Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

maria91

Member
Μηνύματα
2.197
Likes
2.033
Αυτό νομίζω είναι απλά ένας μύθος...
Και το έχω δοκιμάσει και από άλλη συσκευή και με καθαρισμό cookies και από άλλη συσκευή με άλλη IP επειδή πολλοί το αναφέρουν. H τιμή είναι πάντα η ίδια δυστυχώς...
Κοιτα ειναι και τα 2...προσωπικη εμπειρια προ μηνος κοιταγα επιμονα επιστροφη Λονδινο-Αθηνα για μια κυριακη του Νοεμβρη επι 3 μερες...οι φθηνες θεσεις ολο κ λιγοστευαν κ εκανα καθαρισμο cookies,ανωνυμη περιηγηση,τιποτα...συνεχιζε την ανηφορα...το αποτελεσμα?πληρωσα 2 εισιτηρια στην πιο υψηλη τιμη τους την 4η μερα και τα επομενα 2 στην τιμη που εβλεπα πριν 4(!) μερες χωρις να κανω κανενα καθαρισμο κλπ κλπ..απλα με λιγες ωρες διαφορα μεσα στην ΙΔΙΑ μερα...αρα θεωρω οτι η αληθεια ειναι καπου στη μεση...
 

pan82

Member
Μηνύματα
720
Likes
914
Κοιτα ειναι και τα 2...προσωπικη εμπειρια προ μηνος κοιταγα επιμονα επιστροφη Λονδινο-Αθηνα για μια κυριακη του Νοεμβρη επι 3 μερες...οι φθηνες θεσεις ολο κ λιγοστευαν κ εκανα καθαρισμο cookies,ανωνυμη περιηγηση,τιποτα...συνεχιζε την ανηφορα...το αποτελεσμα?πληρωσα 2 εισιτηρια στην πιο υψηλη τιμη τους την 4η μερα και τα επομενα 2 στην τιμη που εβλεπα πριν 4(!) μερες χωρις να κανω κανενα καθαρισμο κλπ κλπ..απλα με λιγες ωρες διαφορα μεσα στην ΙΔΙΑ μερα...αρα θεωρω οτι η αληθεια ειναι καπου στη μεση...
Αυτό μου έχει τύχει και μένα αλλά είναι άλλο, πολλές φορές μπαίνεις έχει μια τιμή και έχει τύχει να βγάλω και το απόγευμα να έχει αλλάξει η τιμή με μεγάλη διαφορά προς το κάτω η άλλες φορές προς τα πάνω και να πω ουφ από τύχη πρόλαβα. Αυτό με cookies browser και άλλα μαγιολικια που λένε δε πιστεύω όταν αλλάξει η τιμή αλλάζει.
 

nick07

Member
Μηνύματα
362
Likes
742
Αυτό μου έχει τύχει και μένα αλλά είναι άλλο, πολλές φορές μπαίνεις έχει μια τιμή και έχει τύχει να βγάλω και το απόγευμα να έχει αλλάξει η τιμή με μεγάλη διαφορά προς το κάτω η άλλες φορές προς τα πάνω και να πω ουφ από τύχη πρόλαβα. Αυτό με cookies browser και άλλα μαγιολικια που λένε δε πιστεύω όταν αλλάξει η τιμή αλλάζει.
Το εχω δοκιμασει αυτο με cookies μερικες φορες στο παρελθον απο απλό ενδιαφερον (συνεχής αναζητηση απο μια συσκευη/δικτυο για εναν προορισμο για ωρες/μερες και μετα αναζητηση απο αλλη ασχετη συσκευη αλλο δικτυο ιδιο προορισμο) και διαφορα δεν ειδα καμια, ουτε πιστευω πως παιζει κατι τετοιο παρολο που κυκλοφορει ως αποψη και υπαρχουν φιλοι που μου εχουν πει οτι και καλα δοκιμαζοντας απο αλλο υπολογιστη τους εβγαλε πολυ καλυτερη τιμη. Γενικα πλεον η τιμολογηση εχει γινει αρκετα δυναμική και πιθανον να μεταβαλλεται και απο το συνολο των αναζητησεων που κανουν ολοι οι users. Επισης συγκεκριμενα για την Αιγαιου εχω παρατηρησει εδω και καιρο πως σε αρκετα μελλοντικες ημερομηνιες σε αρκετά routes (δεν ξερω αν συμβαινει σε ολα) βγαζει πρωτα ακριβοτερους ναυλους και οχι τους U, P, T που συνηθιζε να βγαζει πρωτα στο παρελθον. Ακομα και σε ημερομηνια τριημερου μου εχει τυχει να βρω εισιτηριο αρκετα οικονομικοτερο κανα 2μηνο πριν την πτηση παρα 4-5 μηνες πριν που κοιτουσα συνεχως και η αληθεια ειναι πως 3-4 μηνες πριν αρχισε να ανεβαινει η τιμη και λεω ωραια δεν το κλεισα 5 μηνες πριν τωρα θα δωσουμε νεφρο για να ταξιδεψουμε, οποτε δεν το εκλεισα αποφασισα να το ρισκαρω λεω οκ ποσο πιο ψηλα να παει και ξαφνικα επεσε 30-40% ενα διμηνο πριν την πτηση για καμια βδομαδα και μετα αρχισε παλι να ανεβαινει.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.569
Μηνύματα
901.696
Μέλη
39.311
Νεότερο μέλος
Ειρήνη Δ

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom