Alpha bank bonus

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.434
Likes
21.569
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Mα την έγραψα ήταν καρμπον η προσφορά που έχει και σήμερα. Διπλούς πόντους. Θα το δείς και στο web banking γιατί πάντα η alpha στέλνει μήνυμα ενημερωτικό
Δεν σκέφτηκα να κοιτάξω στα μηνύματα στο web banking. Έχεις δίκιο το βρήκα στα μηνύματα. Κοιτούσα στις παλιότερες προσφορές στο σαιτ της τράπεζας. Ευχαριστώ!
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.194
Likes
4.131
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Μέσα στο 2024 έτρεχε κάποια άλλη προσφορά για προθεσμιακές;
Αρχές Μαίου έτρεχε πάλι η ίδια προσφορά με διπλάσιους πόντους, όπως τώρα.
Την εκμεταλλεύτηκα για πρώτη φορά...
Έδινε για 10.000 € προθεσμιακή 6μηνη 25.800 πόντους.Καθε μήνα μπαίνουν 4.300 πόντοι!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
Δεν θυμαμαι ποιος ειχε γραψει εδω οτι καθε εισιτηριο μιας διαδρομης με bonus εχει ακυρωτικα 23 ευρω. Πριν λιγο εξαργυρωσα εισιτηριο με επιστροφη με bonus σε εναν κωδικο κρατησης και χρεωθηκα 23 ευρω ακυρωτικα συνολικα. Δεν ειναι τοσο τραγικοι οι οροι των ακυρωσεων τελικα.
 

pan82

Member
Μηνύματα
716
Likes
908
Δεν θυμαμαι ποιος ειχε γραψει εδω οτι καθε εισιτηριο μιας διαδρομης με bonus εχει ακυρωτικα 23 ευρω. Πριν λιγο εξαργυρωσα εισιτηριο με επιστροφη με bonus σε εναν κωδικο κρατησης και χρεωθηκα 23 ευρω ακυρωτικα συνολικα. Δεν ειναι τοσο τραγικοι οι οροι των ακυρωσεων τελικα.
Μα είχε διευκρινίστει, κάποιος το είχε αναφερει εδώ και είχα πάρει εγώ την aegean και όπως με ενημέρωσαν και είχα γράψει δεν άλλαξε κάτι στους όρους η ακύρωση παραμένει 23€ ανά εισιτήριο πήγαινε έλα όπως ήταν πάντα. Μια χαρά είναι ειδικα αν πέσεις και σε προσφορά με μίσους.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.355
Likes
5.200
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Εγώ το είχα αναφέρει ότι με χρέωσαν 23€ ανά διαδρομή. Ίσως να έφταιγε ότι είχα κλείσει το πήγαινε για δύο άτομα προς ένα αεροδρόμιο σε ένα κοινό εισιτήριο (με Bonus) και την επιστροφή από άλλο αεροδρόμιο πάλι για δύο άτομα σε άλλο εισιτήριο (με €πιστροφή).
 

Anastasia Kat

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σας, νέο μέλος εδώ. Ενημερώθηκα από φίλη για την πιστωτική κάρτα της Alpha Bank Aegean και έκανα αίτηση και την απέρριψαν. Υποθέτω λόγω παλιότερης οφειλής μου σε πιστωτική κάρτα. Μήπως ξέρετε αν μπορώ με άλλον τρόπο να την εκδώσω; Τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση. Λυπήθηκα τόσο πολύ που δεν εγκρίθηκε.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.194
Likes
4.131
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Καλησπέρα σας, νέο μέλος εδώ. Ενημερώθηκα από φίλη για την πιστωτική κάρτα της Alpha Bank Aegean και έκανα αίτηση και την απέρριψαν. Υποθέτω λόγω παλιότερης οφειλής μου σε πιστωτική κάρτα. Μήπως ξέρετε αν μπορώ με άλλον τρόπο να την εκδώσω; Τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση. Λυπήθηκα τόσο πολύ που δεν εγκρίθηκε.
Εάν έχεις μεγάλη οφειλή σε άλλες κάρτες σε άλλες τράπεζες δεν βρίσκω τρόπο κάποια τράπεζα να σου εκδώσει νέα πιστωτική. Μόνο εάν έχεις μεγάλο εισόδημα ατόμικο ή οικογενειακό εάν είσαι παντρεμένη και δεν έχεις και άλλες υποχρεώσεις δανείου κλπ. θα μπορούσες να το συζητήσεις επιτόπου στην ALPHA.
Γενικώς δεν μοιράζουν πλέον εύκολα πιστωτικές κάρτες οι τράπεζες ...
 

Anastasia Kat

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Εάν έχεις μεγάλη οφειλή σε άλλες κάρτες σε άλλες τράπεζες δεν βρίσκω τρόπο κάποια τράπεζα να σου εκδώσει νέα πιστωτική. Μόνο εάν έχεις μεγάλο εισόδημα ατόμικο ή οικογενειακό εάν είσαι παντρεμένη και δεν έχεις και άλλες υποχρεώσεις δανείου κλπ. θα μπορούσες να το συζητήσεις επιτόπου στην ALPHA.
Γενικώς δεν μοιράζουν πλέον εύκολα πιστωτικές κάρτες οι τράπεζες ...
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το οφειλόμενο ποσό είναι 1300€, όχι ιδιαίτερα μεγάλο. Ίσως μάλλον πρέπει να το εξοφλήσω προτού ξανά κάνω αίτηση. Γνωρίζετε παρεμπιπτόντως ποσό καιρό χρειάζεται εφόσον την αποπληρώσω να βγω από τον Τειρεσία;
 

andpsy

Member
Μηνύματα
326
Likes
778
Επόμενο Ταξίδι
Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Όχι μάλλον, σίγουρα θα πρέπει να εξοφλήσεις την οφειλή.
Αν η οφειλή αφορά κάρτα της ίδιας τράπεζας, ίσως εγκριθεί άμεσα η νέα αίτηση, σε κάθε περίπτωση, μόνη αρμόδια να σου απαντήσει είναι η τράπεζα σου.
 

Яна

Member
Μηνύματα
289
Likes
318
Αυτη τη στιγμη δινει 50.000 bonus σε οποιον ΔΥ η συνταξιουχο ανοιξει λογαριασμο μισθοδοσιας, οσα 20.000 ευρω 6μηνες προθεσμιακες.
Εμεις κυριε @makisg που χαρηκαμε με τα 20.000 bonus του λογαριασμου μισθοδοσιας τα Χριστουγεννα ημασταν οι λαγοι. Μαλλον η μαχη με την Πειραιως για να παρει την πελατεια εγινε πολυ σκληρη.
Εγώ πάντως που έφτιαξα λογαριασμό και αναμένω την πρώτη μισθοδοσία, δεν έχω καταλάβει κάτι. Λέει στις οδηγίες να συνδέσουμε τον λογαριασμό με την χρεωστική μας. Εγώ χρεωστική δεν έχω. Τον σύνδεσα με την premium, αλλά σκέφτομαι ότι δεν είναι πολύ λογικό να συνδέεται με πιστωτική. Πρέπει να εκδώσω και μια χρεωστική; Επίσης, τρέχει παράλληλα και μια προσφορά που σου δίνει έως 15.000 για τον πρώτο λογαριασμό στην αλφα (τους 10.000 με το άνοιγμα του λογαριασμού και την πρώτη σύνδεση στο e-banking). Εμένα ήταν ο πρώτος μου, αλλά e-banking είχα λόγω της premium και των διαφόρων pass. Κάνω κάτι παραπάνω ή περιμένω απλά να μου μπουν οι πόντοι την ημερομηνία που αναφερει; Θα πάρω και από τις δύο ενέργειες άραγε τους πόντους ή από την πιο "μεγάλη", τον λογαριασμό μισθοδοσίας?!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
Εγώ πάντως που έφτιαξα λογαριασμό και αναμένω την πρώτη μισθοδοσία, δεν έχω καταλάβει κάτι. Λέει στις οδηγίες να συνδέσουμε τον λογαριασμό με την χρεωστική μας. Εγώ χρεωστική δεν έχω. Τον σύνδεσα με την premium, αλλά σκέφτομαι ότι δεν είναι πολύ λογικό να συνδέεται με πιστωτική. Πρέπει να εκδώσω και μια χρεωστική; Επίσης, τρέχει παράλληλα και μια προσφορά που σου δίνει έως 15.000 για τον πρώτο λογαριασμό στην αλφα (τους 10.000 με το άνοιγμα του λογαριασμού και την πρώτη σύνδεση στο e-banking). Εμένα ήταν ο πρώτος μου, αλλά e-banking είχα λόγω της premium και των διαφόρων pass. Κάνω κάτι παραπάνω ή περιμένω απλά να μου μπουν οι πόντοι την ημερομηνία που αναφερει; Θα πάρω και από τις δύο ενέργειες άραγε τους πόντους ή από την πιο "μεγάλη", τον λογαριασμό μισθοδοσίας?!
Εφοσον ανοιξες ηδη λογαριασμο μισθοδοσιας, ειναι ηδη ο πρωτος. Θα τηλ στην τραπεζα να σου λυσουν τις αποριες.
Χρειαζεται καποια χρεωστικη bonus.
Ζητα μια πολυ φτηνη απο την τραπεζα ειτε πληρωνεις λιγο πιο ακριβα, 20 ευρω για εναν χρονο την Aegean bonus debit ωστε να παρεις και 3.000 μιλια- εγω εκανα το δευτερο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.198
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom