέψη,με τα ταμπούνια που λένε ψηφίζω χειμώνα γιατί έτσι όπως κατάντησε το καλοκαίρι τα τελευταία 2,3,5 χρόνια είμαστε να μας κλαίνε οι ρέγγες...Κάποτε είχαμε γλυκά καλοκαίρια,δεν εκτοξευόταν τόσο η θερμοκρασία,άσε δε που υπήρχαν και ενδιάμεσα διαλλείματα με βροχούλες,
τώρα το βιολί βιολάκι έτσι και ξεκινήσουν τα 33φεύγα δεν σταματάν με τίποτε,
σήμερα έβρεξε και ξαναθυμήθηκαμε αυτή την ξεχασμένη λέξη!
Αντε να δουλέψεις με τον παλιοκαύσωνα..,σε παραλύει,συνέχεια με τους κλιματισμούς κλπ και στις διακοπές ακόμα τι να το κάνω τρελλοκομείο στις παραλίες και η ζέστη ζέστη παντού.
ενώ ο χειμώνας πλέον που ανάλογα έχει αλλάξει κι αυτός είναι υποφερτός,δεν
κάνει βαρυχειμωνιά,(μιλώ για την πόλη μου τη θεσνίκη),κυκλοφορείς άνετα,
κάνεις τα πάντα ακόμα και μπάνιο:D

Αν βέβαια είχα την πολυτέλεια να μη δουλεύω:haha:και είχα καναδυό τρία σπίτια ένα σε βουνό ένα σε θάλασσα κλπ φυσικά δε θα μ ένοιαζε τι καιρό κάνει..

αντε ισοπαλία μέχρι στιγμής νομίζω είμαστε
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Εγώ μέχρι πρότινος ψήφιζα καλοκαίρι (καθότι ψάρι που λέει κι η m-fish). :D
Αλλά, τα ηλίθια κουνούπια σε συνδυασμό με ότι τα μπάνια μου κάθε χρόνο μειώνονται με γεωμετρική πρόοδο, θα με κάνουν να θαυμάζω περισσότερο το χειμώνα... :(
Βέβαια, αν είχα επιλογή θα ψήφιζα άνοιξη δαγκωτό για πολλούύύύύς λόγους, αλλά τέλος πάντων... Θα πω χειμώνα κι εγώ.
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
προσωπικά θέλω να εκμεταλλεύομαι όσες περισσότερες ώρες της ημέρας, αλλά αντίθετα από ότι πιστεύουν οι περισσότερου το χειμώνα έχεις περισσότερες. καλοκαίρι στην ελαδα με 35+ βαθμούς, μπορείς να κυκλοφορήσεις από νωρίς το πρωί μέχρι 12 μεσημέρι, το απόγευμα από τις 8 μέχρι το πρωί. ενώ το χειμώνα φοράς κάτι ζεστό και βγαίνεις όποια ώρα θέλεις.
οπότε χειμώνας!!
Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια... Άσε που ο ήλιος του χειμώνα και υποφέρεται και τον εκτιμάς/απολαμβάνεις περισσότερο... Το καλοκαίρι κλείνεσαι στο δωμάτιο με το κλιματιστικό τις περισσότερες ώρες...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τωρα καταλαβα γιατι δεν πηγαν οι Ελληνες φετος το καλοκαιρι διακοπες... δεν ειναι η κριση αλλα η αγαπη που εχουν στο χειμωνα...
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.202
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
O χειμώνας είναι μπροστά!
Κι εγώ έχω πάθει σοκ!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.991
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom