Alpha bank bonus

evi01

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
1.755
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Καφετιερα χρειαζομαι. Λες να βαλουν 1×50 στα σχολικα οπως καθε 1η Σεπτεμβρη και να την λαβουν υποψιν ως "σχολικο"?.
Τι να σου πω, απρόβλεπτοι είναι...
Εγώ πάλι, air flyer θέλω αλλά θα περιμένω τη Black Friday.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
766
Likes
2.095
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Βόρνεο
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Από 500 ευρώ και πάνω είναι μόνο για τις τηλεοράσεις ή για όλα;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.434
Likes
21.568
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Τι εννοείς; Δεν περιλαμβάνονται στην ενέργεια ή τις "σκούπισαν" όλες;
Είχα αρχίσει να ψήνομαι για μια καινούργια σκούπα...:rolleyes:
Προχθές που μπήκα στο Κωτσοβολο δεν υπήρχε επιλογή για σκούπες στην προσφορά ενώ στη προωθητική ενέργεια το ανέφερε. Σήμερα που ξανα μπήκα τις έχει προσθέσει. Όρμα!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.648
Likes
43.876
Εγω παρακολουθουσα την τιμη μιας καφετιερας Nespresso. Την παραγγειλα χθες να τη δεσμευσω, αλλα ελεγα αυριο να την ξαναπαραγγειλω για παραλαβη στο αεροδρομιο να παρω x20.
Σημερα η τιμη αυξηθηκε 30%, οποτε πηγα και την πηρα στην χαμηλη τιμη που τη δεσμευσα. Αν υποψιαστω οτι θα βγαλουν 1X50 και τσιμπησα προς τα πανω τις τιμες, τοτε κατι δεν παει καλα.
 

aikaterinib

Member
Μηνύματα
96
Likes
396
Επόμενο Ταξίδι
Who Knows
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Για αγορά από Κωτσόβωλο Lap top Lenovo έχει μέχρι 70000 πόντους .Εγώ γιατί στην σελίδα του Κωτσόβολου δεν βλέπω πουθενά τους Alpha πόντους?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.648
Likes
43.876
σε ποιες τραπεζες εννοεις αν μπορεις να αναφερεις? για τη freedom λες η καποιες αλλες τραπεζες που ειναι στο εξωτερικο?
Εχω μια απορια. Ειδα ενα προσφατο βιντεο του Μαρινακη ων Greekomomics και εχει πλεον χορηγο τη Freedom24 και προβληματιστηκα.
Εμεις που ζησαμε την απατη του χρηματιστηριου με τα "παπαγαλακια" ειμαστε λιγο επιφυλακτικοι σε τετοιο ορυμαγδο πληροφορησης / σπαμαρισμα στα σοσιαλ περι επενδυσεων ειδικα οταν απευθυνεται σε ατομα που δεν καταλαβαινουν τι κανουν.
Για πειτε αποψεις. ΑΝ χρειαστει ας μεταφερθει αλλου το ερωτημα, δεν σχετιζεται με το θεμα.
 
Last edited:

paykopete

Member
Μηνύματα
175
Likes
751
Εχω μια απορια. Ειδα ενα προσφατο βιντεο του Μαρινακη ων Greekomomics και εχει πλεον χορηγο τη Freedom24 και προβληματιστηκα.
Εμεις που ζησαμε την απατη του χρηματιστηριου με τα "παπαγαλακια" ειμαστε λιγο επιφυλακτικοι σε τετοιο ορυμαγδο πληροφορησης / σπαμαρισμα στα σοσιαλ περι επενδυσεων ειδικα οταν απευθυνεται σε ατομα που δεν καταλαβαινουν τι κανουν.
Για πειτε αποψεις. ΑΝ χρειαστει ας μεταφερθει αλλου το ερωτημα, δεν σχετιζεται με το θεμα.
Αυτο που ανεφερα πιο πανω και εγινε η συγκεκριμενη ερωτηση ειναι για καταθετικα προιοντα σιγουρα οχι στις ελληνικες τραπεζες που δινουν ψιχουλα και προφανως ο καθενας πρεπει να κανει την ερευνα του πριν επενδυσει η εστω βαλει τα χρηματα του σε μια τραπεζα! Ειχα αναφερει τοτε 2 γερμανικες τραπεζες, αλλα υπαρχουν τοσες ευρωπαικες με επιτοκια καταθεσεων που θεωρητικα ειναι η πιο ασφαλης επενδυση, για αυτο και εχει το μικροτερο κερδος (2% εως 3.75% αντε 4%). Απο εκει και περα οσο ανεβαινει το κερδος ειτε ειναι ενα ΕΤF που ακολουθει την παγκοσμια αγορα με ενα θεωρητικο μεσοσταθμικο ετησιο κερδος στο 7-8% ειτε ολα για ολα σε μια μετοχη για κερδη που μπορει να φτασουνε και 20-30-40% κ οσο θες, τοσο ανεβαινει το ρισκο!
Οσον αφορα τωρα την freedom24,( μεγαλη προσοχη στα καταθετικα προιοντα, δεν ειναι καταθεσεις τραπεζας, αλλα παιρνει το κεφαλαιο η εταιρεια και το επαναεπενδυει για να βγαλει κερδος και να σου δωσει αυτα τα μεγαλα ποσα του 5-6%) οσο και αν εκτιμω το greekonomics (που το θεωρω μαζι με αλλα 3-4 καναλια, οαση στον οχετο του ιντερνετ) δεν την εμπιστευομαι καθως εχει εδρα το Καζακσταν και εχω διαβασει αρκετα σχολια.
Ολα εχουνε ρισκο, ολα εχουνε χασουρα η κερδος και ολα θελουνε πολυ σκεψη πριν κανει καποιος κατι! Και για τον καθενα ειναι διαφορετικα το πως θα κινηθει. Δηλαδη αλλος θελει να ριξει λεφτα και να τα παρει μετα απο 10-15 χρονια, ενω αλλος καιγεται για πιο αμεσα σε 1-2 χρονια για κερδος...
Αλλος εχει να διαθεσει 100 ευρω και αλλος εχει να διαθεσει 30 χιλιαδες ευρω και παει λεγοντας... οποτε θα κινηθουν αλλιως!
Καλο παντως ειναι καθε μηνα ενα μικρο ποσο να μπαινει στην ακρη για επενδυση! Μια μεθοδος ειναι το 50-30-20, μπορειτε να ψαχτειτε για περαιτερω πληροφοριες. Προφανως δεν ειναι πανακεια , ο καθενας το φερνει στα μετρα του γτ αλλες αναγκες , προτεραιτοτητες κτλπ!
Οποτε τροφη για σκεψη!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.033
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom