Summer vs. Winter

Καλοκαίρι ή Χειμώνας

  • Καλοκαίρι

    Votes: 83 53,5%
  • Χειμώνας

    Votes: 72 46,5%

  • Total voters
    155
Μηνύματα
813
Likes
718
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Η ψηφοφορία έχει έδρα την Ελλάδα. Αφού λοιπόν εγώ ταξιδεύω πάντα χειμώνα (ελληνικό) το κουκί πάει χειμώνα. Τώρα, το τί καιρό έχει εκεί που πάω... μπορεί να γίνει μια άλλη ψηφοφορία, με άκρως ενδιαφέρουσες απαντήσεις.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
κλεοπάτρα μου βάζεις δύσκολα:rolleyes:θα στα μπουρδουκλώσω λίγο αλλα δε γίνεται αλλώς,,,
κύττα αν το δω μεμονωμένα βροχή βροχη κανονική για λίγο μ αρέσει αν ρίχνει καρεκλοπόδαρα για μέρες ε κουραστικό
αλλά ΑΝ λεω αν μου βάζουν το δίλλημα βροχή η 35αρι γουστάρω βροχη:D
Χμμμ οντως μου τα μπουρδουκλωσες ρομαντικουλα :D
Αλλα δεν ειπαμε να διαλεγουμε εποχη και φαινομενα στην ακραια τους μορφη και οχι με εκπτωσεις?:haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Η ψηφοφορία έχει έδρα την Ελλάδα. Αφού λοιπόν εγώ ταξιδεύω πάντα χειμώνα (ελληνικό) το κουκί πάει χειμώνα. Τώρα, το τί καιρό έχει εκεί που πάω... μπορεί να γίνει μια άλλη ψηφοφορία, με άκρως ενδιαφέρουσες απαντήσεις.
Παντως οντως μας εχεις λιγο μπερδεψει.
Αρα εσενα το κριτηριο επιλογης σου ειναι η αδεια και ποια εποχη τη λαμβανεις,αν καταλαβα καλα .
Ο πολεμος γινεται περισσοτερο για το ποιες συνθηκες επιλεγουμε και μας αρεσουν...εσυ ουσιαστικα φευγεις ομως απο αυτες τις συνθηκες .
Τεσπα αν σου αρεσουν οι συνθηκες χειμωνα...πασο....απλα δεν δηλωνεις κατι τετοιο..εξου κ το μπερδεμα.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αν βρέχει και κάθομαι κάπου μέσα απολαμβάνοντας μια κούπα ζεστό καφέ τότε είναι καταπληκτικά,ειδάλλως δέχομαι ότι δεν είναι και ότι καλύτερο.

Όμως αν θες τα άκρα τότε έχεις καύσωνα εναντίον χιονιού.
Κι εκεί δεν έχεις ελπίδα.Πρέπει να είσαι τουλάχιστον διεστραμμένος για να προτιμήσεις τον καύσωνα.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Πρέπει να είσαι τουλάχιστον διεστραμμένος για να προτιμήσεις τον καύσωνα.
:haha::haha:

Εγώ όπως βλέπετε δε πολυσυμμετέχω στο θέμα.
Σιγά μη σκάσω για το αν θα κερδίσει το καλοκαίρι τον χειμώνα στη ψηφοφορία. Εμένα ο χειμώνας μ'αρέσει (παρ'όλο που είμαι κρυουλιάρης). Και σε κανέναν άλλον να μην άρεσε, το ίδιο θα μου έκανε...Προχθές ξεκίνησα να πίνω πάλι νες το πρωί αντί για φραπέ. Μετά τις 9 όμως... κάθε άλλο παρά χειμώνας (έστω φθινόπωρο) δείχνει... :(
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ρε παιδια μηπως αυτα τα ακρα-ορια που βαζετε δεν πρεπει να ειναι τοσο απολυτα ?
Γιατι ειπαμε εμεις οτι διαλεγουμε ολο καυσωνα ή εσεις ολο χιονι? Δηλ ή να ζουμε Αφρικη ή να ζουμε Ανταρκτικη?
Ειπαμε διαλεγουμε εποχη αγαπημενη και με ο,τι και οποιες διακυμανσεις καιρου αυτο συνεπαγεται.
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
εγώ βλέπω ότι τσουκου τσουκου φτάσαμε στους 40!!δεν ξέρω αν ψηφίσαν οι σύζυγοι,σόγια κλπ το θέμα είναι ότι σας φτάνουμε!!

παρένθεση....μισή χαρά η σημερινή πάλι ζέστη έχει ρε παιδιά:D
ακόμα και με τον θεό μου ταξιμιάσατε οι καλοκαιρινοί και ενώ το πήγαινε για δροσιά μου το γύρισε πάλι
Και νόμιζα μόνο εγώ ζεσταίνομαι. Ελπίζουμε...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εσύ το ξεκίνησες.
Επίσης εγώ τα τελευταία χρόνια βλέπω πάντα χιόνι το χειμώνα.Δεν λέω κάτι εξωπραγματικό.
 
Μηνύματα
813
Likes
718
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Παντως οντως μας εχεις λιγο μπερδεψει.
Αρα εσενα το κριτηριο επιλογης σου ειναι η αδεια και ποια εποχη τη λαμβανεις,αν καταλαβα καλα .
Ο πολεμος γινεται περισσοτερο για το ποιες συνθηκες επιλεγουμε και μας αρεσουν...εσυ ουσιαστικα φευγεις ομως απο αυτες τις συνθηκες .
Τεσπα αν σου αρεσουν οι συνθηκες χειμωνα...πασο....απλα δεν δηλωνεις κατι τετοιο..εξου κ το μπερδεμα.
Δεν ήτο προθεσίς μου να μπερδέψω. Ειλικρινώς και μετα μεταμελείας ζητώ συγνώμην. :bleh:
Αποδέχομαι όμως πλήρως τις καλοκαιρινές συνθήκες ως ιδανικές για ένα δικό μου ταξίδι.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.202
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Αποδέχομαι όμως πλήρως τις καλοκαιρινές συνθήκες ως ιδανικές για ένα δικό μου ταξίδι.
Όπως το εξηγείς, η ψήφος σου μετρήθηκε λάθος. Έχεις περίεργη λογική πάντως! ;)
 
Μηνύματα
813
Likes
718
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Όπως το εξηγείς, η ψήφος σου μετρήθηκε λάθος. Έχεις περίεργη λογική πάντως! ;)
Δυστυχώς το παθαίνω συχνά αυτό με τις ψηφοφορίες. Ειδικά στις βουλευτικές εκλογές, εκεί κι αν έχω "περίεργη" λογική και κάθε φορά η ψήφος μου μετριέται "λάθος"... :haha:
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.010
Likes
20.207
Εσύ το ξεκίνησες.
Επίσης εγώ τα τελευταία χρόνια βλέπω πάντα χιόνι το χειμώνα.Δεν λέω κάτι εξωπραγματικό.
Σιγά το χιόνι που βλέπεις ρε μαλτάκια, χιονάκι είναι. Δε νομίζω να θέλεις να ζεις κάπου όπου πραγματικά χιονίζει βαρβάτα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.027
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom