Alpha bank bonus

giota235

Member
Μηνύματα
195
Likes
460
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Δεν μου εμφανίζει στη εφαρμογή Bonus, εξαργύρωση σε πτήσεις Aegean,παρά μόνο τα ecoupons
Στην πράξη, όταν μπεις στην εφαρμογή της εξαργύρωσης θα δεις ότι γίνεται!
 

andpsy

Member
Μηνύματα
325
Likes
775
Επόμενο Ταξίδι
Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Ναι απο την σελίδα τα εμφανιζει κανονικα, ευχαριστω για τις απαντήσεις
 

funtukaki

Member
Μηνύματα
64
Likes
52
Καλημέρα! Να ρωτήσω και την δική σας εκτίμηση.. (αλλάζει ανάλογα με την περίοδο ή την αερ/κη εταιρία που επιλεγεις να εξαργυρωσεις) αλλά πολύ χονδρικά το 2024 οταν εξαργυρώνουμε Aegean miles έχω υπολογίσει αναλογία περίπου 10.000miles=20E έκπτωση στο εισιτήριο. Σωστά; 🤔
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.648
Likes
43.876
Καλημέρα! Να ρωτήσω και την δική σας εκτίμηση.. (αλλάζει ανάλογα με την περίοδο ή την αερ/κη εταιρία που επιλεγεις να εξαργυρωσεις) αλλά πολύ χονδρικά το 2024 οταν εξαργυρώνουμε Aegean miles έχω υπολογίσει αναλογία περίπου 10.000miles=20E έκπτωση στο εισιτήριο. Σωστά; 🤔
Λαθος, 1000 μιλια για 20 ευρω σε δωρεαν εισιτηριο. Με 10.000 μιλια βγαζεις εισιτηριο των 200 ευρω.
Αλλα μονο για καλοκαιρι η γιορτες ειναι τοσο.
Τον χειμωνα σε νεκρες περιοδους μπορει να ειναι 1000 για 5 η 10 ευρω και μπορει να μη συμφερει να καψεις μιλια για 5 ευρω.
 

funtukaki

Member
Μηνύματα
64
Likes
52
1724241810247.png


Εννοώ με εξαργύρωση... βρίσκεις 1 εισιτήριο για την κοντινή Istanbul απευθείας κάνει πχ 200Ε πήγαινε-έλα. Αν θελεις να εξαργυρώσεις 16.000μίλια θα "κερδίσεις" πόσα ευρώ στην ουσία?
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.119
Likes
1.708
Καλημέρα! Να ρωτήσω και την δική σας εκτίμηση.. (αλλάζει ανάλογα με την περίοδο ή την αερ/κη εταιρία που επιλεγεις να εξαργυρωσεις) αλλά πολύ χονδρικά το 2024 οταν εξαργυρώνουμε Aegean miles έχω υπολογίσει αναλογία περίπου 10.000miles=20E έκπτωση στο εισιτήριο. Σωστά; 🤔
10.000 μίλια προς 20€ δεν είναι value for money, εγώ δεν θα έκλεινα κάτω από 10:000 προς 80€. Λιγότερα μόνο με προϋποθέσεις, π.χ. αβεβαιότητα στις ημερομηνίες του ταξιδιού σε προορισμό με αραιές πτήσεις ή πιθανότητα ματαίωσης του ταξιδιού, όπου απλά αλλάζεις ημερομηνίες αν προκύψει κάτι ή στην τελική παίρνεις μίλια και λεφτά πίσω με 23€. Επίσης, αν αναφέρεσαι σε εισιτήρια με bonus πόντους, αυτά έχουν βαλίτσα, αν σου είναι απαραίτητη, έχεις σημαντικό κέρδος. Αλλά με μπέρδεψες.
Για να γίνει εξαργύρωση 1:200 πρέπει να συντρέχουν εξαιρετικές συνθήκες, δεν νομίζω να αφορά τον μέσο όρο των award κρατήσεων (όχι ότι δεν μπορεί να προκύψουν).
View attachment 471181
Εννοώ με εξαργύρωση... βρίσκεις 1 εισιτήριο για την κοντινή Istanbul απευθείας κάνει πχ 200Ε πήγαινε-έλα. Αν θελεις να εξαργυρώσεις 16.000μίλια θα "κερδίσεις" πόσα ευρώ στην ουσία?
Η εικόνα που δείχνεις αφορά bonus πόντους, όχι μίλια.
 
  • Like
Reactions: GTS

funtukaki

Member
Μηνύματα
64
Likes
52
μαλλον εγω δεν το εχω καταλάβει καλα..γιατί πίστευα οτι

1) από μη-συνεργάτες της Alpha ισχύει οτι για κάθε αγορά 1Ε που κανω παίρνω 1bonus point
2) και μετα οι Αlpha bonus points που βρίσκονται στην πιστωτική Aegean μπορουν να μετατραπουν σε miles (με αναλογία 3/4)

οχι?
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.119
Likes
1.708
μαλλον εγω δεν το εχω καταλάβει καλα..γιατί πίστευα οτι

1) από μη-συνεργάτες της Alpha ισχύει οτι για κάθε αγορά 1Ε που κανω παίρνω 1bonus point
2) και μετα οι Αlpha bonus points που βρίσκονται στην πιστωτική Aegean μπορουν να μετατραπουν σε miles (με αναλογία 3/4)

οχι?
Όταν μετατρέπεις τους πόντους σε μίλια, κλείνεις award εισιτήρια από τον miles and bonus λογαριασμό σου στην Aegean, σε καλύτερες αναλογίες και περισσότερη ευελιξία. Τα μίλια εξαρτώνται από την απόσταση για τις πτήσεις της Aegean ή την ήπειρο, για πτήσεις της Star Alliance.
Η εικόνα που έβαλες αφορά εξαργύρωση bonus πόντων από την ιστοσελίδα της ALPHA, όχι μίλια.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
766
Likes
2.095
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Βόρνεο
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Όταν βάζει εξαργύρωση με τους μισούς πόντους, ισχύει για όλους τους προορισμούς της aegean΄? Και πως ενημερωνόμαστε για το πότε έχει αυτή την προσφορά
 

giota235

Member
Μηνύματα
195
Likes
460
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Όταν βάζει εξαργύρωση με τους μισούς πόντους, ισχύει για όλους τους προορισμούς της aegean΄? Και πως ενημερωνόμαστε για το πότε έχει αυτή την προσφορά
Για όλους. Είχε μέχρι τέλος Ιουλίου αν δεν απατώμαι. Δεν είναι συχνή αυτή η ενέργεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.033
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom