Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Яна

Member
Μηνύματα
291
Likes
322
Δεν ξερω κανεναν μη πελατη μιας τραπεζας που η τραπεζα τον εμπιστευτηκε να του δωσει πιστωτικη, δηλαδη δανεικα λεφτα. Μαλλον θα πας απο κει και θα σου πουν.
Κι όμως! Εγώ! Ουδεμία σχέση είχα με την τράπεζα. Κι όμως μου ενέκρινε πιστωτική (δημόσιος υπάλληλος, δεν ξέρω αν σχετιζεται) την οποία είχα και αρκετούς μήνες (πάνω από 15) μέχρι να αναγκαστώ να ανοίξω ΚΑΙ λογαριασμό για πρώτη φορά (επειδή έτρεχε προσφορά με άνοιγμα λογ. μισθοδοσίας)
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.218
Likes
4.232
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Να ρωτησω κατι ακομα:Πως διαχειριζομαι την καρτα και τις πληρωμες τις μετα την εκδοση της;Ανοιγεται και λογαριασμος αυτοματα;Θα πρεπει να κανω e-banking;Σημειωτεον δεν ειμαι πελατης της alpha και δεν εχω λογαριασμο στην Alpha
Το ιδανικό είναι να ανοίξεις λογαριασμό στην Alpha και να πάρεις κωδικούς ebanking για να πληρώνεις έγκαιρα την κάρτα σου.
Επειδή μάλλον δεν έχεις μεγάλη εμπειρία σε χρήση πιστωτικών καρτών σου προτείνω να επιλέξεις αυτόματη εξόφληση του υπολοίπου της κάρτας με την μηνιαία έκδοση του λογαριασμού της. Αυτό θα σε βοηθήσει για να μην ξεχάσεις και αργοπορήσεις την εξόφληση της και πληρώνεις τόκους υπερημερίας που φτάνουν περίπου το +17,5% του ποσού που δεν έχεις ξοφλήσει.
Επίσης, θα πρέπει να μεταφέρεις στον λογαριασμό της Alpha χρήματα από άλλη τράπεζα για να υπάρχει πάντα επαρκές ποσό για την εξόφληση της.
Όλα αυτά βέβαια λύνονται άμεσα αν ανοίξεις έναν λογαριασμό μισθοδοσίας και φροντίζεις να υπάρχει πάντα επαρκές υπόλοιπο για την μηνιαία εξόφληση της κάρτας.
 

BurnItDown

Member
Μηνύματα
35
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερικη
Το ιδανικό είναι να ανοίξεις λογαριασμό στην Alpha και να πάρεις κωδικούς ebanking για να πληρώνεις έγκαιρα την κάρτα σου.
Επειδή μάλλον δεν έχεις μεγάλη εμπειρία σε χρήση πιστωτικών καρτών σου προτείνω να επιλέξεις αυτόματη εξόφληση του υπολοίπου της κάρτας με την μηνιαία έκδοση του λογαριασμού της. Αυτό θα σε βοηθήσει για να μην ξεχάσεις και αργοπορήσεις την εξόφληση της και πληρώνεις τόκους υπερημερίας που φτάνουν περίπου το +17,5% του ποσού που δεν έχεις ξοφλήσει.
Επίσης, θα πρέπει να μεταφέρεις στον λογαριασμό της Alpha χρήματα από άλλη τράπεζα για να υπάρχει πάντα επαρκές ποσό για την εξόφληση της.
Όλα αυτά βέβαια λύνονται άμεσα αν ανοίξεις έναν λογαριασμό μισθοδοσίας και φροντίζεις να υπάρχει πάντα επαρκές υπόλοιπο για την μηνιαία εξόφληση της κάρτας.
Αν ανοιξω καταθετικο και καταθετω ενα ποσο καθε μηνα και μετα κανω αιτηση για την πιστωτικη θα υπαρχει προβλημα;
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
360
Likes
2.408
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Δεν ξερω κανεναν μη πελατη μιας τραπεζας που η τραπεζα τον εμπιστευτηκε να του δωσει πιστωτικη, δηλαδη δανεικα λεφτα. Μαλλον θα πας απο κει και θα σου πουν.
Εγώ ξέρω, εμένα. Άνοιγμα λογαριασμού και ταυτόχρονα αίτηση για την aegean.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.476
Likes
50.182
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Εγώ ξέρω, εμένα. Άνοιγμα λογαριασμού και ταυτόχρονα αίτηση για την aegean.
Είναι γεγονός, μη ξεχνάμε πως είναι μαγαζιά και το μόνο που τους νοιάζει στο τέλος της ημέρας είναι να πουλάνε προϊόντα.
Εγώ είχα λογαριασμό ανοικτό ήδη, ωστόσο δεν είχε ιδιαίτερη κίνηση μιας και δεν είναι μισθοδοσίας, το κυριότερο όμως είναι πως δεν είχα καμία προϋπόθεση για να πάρω την Premium πιστωτική κάρτα. Ούτε ΔΥ όπως αναφέρθηκε είμαι, ούτε υψηλόμισθος, ωστόσο μετά από επιμονή μου και δικά τους τεχνάσματα μια χαρά εκδόθηκε η κάρτα, με χαμηλότερο βέβαια πιστωτικό όριο απ' ότι συνήθως.

Μη μασάτε με τέτοια, αν αποφασίσετε ότι θέλετε να έχετε μια πιστωτική για συγκέντρωση μιλίων μια χαρά θα σας τη δώσουν. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.563
Μηνύματα
901.420
Μέλη
39.302
Νεότερο μέλος
Mariakouz

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom