Summer vs. Winter

Καλοκαίρι ή Χειμώνας

  • Καλοκαίρι

    Votes: 83 53,5%
  • Χειμώνας

    Votes: 72 46,5%

  • Total voters
    155
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Σιγα το χειμωνα που εχουμε στην Ελλαδα βρε παιδια, ειδικα τα τελευταια χρονια ορισμενοι ουτε μπουφαν δε φορανε. Και σιγα τις βροχες. Δε κανει κρυο στην Ελλαδα!!!
....αναφέρεσαι στην Κρήτη; Γιατί από Λάρισα και πάνω ψοφάμε στο κρύο το χειμώνα, χιονίζει και βρέχει 2 μήνες τουλάχιστον...
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Στην Αθηνα. Τουλαχιστον το κρυο αντιμετωπιζεται, ντυνεσαι... το καλοκαιρι τι κανεις; Γδυνεσαι; :)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Το καλοκαίρι λέω αμάν να έρθει ο χειμώνας, το χειμώνα λέω αμάν να έρθει το καλοκαίρι, άρα σαφή απάντηση δεν έχω. Απολαμβάνω το ξεκίνημα και των δύο εποχών. Να κάνω το μπανιο μου το καλοκαίρι και να χουχουλιάζω στο πάπλωμα το χειμώνα. Από πλευρά εργασίας προτιμώ το καλοκαίρι σαφώς. Λιγότερη δουλειά. Και προτιμώ να ταξιδεύω χειμώνα εφόσον ο προορισμός το επιτρέπει
 

pvldanna

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
λίμνη Κόμο
Ταξίδι-Όνειρο
αγια πετρουπολη
Χειμώνας χωρίς δεύτερη κουβέντα!Να απολαμβάνεις το κρύο,το χιόνι, τη βροχή...το καλοκαίρι τι άλλο να βγάλεις λόγω ζέστης?τη σάρκα σου?:haha:
 
Last edited by a moderator:

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.281
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
τα κουνουπια δε με αγγιζουν, δεν ιδρωνω ευκολα , οι κορυφες των βουνων ειναι προσιτες, ειμαι ψαρακι (m-fish) και θελω να κολυμπω , αποκτω ωραιο σοκολατι χρωμα και μου τη σπανε τα παπλωματα, ολο γλιστρανε.....

φυσικα καλοκαιρι
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Χειμώνας. όσο πιο βαρύς τόσο καλύτερα, εκδρομές στην ορεινή ελλάδα, ορεινή ναυπακτία, κορινθία, δημητσάνα, καλάβρυτα, παρνασσό, πίνδος, καιμακτσαλάν, σκι στη βουλγαρία, ζεστό τσάι και ρακόμελο, ψήσιμο στο τζάκι. κουράστηκα να λιώνω στους 40C για διακοπές με μπάνια 2 εβδομάδων. Ά και σούπες, πολλές σούπες και κόκκινο κρασί σε θερμοκρασία δωματίου επιτέλους
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Όπως ο hydronetta, έτσι κι εγώ ψηφίζω την αρχή κάθε εποχής! Ο Ιούνιος είναι ο ομορφότερος μήνας του καλοκαιριού, γεμάτος υποσχέσεις για την εποχή που έρχεται..Τα ρούχα λιγοστεύουν, αρχίζουν οι πρώτες διακοπές, τα σχέδια για το υπόλοιπο καλοκαίρι..
Έτσι και ο Νοέμβριος έχει τη γλύκα των πρώτων κρύων, τα μπουφάν, τα κασκόλ, η ζεστή σοκολάτα σε χουχουλιάρικα καφέ, τα υπέροχα "βαριά" γεύματα συνοδευμένα από έντονα κόκκινα κρασιά, την προσμονή των Χριστουγέννων..
Αντίθετα, χειρότεροι μήνες για μένα ο Αύγουστος - οι καύσωνες έχουν πλέον κουράσει, λείπει όλος ο κόσμος, αν δεν είσαι διακοπές μελαγχολείς, στη θάλασσα γίνεται το αδιαχώρητο κοκ - και ο Ιανουάριος - τα Χριστούγεννα πέρασαν, η Άνοιξη ακόμα πολύ μακριά, έχεις βαρεθεί τις βροχές και την παγωνιά, όλοι είναι μελαγχολικοί..
Ας πούμε σήμερα που αρχίζει και αλλάζει το σκηνικό με βροχές και αεράκι είμαι ενθουσιασμένη! Δεν ανυπομονείτε για το φθινόπωρο;;
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Το σκηνικό που περιγράφει η mfish και το αντίστοιχο του Nikos5050 με βρίσκουν γοητευμένη και σύμφωνη. Επίσης βαλιτσούλα συμφωνώ μαζί σου στους μήνες.
Και πάλι όμως, στα σημεία με κερδίζει το καλοκαίρι...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Ένας ακόμα σημαντικός λόγος που δεν μου αρέσει ο χειμώνας και τον οποίο παρέλειψα να αναφέρω, είναι ότι οι μέρες είναι μικρές και οι νύχτες πολύ μεγάλες. Εγώ χρειάζομαι ήλιο και φως.

Δε θέλω κάθε μέρα για τη δουλειά, νύχτα να φεύγω από το σπίτι και νύχτα να γυρνώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.973
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom