Alpha bank bonus

giota235

Member
Μηνύματα
209
Likes
472
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Αν ριξεις την επιστροφη στο 50ρικο, δεν δε χαλαει να δωσεις 15.000 αντι για 13.000 μιλια για Star Alliance μικρη διαφορα εφοσον επειγεσαι. Γενικα το Οσλο που θελει 13.000 ανα διαδρομη εχει μικρη διαφορα στα μιλια απο Star Alliance οποτε δεν χρειαζεται να ψαχνεις μονο το απ ευθειας Aegean, αν οι φοροι δεν ειναι υψηλοι.
Νομίζω βρήκα ημερομηνία! Καθόλου άδικο δεν έχεις, κοιτάζω επιστροφή και από μπεργκεν αντί για οσλο, γενικά ο,τι συμφέρει. Ούτε Black Friday τέτοιες τιμές η ετζιαν για νορβηγια
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.693
Likes
43.981
Νομίζω βρήκα ημερομηνία! Καθόλου άδικο δεν έχεις, κοιτάζω επιστροφή και από μπεργκεν αντί για οσλο, γενικά ο,τι συμφέρει. Ούτε Black Friday τέτοιες τιμές οι ετζιαν για νορβηγια
Δεν περιμενουμε black friday για το 50ρικο. Θα τα ανεβασουν λιγο πριν και μετα δεν ξερουμε αν θα κατεβουν παλι στο 50ρικο.
Το ιδιο ισχυει και για το Παρισι Αθηνα που εκλεισα Αυγουστο στα 60.
Γενικα αν μια τιμη ειναι κοντα στο ΚΤΕΛ Αθηνα Θεσααλονικη ειναι οκ να την αρπαζουμε, κατα τη γνωμη μου και να μην περιμενουμε ποτε θα πλακωσουν οι ορδες.
 

giota235

Member
Μηνύματα
209
Likes
472
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Δεν περιμενουμε black friday για το 50ρικο. Θα τα ανεβασουν λιγο πριν και μετα δεν ξερουμε αν θα κατεβουν παλι στο 50ρικο.
Το ιδιο ισχυει και για το Παρισι Αθηνα που εκλεισα Αυγουστο στα 60.
Γενικα αν μια τιμη ειναι κοντα στο ΚΤΕΛ Αθηνα Θεσααλονικη ειναι οκ να την αρπαζουμε, κατα τη γνωμη μου και να μην περιμενουμε ποτε θα πλακωσουν οι ορδες.
Συμφωνώ μαζί σου! Εντωμεταξύ στο low fare calendar δείχνει το 51€ στην ημερομηνία που θέλω και όταν πάω να το κλείσω έχει αλλάξει! Ευτυχώς έχει κ άλλες εναλλακτικές ημερομηνίες. Θα περιοριστείς στο οσλο ή θα δεις και ενδοχώρα;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.693
Likes
43.981
Συμφωνώ μαζί σου! Εντωμεταξύ στο low fare calendar δείχνει το 51€ στην ημερομηνία που θέλω και όταν πάω να το κλείσω έχει αλλάξει! Ευτυχώς έχει κ άλλες εναλλακτικές ημερομηνίες. Θα περιοριστείς στο οσλο ή θα δεις και ενδοχώρα;
Δεν ξερω τιποτε ακομη, ειναι πολυ νωρις. Εκλεισα μονο τα εισιτηρια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.693
Likes
43.981
Εχω αρχισει να πιστευω οτι η εξαργυρωση bonus σε εισιτηρια Aegean δεν ειναι κανενα φανταστικο deal. Μετα απο ακυρωση επειδη δεν μεταφερονται οι ημερομηνιες δωρεαν τρωγοντας στη μαπα τα 23ευρα προστιμα, εχω διατηρησει εξαργυρωση 45.000 ποντων για εισιτηρια που αυτη τη στιγμη πολλους μηνες πριν κοστιζουν 250 ευρω το καθενα εκτος φορων και επιπλεον θα εχω ανησυχια μη χρειαστει αλλαγη και προστιμο. Το rate ειναι 5,5 ευρω ανα 1000 bonus, σιγα τα αυγα δηλαδη. Μικρη διαφορα απο το rate 4 ευρω ανα 1000 bonus στο ΙΚΕΑ.
 

giota235

Member
Μηνύματα
209
Likes
472
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Δεν ξερω τιποτε ακομη, ειναι πολυ νωρις. Εκλεισα μονο τα εισιτηρια.
Εχω αρχισει να πιστευω οτι η εξαργυρωση bonus σε εισιτηρια Aegean δεν ειναι κανενα φανταστικο deal. Μετα απο ακυρωση επειδη δεν μεταφερονται οι ημερομηνιες δωρεαν τρωγοντας στη μαπα τα 23ευρα προστιμα, εχω διατηρησει εξαργυρωση 45.000 ποντων για εισιτηρια που αυτη τη στιγμη πολλους μηνες πριν κοστιζουν 250 ευρω το καθενα εκτος φορων και επιπλεον θα εχω ανησυχια μη χρειαστει αλλαγη και προστιμο. Το rate ειναι 5,5 ευρω ανα 1000 bonus, σιγα τα αυγα δηλαδη. Μικρη διαφορα απο το rate 4 ευρω ανα 1000 bonus στο ΙΚΕΑ.
έκλεισα από οσλο για Αθήνα τον Αύγουστο 51€. Thanks again! Το πήγαινε θα το κλείσω με πόντους επειδή έχω αρκετούς ή με μιλιά. Bonus για όπου πάει η ετζιαν και μιλια για τα εκτός αυτή είναι η λογική μου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.693
Likes
43.981
έκλεισα από οσλο για Αθήνα τον Αύγουστο 51€. Thanks again! Το πήγαινε θα το κλείσω με πόντους επειδή έχω αρκετούς ή με μιλιά. Bonus για όπου πάει η ετζιαν και μιλια για τα εκτός αυτή είναι η λογική μου.
Αν δεν βγαλει δωρεαν για το πηγαινε, δες και συνδυασμο με 15.000 μιλια. Δεν βγαζει οποτε θελουμε εμεις, το λεω για να μην απογοητευτεις περιμενοντας.
 

giota235

Member
Μηνύματα
209
Likes
472
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Αν δεν βγαλει δωρεαν για το πηγαινε, δες και συνδυασμο με 15.000 μιλια. Δεν βγαζει οποτε θελουμε εμεις, το λεω για να μην απογοητευτεις περιμενοντας.
Θα το έκλεινα ήδη, αλλά δεν έχει ανοίξει το πρόγραμμα πόντων για μετά τις 27/3. Σκοπεύω μόλις ανοίξει να κλείσω και το πήγαινε. Λογικά θα το κάνει άμεσα η ετζιαν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.693
Likes
43.981
Θα το έκλεινα ήδη, αλλά δεν έχει ανοίξει το πρόγραμμα πόντων για μετά τις 27/3. Σκοπεύω μόλις ανοίξει να κλείσω και το πήγαινε. Λογικά θα το κάνει άμεσα η ετζιαν.
Επιμενω οτι δεν βγαζει παντα τις ημερομηνιες που θελουμε ουτε οσα εισιτηρια θελουμε. Αν βγαλει μονο 1 εισιτηριο πχ πως θα πεταξει ο αλλος? Και αν εχουν κλειστει οι συνδυασμοι ειναι αργα. Εσεις ξερετε βεβαια. Αλλα λεμε για διαφορα μονο 1800 μιλια ανα ατομο.
 

giota235

Member
Μηνύματα
209
Likes
472
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Επιμενω οτι δεν βγαζει παντα τις ημερομηνιες που θελουμε ουτε οσα εισιτηρια θελουμε. Αν βγαλει μονο 1 εισιτηριο πχ πως θα πεταξει ο αλλος? Και αν εχουν κλειστει οι συνδυασμοι ειναι αργα. Εσεις ξερετε βεβαια. Αλλα λεμε για διαφορα μονο 1800 μιλια ανα ατομο.
Θα σου πω πως το σκέφτομαι. Είμαι ευέλικτη στην ημερομηνία του πήγαινε, δεν έχω πρόβλημα αν είναι μια δυο μέρες πριν ή μετά. Λέω να περιμένω τους πόντους να ανοίξουν και να κλείσω επιτόπου. Αν δεν κάτσει αυτό κλείνω με μιλιά, αν ούτε κ τα μιλιά συμφέρουν ή απλά δεν βρω (που δεν νομίζω λόγω του ότι είναι μακριά χρονικά) θα κλείσω κανονικά. Είναι ανεκτές οι τιμές.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.693
Likes
43.981
Θα σου πω πως το σκέφτομαι. Είμαι ευέλικτη στην ημερομηνία του πήγαινε, δεν έχω πρόβλημα αν είναι μια δυο μέρες πριν ή μετά. Λέω να περιμένω τους πόντους να ανοίξουν και να κλείσω επιτόπου. Αν δεν κάτσει αυτό κλείνω με μιλιά, αν ούτε κ τα μιλιά συμφέρουν ή απλά δεν βρω (που δεν νομίζω λόγω του ότι είναι μακριά χρονικά) θα κλείσω κανονικά. Είναι ανεκτές οι τιμές.
Μα εχουν ανοιξει για ανοιξη καλοκαιρι, εκλεισα δωρεαν Αθηνα Οσλο για Ιουλη. Αν δεν βλεπετε ειναι γιατι δεν εδωσαν δωρεαν στις ημερομηνιες που θελετε. Αυτο σας λεω.
Και κανεις δεν ξερει αν θα αποφασισουν να δωσουν κι αλλα και ποσα και ποτε.Οπως νομιζετε. Αν δεν ειναι τρελη προσφορα του 50ρικου και τα πληρωσετε, να τα κλεισετε black friday.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.693
Likes
43.981
Αν δεν κάτσει αυτό κλείνω με μιλιά, αν ούτε κ τα μιλιά συμφέρουν ή απλά δεν βρω (που δεν νομίζω λόγω του ότι είναι μακριά χρονικά)
Εχουν ανοιξει δωρεαν με μιλια Αθηνα Οσλο Aegean Απριλης, Μαης, Ιουνης, Ιουλης και Αυγουστος. Θα βρειτε τωρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.536
Μηνύματα
900.088
Μέλη
39.270
Νεότερο μέλος
special traveler1

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom