ενοικιαση αυτοκινητου με easy jet!

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
αγαπητοι ταξιδιωτες κ ταξιδιωτισσες θα ηθελα να σας ρωτησω αν καποιος εχει νοικιασει αυτοκινητο απο την easy?αν ειναι αξιοπιστοι?προσπαθησα με την hertz αλλα ζητανε πιστωτικη με οριο 1.500 στο ονομα του οδηγου.και αν γνωριζετε αν πρεπει να αλλαξουμε τα διπλωματα μας σε καρτα για να νοικιασουμε αυτοκινητο στην ιταλια?ευχαριστω!:)
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
έχω νοικιάσει μόνο με χέρτζ. απόλυτα αξιόπιστοι. αλλά και στην easy έχω την εντύπωση ότι θα ζητάνε πιστωτική.
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Η easy συνεργαζεται με την europcar..Νοικιασα το Πασχα αυτοκινητο στην Ιταλια απο easy..Με περιμενε στην Malpensa ,εχει γραφειο εκει η europcar ,και δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα, τουλαχιστον σε εμενα ηταν αψογοι.Δεν εχω ακουσει κατι κακο...
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
πιστωτικη εχουμε αλλα οχι στο ονομα του οδηγου εγω ειμαι 24 κ δεν επιτρεπεται να οδηγησω!
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Οσο για το διπλωμα που λες δεν ειχα κανενα προβλημα με το παραδοσιακο...
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Όταν πέρυσι πήγαμε Ιταλία επειδή δεν είχαμε αποφασίσει πώς θα κινηθούμε στην Τοσκάνη (λεωφορείο, τρένα ή αυτοκίνητο) έκανα κράτηση μέσω της www.thrifty.com επειδή δεν ήταν καθόλου δεσμευτικοί οι όροι. Εκτός του ότι έδινε πολύ καλή τιμή, κάναμε κράτηση μέσω internet χωρίς να δώσουμε πιστωτική και έχοντας το δικαίωμα να κάνουμε διάφορες αλλαγές από το λογαριασμό μας (πχ ημερομηνία, πρόσθετο gps κλπ). Το αυτοκίνητο το πήραμε από Φλωρεντία και μάλιστα μας κάνανε αναβάθμιση με τα ίδια χρήματα.Από απλό punto που είχαμε ζητήσει μας δώσανε ένα ολοκαίνουριο grande punto. Μόνο όταν πήγαμε στο κατάστημα χρειάστηκε να δώσουμε την πιστωτική, την οποία χρέωσαν κατευθείαν. Μείναμε πολύ ικανοποιημένοι γενικά.
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
παιδιά πιστωτική ζητάνει πάντα, ακόμη και έαν το έχεις προπληρώσει!
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
και μία συμβουλή (καθαρά νομικού περιεχομένου). εάν το αυτοκίνητο θα το οδηγεί και δεύτερο άτομο, ζήτα να αναγράφεται και ο δεύτερος οδηγός στο συμβόλαιο που θα υπογράψεις (με μία έξτρα μικρή χρέωση) σε περίπτωση, ό μοι γένοιτο, ατυχήματος να μην αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα. Συγνώμη που το μυαλό μου πήγε στο κακό (εξ επαγγέλματος ορμώμενος)
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
δεν πειραζει καλα κανεις!αλλα αφου εγω δεν επιτρεπεται να οδηγησω θα δηλωσουμε εναν οδηγο!αδικια ομως αν εισαι 24 να μην επιτρεπεται να οδηγας!αρα οπως κ να εχει θα χρειαστω πιστωτικη ακομη κ να το προπληρωσω-εγω σκεφτομουν να κανω την κρατηση κ να τα πληρωσω εκει-δηλαδη οποιος δεν χρησιμοποιει πιστωτικη δεν μπορει να νοικιασει αυτοκινητο???
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
για ασφάλεια ζητάνει την πιστωτική. εγώ όσες φορές νοίκιασα το είχα προπληρώσει εδώ στην ελλάδα και όμως κατά την παραλαβή του από το αεροδρόμιο , μου ζητούσαν πιστωτική. καλά να περάσετε όπου και αν πάτε.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.482
Likes
9.459
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οσο για το διπλωμα που λες δεν ειχα κανενα προβλημα με το παραδοσιακο...
και μπορει να μην εχεις ποτε οσες φορες κι αν πας στην Ιταλία. πάντως μία φορά θα σου κάτσει. κι αν είναι βράδυ σε autostrada είναι πολύ πιθανόν να μην σε δει το στρωμα του κρεβατιού σου στο ξενοδοχείο εκείνο το βράδυ..
τα έχουμε ξαναπεί και εδώ αλλά και όλα τα ΜΜΕ. το παραδοσιακό δίπλωμα τυπικά δεν ισχύει γιατί δεν έχει λατινικούς χαρακτήρες και οι ιταλοί αστυνομικοί έχουν κάθε δικαίωμα να ζητήσουν εξακρίβωση..δηλαδή χάθηκες..δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τα αλλάζετε. είναι τόσο απλή η διαδικασία που δεν αξίζει το παραμικρό ρίσκο. για 30Ε παράβολο?
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
απλα δεν προλαβαινουμε κ το πληροφορηθηκα τωρα!μου ειπαν οτι χρειαζεται ενα μηνα περιπου να γινει η αλλαγη γιατι τα στελνουνε αθηνα κ ειμαστε οριακα!προφανως ειναι λιγο δυσκολο να νοικιασω αυτοκινητο χωρις πιστωτικη τα ιδια ισχυουν κ για τις μηχανες φανταζομαι ε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.568
Μηνύματα
901.670
Μέλη
39.309
Νεότερο μέλος
EvKal

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom