ενοικιαση αυτοκινητου με easy jet!

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
αγαπητοι ταξιδιωτες κ ταξιδιωτισσες θα ηθελα να σας ρωτησω αν καποιος εχει νοικιασει αυτοκινητο απο την easy?αν ειναι αξιοπιστοι?προσπαθησα με την hertz αλλα ζητανε πιστωτικη με οριο 1.500 στο ονομα του οδηγου.και αν γνωριζετε αν πρεπει να αλλαξουμε τα διπλωματα μας σε καρτα για να νοικιασουμε αυτοκινητο στην ιταλια?ευχαριστω!:)
Εγω το πασχα νοικιασα μεσω easyjet αλλα χωρις να πεταξω μαζι της. Η Europecar που νοικιαζεις αυτοκινητο μεσα απο το σαιτ της easyjet ειχε προσφορα και εκλεισα για το πασχα. Ολος τυχαιος και εγω στην ιταλια. Απο μαλπενσα και το αφησα μαλπενσα(αεροδρομιο). Ολα καλα. Κανενα προβλημα. μαλιστα ειχα τσεκαρισμενη επιλογη και για καθισματακι βρεφικο και το ειχα μολις παρελαβα το αυτοκινητο. Δεν υπαρχει κανενα. Εννοειται παντα με πιστωτικη. Οτι αλλο θες στειλε μηνυμα αν μπορω να σε βοηθησω
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
Χωρίς πιστωτική δεν υπάρχει περίπτωση να νοικιάσεις αυτοκίνητο και γενικότερα αυτοκινούμενο. Από easycar έχω άριστες εντυπώσεις σε ενοικίαση που είχα κάνει στην Σκωτία (Γλασκόβη). Δεν χρειάζεσαι να αλλάξεις το δίπλωμα σου για χώρες εντώς ένωσης. Πολύ καλές τιμές έχω βρει και από europcar. Βέβαια, στην Ελλάδα είναι και οι δυο πανάκριβες. Βγάλε άκρη.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.482
Likes
9.459
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μου ειπαν οτι χρειαζεται ενα μηνα περιπου να γινει η αλλαγη γιατι τα στελνουνε αθηνα κ ειμαστε οριακα!
όχι, χρειάζεται 5 εργάσιμες. ξεκίνα τώρα γιατί εξάλλου το δίπλωμά σου το κρατάς δεν σε επηρεάζει σε τίποτε.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.482
Likes
9.459
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Χωρίς πιστωτική δεν υπάρχει περίπτωση να νοικιάσεις αυτοκίνητο και γενικότερα αυτοκινούμενο. Από easycar έχω άριστες εντυπώσεις σε ενοικίαση που είχα κάνει στην Σκωτία (Γλασκόβη). Δεν χρειάζεσαι να αλλάξεις το δίπλωμα σου για χώρες εντώς ένωσης. Πολύ καλές τιμές έχω βρει και από europcar. Βέβαια, στην Ελλάδα είναι και οι δυο πανάκριβες. Βγάλε άκρη.
εγώ έχω νοικιάσει χωρίς πιστωτική αλλά εκτός Ευρώπης. είναι πιθανό να δεχονται ένα deposit σε μετρητά. πάντως θα είναι αρκετά υψηλό ίσως πάνω από 1000Ε. ρωτάς τις εταιρείες και μαθαίνεις.
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
παιδια σας ευχαριστω!στη σχολη οδηγων που ρωτησα για το διπλαμα μου ειπαν σε ενα μηνα το νωριτερο θα ειναι ετοιμο κ 50 ευρω!αποτι φαινεται θα πρεπει να βγαλουμε μια πιστωτικη στο ονομα του οδηγου-διαφορετικα θε μετακινηθουμε με τρενα κ λεωφορεια :(!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.482
Likes
9.459
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
παιδια σας ευχαριστω!στη σχολη οδηγων που ρωτησα για το διπλαμα μου ειπαν σε ενα μηνα το νωριτερο θα ειναι ετοιμο κ 50 ευρω!!
αν εννοείς έκδοση καλά έκανες και ρώτησες εκεί. εσυ ειπες για αλλαγή οπότε ρώτα κατευεθίαν στη διεύθυνση συγκοινωνιών της περιοχής σου. τι σχέση έχει η σχολή οδηγών. θέλει 5 εργάσιμες και 30Ε παράβολο Εθνικής. τελευταία φορά που το λέω, κουράστηκα..
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
samion.. εχεις απολυτο δικιο!!Απλα και εγω δεν προλαβαινα..+οτι θα εκανα τα χαρτια μου για επεκταση σκεφτηκα να τα κανω ολα μαζι.Παντως επαναλαμβανω οτι σε αυτο που ειπες εχεις απολυτο δικιο!!
 

Papas George

Member
Μηνύματα
73
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
mexico
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
θελω να νοικιασω αυτοκινητο μεσω easy jet στο Λονδινο..
η πτηση φτανει στο Luton Κυριακη βραδυ στις 23κ40.. σαραντα λεπτα πριν απο τα μεσανυχτα..
αν καθυστερησει το αεροπλανο θα βρισκεται καποιος στο γραφειο της Europcar εκεινη την ωρα ή θα το εχουν κλεισει?
τα φωτα σας pls..
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σύμφωνα με το site της europcar, το γραφείο στο αεροδρόμιο του luton έχει 24ωρη λειτουργία. Europcar luton
Μπορείς να επικοινωνήσεις και μαζί τους για επιβεβαίωση.
 

Papas George

Member
Μηνύματα
73
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
mexico
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
το κακο ειναι οτι η easy jet μου το δινει το αυτοκινητο εκεινη την ωρα ενω η europcar μου λεει οτι ειναι κλειστα..
ισως να υπαρχει υπαλληλος της easyjet..
ποιος ξερει..
Book Europcar car rental

The pick-up station is closed on this date/time: please click on the station details link to find out opening hours

::::::::::Loading


 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Την πάτησα ακριβως ετσι στο Παρισι, παρε υπάλληλο του συγκεκριμενου καταστηματος και αν δε το ακουσεις ο ιδιος μη πιστευεις τπτ, το σαιτ ελεγε λαθος στη δικη μου περιπτωση για το orly πριν 2 χρονια.

Ψαξτο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.568
Μηνύματα
901.671
Μέλη
39.309
Νεότερο μέλος
EvKal

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom