Summer vs. Winter

Καλοκαίρι ή Χειμώνας

  • Καλοκαίρι

    Votes: 83 53,5%
  • Χειμώνας

    Votes: 72 46,5%

  • Total voters
    155

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Όπως το εξηγείς, η ψήφος σου μετρήθηκε λάθος. Έχεις περίεργη λογική πάντως! ;)
Εγω θα συμφωνησω με αυτο χωρις καμια διαθεση αντιπαραθεσης με το φιλο μας ή ζαβολιας απο πλευρας της "παραταξης" μας:D
Αυτη η ψηφος δε μου καθεται για πληρως χειμωνικη.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Άντε πάλι.Μα για τον δικό μας χειμώνα γίνεται η δημοσκόπηση,όχι για τον Νορβηγικό.
Αρα τι ακρα λεμε πριν ....ο δικος μας χειμωνας καλοκαιριζει:bleh::haha:

Ουτε ο ιδιος δε μπορει να αντεξει τον εαυτο του.
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.010
Likes
20.207
Άλλος ένας λόγος να ψηφίσουμε καλοκαίρι: οι δρόμοι είναι άδειοι, πας όπου θες σε χρόνο dt. Σήμερα με τη βροχούλα-κατούρημα, πάνε όλοι σα κότες, μποτιλιαρισμένοι οι δρόμοι...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Παραδοσιακά στην Ελλάδα θεωρείται καύσωνας η άνοδος της θερμοκρασίας πέραν των 37 βαθμών Κελσίου. Αυτό με τα σαραντάρια ξεκίνησε τα τελευταία χρόνια με τις μετεωρολόγους-γλάστρες. Όντως φέτος ο υδράργυρος δεν έφτασε σε υπερβολικά υψηλές θερμοκρασίες, αλλά επί πολλές εβδομάδες ήταν κολλημένος στους 35-36. Μέχρι και τα μέσα Σεπτεμβρίου ...Ε, βαρεθήκαμε...Καιρός να δροσίσει! Το καλοκαίρι στην Ελλάδα για τον τουρίστα, το μαθητή ή τον εκπαιδευτικό είναι υπέροχο, αλλά για όλους τους λοιπούς ( ιδίως στις μεγαλουπόλεις) έχει γίνει μάλλον αφόρητο.
Εσενα δε σε βλεπω πολυ σκληροπυρηνικο με τους "αλλους".
Κατα τα τελη Φλεβαρη σε βλεπω να αλλαζεις παραταξη:bleh:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Επιτέλους βροχούλα!Άντε να χειμωνιάσει να ξεκινήσουμε τα "καλά" μπάνια!!!

 

GTS

Member
Μηνύματα
7.010
Likes
20.207
Έλα, σας έχω βάλει και τη καταιγίδα του Αντύπα στο οφ-τόπικ να χαρείτε...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.906
Likes
10.014
Τσ τσ τσ!!! Μια βροχή έριξε και διαλύθηκε το σύμπαν... το μποτιλιάρισμα πάει σύννεφο... Εσείς που μου θέλετε και χειμώνα...:roll:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Άλλος ένας λόγος να ψηφίσουμε καλοκαίρι: οι δρόμοι είναι άδειοι, πας όπου θες σε χρόνο dt. Σήμερα με τη βροχούλα-κατούρημα, πάνε όλοι σα κότες, μποτιλιαρισμένοι οι δρόμοι...
Τσ τσ τσ!!! Μια βροχή έριξε και διαλύθηκε το σύμπαν... το μποτιλιάρισμα πάει σύννεφο... Εσείς που μου θέλετε και χειμώνα...:roll:
Ναι, βέβαια, για εσάς στις πόλεις μια χαρά είναι το καλοκαίρι. Ρωτήστε και μας στα νησιά που γίνεται πανικός! Τουρίστες με ενοικιαζόμενα, όλοι οι δρόμοι γεμάτοι με ότι θες, να πηγαίνουν σα μεθυσμένοι οδηγοί και πεζοί, πας στο ΑΤΜ και περιμένεις ουρά, στο σούπερ μάρκετ χαμός για να πάρουν 2 φρούτα και 2 νερά, στις ξαπλώστρες δε βρίσκεις να καθίσεις, το νοσοκομείο όλο χτυπημένους τουρίστες που έχουν φάει σαβούρα με το μηχανάκι και πόσα άλλα... Αφού είναι η μόνιμη φράση μας το καλοκαίρι "να χειμωνιάσει να ησυχάσουμε''. Το λένε και οι άλλοι νησιώτες άραγε;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
43 -43 το αποτέλεσμα !!! ενδιαφέρον .
Ψήφισα χειμώνα για κάποια που ήθελε να μάθει ..........
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.976
Likes
15.597
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πωωωωω, ισοπαλία έχουμε :(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.029
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom