Ισπανία Santiago de Compostela

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πολύ όμορφο είναι το Betanzos (το έχει προτείνει ο Yorgos σε κάποιο άλλο τόπικ), το οποίο είναι περίπου 60 χλμ από το Santiago.
.... και πάει "πακέτο" και με επίσκεψη στην A Coruna... ;)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.905
Likes
52.048
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το Betanzos όντως βολεύει πολύ ως στάση ακόμη και για ημερήσια στην Κορούνια. Το Λούγο έχει πανέμορφα τείχη που το βράδυ αξίζουν τον κόπο και με το παραπάνω. Η Ποντεβεδρα είναι ακόμη πιο όμορφη κατά τη γνώμη μου κι έχει φαγητό που ξεσηκώνει (όχι σαν του Σαντιάγο πάντως...πουθενά σαν το Σαντιάγο). Αλλά η Γαλικία έχει άπειρα μικρά χωριουδάκια και με το Σαντιάγο τόσο κεντρικά είναι εύκολο να τα επισκεφθείς. Ο παρακάτω σύνδεσμος έχει ορισμένα πολύ όμορφα χωριά της Γαλικίας, με βιντεάκια για να δεις τι σου κάνει κλικ:
Ranking de AS POBOACI
Η Ribadavia ας πούμε είναι πανέμορφο κι ευκόλως περπατήσιμο χωριουδάκι, που διατηρεί και το χαρακτήρα της (π.χ. εβραϊκή κουλτούρα με παραδοσιακά γλυκά κλπ).

Για όποιον θέλει να μείνει σε casa rural το ακόλουθο λινκ έχει άπειρες επιλογές, ορισμένες εξαιρετικές και οι τιμές πάρα πολύ καλές αναλογικά με τις προσφερόμενες υπηρεσίες:
GALICIA - RURAL TOURISM IN GALICIA,
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Φαντάζομαι πως υπάρχουν ωραία μέρη αλλα ξέρεις πως είναι στα ταξίδια δεν έχεις χρόνο να τα δεις όλα..... οπότε πείτε μου εσείς τη γνώμη σας τι είναι αυτό που δεν πρεπει να χάσω!!!
Το πρόγραμμα που σκέφτομαι είναι.
1 βραδυ Leon
2 santiago de compostela
1Gudillero
1-2 Picos de Europa
2 Bilbao
Αν νομίζετε οτι κατι θα επρεπε να αλλάξω ακουω προτάσεις....
 

alex_xari

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Γεια σας παιδια,

Ξερει καποιος να μου πει Ποιο ειναι το μινιμουν ποσο που μπορεις να ξοδεψεις για να κανεις αυτο το ταξιδι ?
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Γεια σας παιδια,

Ξερει καποιος να μου πει Ποιο ειναι το μινιμουν ποσο που μπορεις να ξοδεψεις για να κανεις αυτο το ταξιδι ?
Ειχα παει το καλοκαίρι οποτε πες μου τι ακριβώς σκέφτεσαι και να σου απαντήσω σε οτι θες.
π.χ.
Αθηνα-Μπιλμπαο -Αθήνα 175
Αυτοκίνητο για 9 μερες 220+ εξτρα ασφάλεια
Καύσιμα 150-170
Ξενοδοχεία 40-70 το δικλινο (υπάρχουν και φτηνοτερα)
Φαγητό καλό και φτηνό
 

alex_xari

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Ειχα παει το καλοκαίρι οποτε πες μου τι ακριβώς σκέφτεσαι και να σου απαντήσω σε οτι θες.
π.χ.
Αθηνα-Μπιλμπαο -Αθήνα 175
Αυτοκίνητο για 9 μερες 220+ εξτρα ασφάλεια
Καύσιμα 150-170
Ξενοδοχεία 40-70 το δικλινο (υπάρχουν και φτηνοτερα)
Φαγητό καλό και φτηνό
Το σκεφτομαι παροσιακα :) θελώ να το περπατησω
 

greco

Member
Μηνύματα
1.150
Likes
3.341
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Στο περιοδικο Γεωδρομιο στον [κοσμο του επενδυτη| αυτης της εβδομαδας εχει ενα υπεροχο οδοιπορικο 55 σελιδων και με πολλες φωτο για αυτο ακριβως το προσκυνημα.
 
Last edited:

humida

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ring of kerry, Ireland
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Γεια και χαρά σε όλους! Εχω επισκεφθεί το Santiago de Compostella δυο φορές και με καλεί...και τρίτη! Ξεχωριστός τόπος, ενεργειακό πεδίο, δεν μπορείς να αντισταθείς! Το δευτερο ταξίδι συνδιάστηκε με Rebadeo, Lugo, Coruna και φυσικά Fisterra. Giorgos, θα με ενδιέφερε πολύ η έρευνα του ινστιτούτου που αναφέρεσαι κι αν έχεις στοιχεία επικοινωνίας μαζί τους επίσης! Ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.535
Μηνύματα
899.459
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
chemist1975

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom