Eurovision 2009

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
παιδια ουτε εγω την βλεπω την πρωτια.. πολυ δυσκολο αφου απειλουμαστε απο αγγλια, γερμανια, τουρκια, νορβηγια, αζερμπαιτζαν....:(:(

μακαρι να κανω πολυ πολυ λαθος και να ειμαι βαθια νυχτωμενη.. :shock:

παντως ο Σακης και αλλη χωρα να εκπροσωπουσε, αυτος θα εβγαζα πρωτο, αυτος θα επρεπε να νικησει..:clap:

οπα!!στασου μισο γιατι θα τρελαθουμε..απο ποτε μας απειλει η γερμανια??παιδια, μην τρελαθουμε!!εγω θεωρω οτι οι μονοι που απειλουν τον σακη, ειναι ο νορβηγος και η αγγλια..!!η τουρκια και το αζερμπαιτζαν ειναι πολυ κατωτεροι μας!!!

η 8η θεση με χαλασε πολυ, αλλα θα το ξεπερασω!!!!!
πιστευω οτι ο σακης θα παει πολυ καλα!!μην ειστε απαισιοδοξοι!!!
το παιδι το πιστευει, εχει αυτοπεποιθηση και θα τα καταφερει!!!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Τι έγινε ρε παιδιά; Πέσατε με τα μούτρα στο θέμα της Eurovision σήμερα το πρωί; :lol:

Πρώτα απόλα να ξεκαθαρίσω ότι είμαι άσχετος γιαυτό μην αρχίσετε και κράζετε...
Μα...δε το ξέρεις ότι όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες; :bleh::bleh::bleh:

1.το χομπιτ ειναι ο νορβηγος με το βιολι.
2.γιατι οι τελευταιες εμφανισεις ειναι αυτες που υποτιθεται μενουν στον κοσμο.
3.με κληρωση βγαινει η σειρα που θα εμφανιστει η καθε συμμετοχη.
4.απο φετος ψηφιζει το κοινο αλλα θα ψηφισει και επιτροπη.νομιζω ειναι 50-50 'η 60-40 το ποσοστο.
2. Ναι...συνήθως είναι πιο εύκολο να εντυπωσιάσουν οι χώρες που εμφανίζονται προς το τέλος..αλλά και βλέπουν τον διαγωνισμό περισσότεροι τηλεθεατές. Έτσι συνήθως τις προτιμούν τις τελευταίες χώρες, αν και αυτό είναι σχετικό αφού και η Ντάνα Ιντερνάσιοναλ εμφανίστηκε 8η όταν κέρδισε τον διαγωνισμό για λογαριασμό του Ισραήλ.
4. Από φέτος ψηφίζουμε με επιτροπή και televoting.

Οι επιτροπές θα παρακολουθήσουν κάποιες από τις δύο τελικές πρόβες του τελικού (την αποψινή ή την αυριανή, δεν θυμάμαι σίγουρα) και θα βαθμολογήσουν με μουσικά κυρίως κριτίρια (υποτίθεται). Οι φάκελοι με τις ψήφους τους θα σφραγιστούν και θα παραδοθούν στην EBU για να συνυπολογιστούν στην τελική βαθμολογία του Σαββάτου.

Το Σάββατο θα γίνει το televoting και θα συμψηφιστεί το αποτέλεσμα των μεν και των δε. Το κάθε αποτέλεσμα θα μετρήσει κατά 50% στην τελική βαθμολογία. Σε περίπτωση ισοβαθμίας θα δοθεί προτεραιότητα στην βαθμολογία του κοινού.


Τόσο καλός είναι αυτός ο Νορβηγός πιά??? Παντού τον λένε φαβορί...

Αυτο με την ψηφοφορία δεν το κατάλαβα... αν π.χ το κοινό ψηφίσει π.χ Μάλτα πρώτη και τελευταία την Ρωσια και η επιτροπή το αντίθετο τι γίνεται???
Ένα πολύ απλό παράδειγμα:

Ας πούμε ότι ψηφίζει το κοινό ως εξής:

Επιτροπή:
Αγγλία: 12
Νορβηγία: 10
Ελλάδα: 8
Μάλτα: 7
Βοσνία: 6
Ισλανδία: 5
Ισπανία: 4
Ουκρανία: 3
Αλβανία: 2
Ρωσία: 1

Televoting:
Ελλάδα: 12
Νορβηγία: 10
Αγγλία: 8
Ουκρανία: 7
Βοσνία: 6
Ισπανία: 5
Ισλανδία: 4
Μάλτα: 3
Ρωσία: 2
Αλβανία: 1

Σύνολο:
Αγγλία: 12 + 8 = 20 / 2 = 10
Νορβηγία: 10 + 10 = 20 / 2 = 10
Ελλάδα: 8 + 10 = 20 / 2 = 10
Μάλτα: 7 + 3 = 10 / 2 = 5
Βοσνία: 6 + 6 = 12 / 2 = 6
Ισλανδία: 5 + 4 = 9 / 2 = 4,5
Ισπανία: 4 + 5 = 9 / 2 = 4,5
Ουκρανία: 3 + 7 = 10 / 2 = 5
Αλβανία: 2 + 1 = 3 / 2 = 1,5
Ρωσία: 1 + 2 = 3 / 2 = 1,5

Τελική Ψήφος:
12 Ελλάδα (Επειδή ισοψηφεί μεν αλλά είχε το 12άρι από το κοινό, οπότε κερδίζει το 12άρι)
10 Νορβηγία (Επειδή ισοψηφεί και με την Αγγλία αλλά πήρε περισσότερους βαθμούς στο televoting)
8 Αγγλία
7 Βοσνία
6 Ουκρανία (Επειδή ισοψήφησε μεν με την Μάλτα αλλά πήρε περισσότερους βαθμούς από το κοινό)
5 Μάλτα
4 Ισπανία (για τον ίδιο λόγο)
3 Ισλανδία
2 Ρωσία (για τον ίδιο λόγο)
1 Αλβανία

Κάπως έτσι υπολογίζεται...πολύ χοντροκομένα, απλά για να μπούμε στην γενική ιδέα.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Μολις ειδα το φορεμα της Σοραγια,ειναι σα δευτερο δερμα με μολις 10.000 πετραδια swarovski. Ειναι αρκετα καλο και σεξυ.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ακουσα οτι οι επιτροπες θα δουν τις σημερινές πρόβες και θα ψηφισουν σημερα
Επικινδυνο μου φαινεται αυτό..
Για τη διαφανεια του αποτελέσματος δεν θα επρεπε να βρεθεί καποιος τρόπος ωστε να ψηφισουν κ οι επιτροπές, όπως όλοι, αύριο?
Λετε να εχουμε μαγειρέματα..
Αυτά γίνονται έτσι κι αλλιώς, απλά τώρα θα διευκολυνθούνε κάπως. Βέβαια, δεν μπορούν να κάνουν και ακραία πράγματα γιατί θα τους κράξουν.

Βρε εμεις τρεχουμε στα γυμναστηρια και κανουμε εξοντωτικες διαιτες για να γινουμε ετσι (ασχετο που δεν τα καταφερνουμε!) και εσυ ερχεσαι να μας πεις οτι δεν σου αρεσει γιατι ειναι αδυνατη????:shock::roll:
Εσείς γυμνάζεστε για να φτιάξετε το κορμί σας, όχι για να γίνετε ανορεκτικές. Φαντάσου ότι ο φακός προσθέτει και καναδύο κιλάκια, η συγκεκριμένη παρουσιάστρια ήταν ένας στεκούμενος σκελετός...και συνήθως τόσο άχαρη. Εμένα προσωπικά δεν με μάγεψε.

Ρε παιδιά εγώ όπως σας είπα δεν σκαμπάζω και πολλά αλλά γιατί να μας ρίξουνε και να βγάλουνε τον Νορβηγό? τι συμφέρον έχουν? σιγά την αγορά της Νορβηγίας... δεν έχει μεγάλο πληθυσμό η Νορβηγία για να πουληθούν πια τόσα cd εκεί... δεν πιστεύω στις συνομοσίες... πιστεύω ότι σχεδόν πάντα ο καλύτερος βγαίνει... το Ρωσικό πέρσι ήταν πολύ ωραίο...καλύτερο από το δικό μας... η Παπαρίζου όταν βγήκε super... τα τέρατα καλά ήταν και το Τούρκικο όταν βγήκε ήταν πολύ καλό... το Νορβηγικό δεν το έχω ακούσει... άμα είναι καλύτερο από το δικό μας ας βγεί αυτό... εμένα πάντως μου άρεσε η Αζέρα... γυναικάρα... Α και δεν συμφωνώ καθόλου για την παρουσιάστρια... σήμερα που είδα στο youtube η Ρωσίδα ήταν όνομα και πράμα!!
Κοίτα...με το televoting ψηφίζονταν συνήθως τα τραγούδια που όντως άρεσαν κάπως περισσότερο, ή κέρδιζαν για τον ένα ή τον άλλο λόγο. Από εκεί και πέρα, πάντα προωθούνται κάποι περισσότερο ή λιγότερο. Πάντα γίνονται και κάποια μαγειρέματα. Πάντα κάποιοι ευνοούνται κι από τις λεγόμενες συμμαχίες, λίγο περισσότερο ή λίγο λιγότερο.

Το θέμα είναι ότι υπάρχει μια μικρή ανησυχία μήπως και τα κάνουν λίγο μαντάρα φέτος οι επιτροπές. Έχει να κάνει στην ουσία με την επιλογή τους. Για παράδειγμα, αν είχαμε εμείς τον Κατσαρό στην επιτροπή μας, ούτε που θα ήθελα να φανταστώ τι θα επέλεγε με το γούστο που έχει.

Σημασία έχει να επιλέξουν τα τραγούδια με κριτίρια Eurovision κι όχι με κριτίρια π.χ. Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης. Όπως και να το κάνουμε, η Eurovision είναι ένας διαγωνισμός που μετράει το πακέτο, που έχει και τις ακρότητές του αλλά αυτές είναι και το αλατοπίπερό της. Αν τώρα έρθουν οι ψευτοποιοτικοί να επιλέξουν με δικά τους κριτήρια, τότε δεν ξέρω, ίσως να αλοιωθούν κάπως τα πράγματα.

Κι ελπίζω να μην καταλήξουμε να έχουμε σε 2-3-4 χρόνια έναν διαγωνισμό με 25 τραγούδια σαν της Γαλλίας που είναι της νύστας! Φαντάσου να παρακολουθείς ένα 2ωρο ύπνου, ποιος θα ενδιαφερθεί;

Κοριτσια μην αγχωνεστε! Εγω ημουν στη γενικη προβα του τελικου στην Ελλαδα και ειναι ακριβως οπως η κανονικη εμφανιση, απλα χωρις ψηφοφορια. Εχει απειρο κοσμο μεσα και γινεται χαμος. Φανταζομαι οι επιτροπες καθε χωρας θα κρατησουν τα απο τελεσματα μυστικα και θα δωσουν στη διοργανωτρια Ρωσια το αποτελεσμα αυριο, μετα τον συμψηφισμο με το televoting.
Ακριβώς...άλλωστε οι επιτροπές δε θα τα παρακολουθήσουν για πρώτη φορά τα τραγούδια και όλο και έχουν παρακολουθήσει οπότε γνωρίζουν πάνω κάτω τι παίζει.

Απλα κατα καιρους εχουν ψηφιστει τραγουδια που ειναι λιγοτερο καλα απο αλλα. Δεν πιστευω οτι ο Ρωσος ειχε το καλυτερο τραγουδι περυσι (σκεψου οτι μετα δεν ακουστηκε σχεδον καθολου, αντιθετα με το κομματι του ιδιου του 2006), ουτε τα τερατα ηταν τα καλυτερα (αυτοι δεν ακουστηκαν μετα καθολου). Δυστυχως δεν βγαινει παντα ο καλυτερος...
Συμφωνώ σε αυτό, αλλά ο διαγωνισμός αυτός έχει κι ένα άλλο χαρακτηριστικό. Πολλές φορές προσπαθεί να ξεπληρώνει τις αδικίες, οπότε πέρυσι του το χρώσταγε του Ντίμα οπότε του πρόσθεσε κάποιους Χ πόντους. Στα τέρατα παρατήρησαν ότι μάγεψαν αρκετό κόσμο και κυρίως τα πιτσιρίκια που πέσαν με τα μούτρα στην ψηφοφορία εκείνη τη χρονιά...κι έτσι εκμεταλλεύτηκαν το γεγονός ότι, να βρέθηκε η ευκαιρία να κερδίσει επιτέλους και η Φινλανδία που την έχουμε λίγο ριγμένη γενικώς... Οπότε παίζει κι αυτό τον ρόλο του.

Συνεχιζω να κραταω χαμηλα το επιπεδο της συζήτησης αλλα δεν μπορω να κρατηθω
Σιγα το αλογο απ το Αζερμπαιτζαν ρε παιδια..
Για τη Σοραγια, τι να πω ..
Τυπισσα με τα ολα της
Στο τελος θα μας βγαλετε και θεα τη Σβετλανα (για τους νεους βλ.Ουκρανια)!!!
Γιατί, δεν είναι θεά η Σβετλάνα;

Η τραγουδίστρια του Αρτζεμπατζάν είναι κουκλάρα...αυτή μάλιστα! Όμορφη γυναίκα, γοητευτική γυναίκα...μετράει!

[FONT=arial,sans-serif][SIZE=-1]Ρε cakenet πονόματο έχεις??? δεν σου αρέσει η Ρωσίδα?? η Natalia Vodianova?? την έμαθα κι αυτήν!!

Erminathess την Σοράγια δεν την ξέρω αλλά η Αζέρα δεν παίζετε!! Αποτυχημένος άντρας θα ήσουν μου φαίνεται αν δεν σου αρέσει η Αζέρα!!

Καλά μην βαράτε γούστα είναι αυτά... εγώ ψηφίζω την Vodianova και την Αζέρα...

Αυτή την Σοράγια που θα την βρώ??
Καθόλου πονόματο, αλλά την είδες στον διαγωνισμό ή κρίνεις από μια φωτογραφία;

Γιατί πιστεύω πως δεν την είδες στον διαγωνισμό. Εμένα με ξενέρωσε πάρα πολύ, δεν μου έβγαλε καθόλου γοητεία δε την είδα να στροφάρει και πολύ γενικά. Ένα σύξυλο στεκούμενο ήταν...

ενταξει το υψος και το ποδι το χιλιομετρο το χει λεμε...
αν και ποτε μα ποτε δεν πιστευω στις φωτογραφησεις,εγω αυτο που ειδα χθες ηταν για να πεταξω λαχανο...:haha::haha:

ομολογω να πω οτι φετος δεν ημουν πολυ μεσα στα πραγματα...:rolleyes:παλι καλα που ειχα το φορουμ και ενημερωνομουν.να φανταστειτε χθες μολις ειδα την συμμετοχη της γερμανιας και αστραψε το ματι μου:D
Έτσι ακριβώς! Για λάχανο ήταν εχθές και την Τρίτη...και μάλιστα όχι για το τρυφερό κομμάτι του λαχάνου, για το κοτσάνι θα έλεγα! :haha:

Είδες τον Γερμανό και άστραψες; Why?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
λοιπον, η ρωσιδουλα ουτε εμενα μου αρεσε!!καθολου αστραφτερη..
η τραγουδιστρια του αζερμπαιτζαν ειναι κουκλαρα!και χαριτωμενη και εχει και ωραια φωνη!το μονο που δεν μου αρεσε ηταν το χρυσο σχεδιο στο ποδι, αλλα οκ!!
η σοραγια ειναι θεα και φωναρα, αλλα ,το λεω για 1000στη φορα,λιγακι αχαρη και ψυχρη..

η σβετλανα ειναι εκτος συναγωνισμου..:bleh::bleh::bleh:
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
ναι εχεις δικιο cakenet,λαθος εκανα για τον γερμανο..:roll:τι να πω μαλλον ηταν αργα το βραδυ οταν τον ειδα και....λαθος εκτιμηση.στην συνεντευξη που εβαλα του σακη απλα αποδεικνυεται για αλλη μια φορα οτι ενας ειναι ο θεος του διαγωνισμου: σ α κ η ς!!!
(καλε εχω γινει πολυ ρουβιτσα):haha::haha:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.431
Likes
7.534
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
ακουγα σήμερα μια συνέντευξη του νορβηγου παλικαριού,
πως το τραγούδι του το έγραψε στην διάρκεια ενός μεγάλου ταξιδιού,,,:clap:

για αυτό άραγε να του βγήκε τόσο καλό κ μελωδικό?:cool:
και δεν αποκλείεται να πρωτεύσει το Σαββατόβραδο το αυριανό?:haha::bleh:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Παντως CAKE οι απαντησεις σου μοιαζουν με τηλεγραφηματα :haha::haha::haha:

Φανταζεσαι να μην υπηρχε το φορουμ και να επικοινωνουσαμε με κινητα?????
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ακουγα σήμερα μια συνέντευξη του νορβηγου παλικαριού,
πως το τραγούδι του το έγραψε στην διάρκεια ενός μεγάλου ταξιδιού,,,:clap:

για αυτό άραγε να του βγήκε τόσο καλό κ μελωδικό?:cool:
και δεν αποκλείεται να πρωτεύσει το Σαββατόβραδο το αυριανό?:haha::bleh:

ο νορβηγος ειναι ψωνιο,
μα τον λυπαμαι πολυ τον δολιο..
γιατι αυριο βραδυ θα κοιτα,
τον ΣΑΚΗ μας να χοροπηδα..
και θα ζηλευει σαν τρελος,
γιατι ο ΣΑΚΗΣ ειναι μοναδικος!!:clap::clap::clap:

(thano ειπα να προσπαθησω κεγω!!)

σκιουρινα, εχουμε γινει ολες ρουβιτσες!!!;)
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Γιατί, δεν είναι θεά η Σβετλάνα;

Το περιμενα κ αυτό ..
φερτε τα lexotanil !!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Παιδιά ζητάω ταπεινά συγνώμη!!Τι Αζέρα και σάχλες έλεγα... Είδα την Σοράγια και έπαθα... η γυναίκα απλά δεν παίζετε!! Πάει ο Σάκης κορίτσια... Δαγκωτό Σοράγια...
Ισπανίδα και θεά πρώτη φορά είδα...
Ρε συ, μην ψηφίζεις άδικα...δε θα σου κάτσει! :bleh::bleh::bleh:

θάνατος στις μελαχρινές ισπανίδες...:bleh:

* η πενέλοπε στο αβαταρ μου μολις δηλωσε οτι δε θελει να σε γνωρισει.. αλλωστε της πεφτεις και μεγαλος...


Ξανθιά είναι η Σοράγια...τα έβαψε! :D

Σχόλια:
4) Ο σκηνοθέτης δεν ήταν κακός με τον Σάκη μας...τα μακρυνά που έκανε ήταν επίτηδες για να μην φαίνονται οι χορευτές να κουβαλάνε το διάδρομο και μετά που βάζουν τις μπότες του σκι
5) Πρωτιά μάλλον δεν θα δούμε λόγω κριτικών επιτροπών. Ακούστηκε λέει στα μεσημεριανάδικα ότι κατόπιν πιέσεων της Αγγλίας άλλαξε το σύστημα φέτος και μπήκαν οι κριτικές επιτροπές. Και δεν είναι τυχαίο ότι εμφανίζεται επί σκηνής ένας καλλιτέχνης του μεγέθους του Βέμπερ (που είναι και Sir) και ούτε θα υπέβαλε τον εαυτό του σε έναν διαγωνισμό με συνυποψήφιους τσιφτετελάδες, σούπερμαν κ.ό.κ., αν δεν είχε τις διαβεβαιώσεις από συναδέλφους του μουσικούς (και μέλη επιτροπών διαφόρων χωρών) ότι θα κερδίσει....
4) H αλήθεια είναι ότι του ξέφυγαν αρκετά...αλλά στην σημερινή πρόβα τα διόρθωσαν. Μιλάμε για δευτερόλεπτα μεν, αλλά πολύ σημαντικά, που χάθηκαν κάποια στοιχεία από την συνολική εικόνα της παρουσίασής μας.

5) Δε νομίζω να κερδίσει η Αγγλία...όσο να'ναι είναι λίγο γλυκανάλατο το τραγούδι του για τον διαγωνισμό. Άλλωστε νομίζω ότι θα είναι λίγο άδικο να κερδίσει. Θεωρώ όμως ότι και το ότι θα τους ανεβάσει αρκετές θέσεις ψηλά, σε σχέση με τον πάτο που κατέληγαν τα τελευταία χρόνια, είναι πολύ σημαντικό.

θελω να πιστευω οτι ο Σακης θα ειναι μεσα στη πενταδα αλλα με χαλαει και αυτη η σιγουρια του για το τιτλο....παντως και περυσι και φετος εχουμε πολυ καλες συμμετοχες, χωρις να λειπουν και τα σουργελα....που δυστιχως θα τα ανεκτουμε ΚΑΙ στο τελικο
Καλά...αυτά είναι κυρίως για δική μας εσωτερική κατανάλωση. Η εικόνα του προς τα έξω ήταν πάρα πολύ καλή, όπως είδατε ακόμη και στο βίντεο της Σκιουρίνας (το οποίο είναι από μία συνέντευξη που είχε δώσει στα πλαίσια του promo tour πριν κάνα 2μηνο νομίζω).

παιδια ουτε εγω την βλεπω την πρωτια.. πολυ δυσκολο αφου απειλουμαστε απο αγγλια, γερμανια, τουρκια, νορβηγια, αζερμπαιτζαν....:(:(

μακαρι να κανω πολυ πολυ λαθος και να ειμαι βαθια νυχτωμενη.. :shock:

παντως ο Σακης και αλλη χωρα να εκπροσωπουσε, αυτος θα εβγαζα πρωτο, αυτος θα επρεπε να νικησει..:clap:
Εμείς απειλούμαστε από τις χώρες που αναφέρεις, αλλά κι εκείνοι απειλούνται από εμάς, οπότε γιατί εκείνοι κι όχι εμείς;

Ας είμαστε αισιόδοξοι... το ξέρουμε ότι είναι πάρα πάρα πολύ δύσκολο αλλά γιατί να μην ελπίζουμε; Ε...όχι, τους πεσιμισμούς δε τους θέλω! :bleh::bleh::bleh::clap::clap::clap:

η 8η θεση με χαλασε πολυ, αλλα θα το ξεπερασω!!!!!
πιστευω οτι ο σακης θα παει πολυ καλα!!μην ειστε απαισιοδοξοι!!!
το παιδι το πιστευει, εχει αυτοπεποιθηση και θα τα καταφερει!!!
Άλλωστε...το είπα και παραπάνω! Και η Ντάνα 8η εμφανίστηκε όταν το πήρε! :clap::clap::clap:

Μολις ειδα το φορεμα της Σοραγια,ειναι σα δευτερο δερμα με μολις 10.000 πετραδια swarovski. Ειναι αρκετα καλο και σεξυ.
Ναι..είναι πολύ ωραίο, το είδα κι εγώ αλλά δεν μπόρεσα να την αποθηκεύσω για να την ανεβάσω εδώ.
 
Last edited by a moderator:

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
112
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
παιδιά μπερδέυτηκα
η Σβετλάνα ποια είναι είπαμε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.928
Μέλη
39.265
Νεότερο μέλος
pantelis8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom