Summer vs. Winter

Καλοκαίρι ή Χειμώνας

  • Καλοκαίρι

    Votes: 83 53,5%
  • Χειμώνας

    Votes: 72 46,5%

  • Total voters
    155

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ειναι καλη μου που μπαινει το θεμα αμεσως μετα το καλοκαιρι που εχουν μπουχτισει ολοι απ τις ζεστες.Ας εμπαινε μετα το καταχειμωνο που θα μας ειχε κοψει το κρυο και σου λεγα εγω........
Δολιε Μαλτακια ..ηξερες εσυ τι εκανες:bleh:
Νοθεια!Νοθεια!
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Χειμώνας και ξερό ψωμί,χωρίς την αφόρητη ζέστη που σε κάνει να θέλεις να βγάλεις την πέτσα σου,χωρίς ιδρώτες,μασχάλες και "μυρωδάτους" διπλανούς,χωρίς aircondition,χωρίς αμέτρητα χλμ για να βρεις μισή ξαπλώστρα σε μια παραλία της προκοπής,χωρίς εγκαύματα από τον ήλιο,χωρίς,χωρίς....
Κρύο καιρός για 2
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Ψηφίζω χειμώνα, όταν είναι "κανονικός" χειμώνας, όταν δηλαδή πιάνει τέλη Νοέμβρη το κρύο και σε πάει μέχρι τέλη Φλεβάρη. Τώρα που ο χειμώνας μου ξεκινάει τέλη Αυγούστου και πάει μέχρι τον Ιούλιο, ε ψηφίζω καλοκαιρι. Και μάλιστα ελληνικό..
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Kαλοκαιρι βεβαια χωρις δευτερη σκεψη...
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.202
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Ειναι καλη μου που μπαινει το θεμα αμεσως μετα το καλοκαιρι που εχουν μπουχτισει ολοι απ τις ζεστες.Ας εμπαινε μετα το καταχειμωνο που θα μας ειχε κοψει το κρυο και σου λεγα εγω........
Δολιε Μαλτακια ..ηξερες εσυ τι εκανες:bleh:
Νοθεια!Νοθεια!

Mα πως μπουχτίζει κανείς από το καλοκαίρι!!!
Το σοκ μου δεν είναι επειδή δεν ανήκω στην πλειοψηφία, αλλά πραγματικά από τον κύκλο μου (φίλοι, γνωστοί,συνάδελφοι) όλοι καλοκαίρι θα ψήφιζαν, κανέναν δεν θυμάμαι να μου λέει ότι του λείπει ο χειμώνας! (και μόνο που το λέω πέρίεργο μου φαίνεται!). Μπορεί να έχει να κάνει με το ότι πάνω από μια βδομάδα άδεια δεν μπορώ να πάρω ποτέ παρά μόνο καλοκαίρι.. Αλλά η λιακάδα φτιάχνει την διάθεση όπως και να χει! Ααααα αυτό ισχύει!

dmdoc με τον χειμώνα που ετοιμάζεις κι εγώ χειμώνα θα ήθελα! :rolleyes:
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Αλλά η λιακάδα φτιάχνει την διάθεση όπως και να χει! Ααααα αυτό ισχύει!

dmdoc με τον χειμώνα που ετοιμάζεις κι εγώ χειμώνα θα ήθελα! :rolleyes:
Σκέψου λιακάδα μες το καταχείμωνο λοιπόν...μεγαλύτερη απόλαυση!!!

Γιαυτό πούλησα τόσο εύκολα το καλοκαίρι μου...για αυτά που έπονται!!!!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.202
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Σκέψου λιακάδα μες το καταχείμωνο λοιπόν...μεγαλύτερη απόλαυση!!!

Γιαυτό πούλησα τόσο εύκολα το καλοκαίρι μου...για αυτά που έπονται!!!!
Xα! Οπότε και τον χειμώνα σου λιακάδα αναζητάς! :bleh:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.906
Likes
10.011
Το χειμώνα, αν εξαιρέσω το τζάκι, το χουχούλιασμα με φαγητό και dvd και αν κάτσει κανένα ωραίο χριστουγεννιάτικο ταξίδι, δεν βρίσκω κάτι άλλο να μου αρέσει... Νυχτώνει νωρίς, όταν σηκώνομαι το πρωϊ είναι νύχτα και τουρτουρίζω, τα μπαρ-εστιατόρια κ.λ.π. είναι κλειστά και ντουμανιασμένα (κι ας καπνίζω, με ενοχλεί), είμαι ασπρουλιάρα σα χλωμή...
Ενώ το καλοκαίρι, ατελείωτη η μέρα, γλυκιά η νύχτα, διάθεση να αλητέψω (με την καλή έννοια), άσε που μαυρίζω κιόλας! :bleh: Ψηφίζω καλοκαίρι! :clap:
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.010
Likes
20.206
Περιμένετε να γυρίσω από τη Βενεζουέλα και τα Λος Ρόκες και τα ξαναλέμε. Θα ποσταριστούν βασανιστικές φωτογραφίες, εννοείται χειμωνιάτικες σαν αυτή εδώ καλή ώρα


Χιόνι είναι αυτό ρε παιδιά? Μα, πού είναι το τζάκι και το ντιβιντί? Αίσχος! :haha:
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.010
Likes
20.206
Άντε και κλείνω με εικόνες ονειρικές...




Υπάρχει άραγε τίποτα καλύτερο από ένα beach party? Βραδάκι, φωτιές στην άμμο, σούπερ μουσική, ονειρικά κοκτέηλ, με τα μαγιώ, μια στο χορό και μια στη θάλασσα....μα είναι δυνατόν να προτιμάει κάποιος το τζάκι του? Μόνο ένα λόγο μπορώ να σκεφτώ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
900.003
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom