Revolut

Μηνύματα
55
Likes
44
Σε ευχαριστώ πολύ. Φυσικά για το βασικό πακέτο αναφέρομαι. Όπου μπορείς να χρησιμοποιήσεις 1000 ευρώ ανά μήνα για μετατροπή σε άλλο νόμισμα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.746
Likes
44.223
Ετσι για να υπάρχει...φυσικά τα ίδια μπορούν να γίνουν και με άλλες....

BBC: Βροχή καταγγελιών για επιθέσεις εξαπάτησης σε πελάτες της Revolut
Το αγγλικο πρωτοτυπο στο BBC λεει ακριβως οτι δεν γινονται τα ιδια αλλα πολυ λιγοτερα με αλλες. Λεει και αλλα ενδιαφεροντα.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.440
Likes
7.609
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Τι πρέπει να προσέξει κανείς όταν κάνει ανάληψη σε τοπικό νόμισμα στην χώρα που ταξιδεύει;
Πάντα είναι δωρεάν η ανάληψη από το ATM που σου υποδυκνυει η εφαρμογή ως το κοντινότερο σε σένα;
Δοκίμασα πχ εδώ στη Δανία και μου έβγαλε κάτω δεξιά στην οθόνη του ATM ότι θα με χρεώσει κάπου 30 κορώνες. Ήταν εντός ξενοδοχείου και ήταν νομίζω του δίκτυου euronet ή κάπως έτσι
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.273
Likes
6.465
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Όχι, δεν είναι πάντα δωρεάν η ανάληψη. Πρέπει να ελέγξεις για τη χώρα που είσαι ποια τράπεζα δεν χρεώνει προμήθεια για αναλήψεις.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.440
Likes
7.609
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Που η πως το ελέγχεις αυτό; στην εφαρμογή της revolut? Στο σάιτ της τράπεζας του ATM? Αν το δεύτερο θα πρέπει να βρω τα ψιλά γράμματα κ να τα μελετήσω φαντάζομαι.

Υ. Γ. Τελικά έκανα ανάληψη σε άλλο ψιλοαπαρχαιωμενο ΑΤΜ σε σταθμό μετρό της Κοπεγχάγης χωρίς έξτρα χρεωση
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.701
Likes
14.308
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Το αγγλικο πρωτοτυπο στο BBC λεει ακριβως οτι δεν γινονται τα ιδια αλλα πολυ λιγοτερα με αλλες. Λεει και αλλα ενδιαφεροντα.
Πάντως σήμερα η ρέβολουτ έκανε ολόκληρο τσεκ για να με αφήσει να μπω...Με ξαναέβγαλε φωτογραφία κ έστειλε λινκ στο μέηλ που έπρεπε να πατήσω από την ίδια συσκευή για να ανοίξει το app. Κάλλιο αργά...
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.273
Likes
6.465
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Που η πως το ελέγχεις αυτό; στην εφαρμογή της revolut? Στο σάιτ της τράπεζας του ATM? Αν το δεύτερο θα πρέπει να βρω τα ψιλά γράμματα κ να τα μελετήσω φαντάζομαι.

Υ. Γ. Τελικά έκανα ανάληψη σε άλλο ψιλοαπαρχαιωμενο ΑΤΜ σε σταθμό μετρό της Κοπεγχάγης χωρίς έξτρα χρεωση
Υπάρχουν αρκετά θέματα στο reddit που συζητούν τις χρεώσεις της revolut ανά χώρα. Ψάξε τις πιο επίκαιρες πληροφορίες γιατί καμιά φορά αλλάζουν.
 
Μηνύματα
55
Likes
44
Καλημέρα. Αν θέλω να επιστρέψω κάποια χρήματα στον λογαριασμό μου σε ελληνική τράπεζα από τον οποίο έχω φορτίσει τη ρεβολουτ, μπορώ να το κάνω ή είναι υποχρεωτικό να παραμείνουν στη ρέβολουτ και να χρησιμοποιηθούν από εκεί?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.569
Μηνύματα
901.696
Μέλη
39.311
Νεότερο μέλος
Ειρήνη Δ

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom