Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Απλα.....ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟ!!!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
http://www.pbase.com/kkranis/image/21463274ξηγφδσθιουτρ/QUOTE]

Οχι Νικο δεν θα σε αφησω με την αγωνια....δεινοπαθησα αλλα μια φωτο βρηκα απο τη Θαλασσογραφια.....δεν ειναι ολη η θεα αυτη....ειναι η μια πλευρα απο την αλλη βλεπεις ολο το λιμανι ....και μερος της πολης.....
Nικολα δες παλι το λινκ κατω δεξια πατα το next και η 2η φωτο ειναι απο τη Θαλασσογραφια η πισω πλευρα του εστιατοριου εχει θεα το φρουριο της Φορτετσας
Η 4η φωτο ειναι στο φαρο στο παλιο ενετικο λιμανι βλεπεις ενα πειρατικο καραβι που περυσι λειτουργουσε σαν καφε μπαρ...δηλ. επερνες το ποτο σου απο το μπαρ του καραβιου και με το απογευμα εκανε ενα tour κατα μηκος του λιμανιου για να δεις τη πολη με ηλιοβασιλεμα και λιγο φωταγωγημενη.....
 

DIMPISS

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Γεια σας!!!Δοξάζω το θεο που βρήκα αυτο το forum!!!!!!!!Καταρχήν να σας πώ οτι μετα απο 3 ημέρες αναζήτησης ξενοδοχείου αποφάσισα να μείνω στον Αγιο Νικόλαο σε ξενοδοχείο που είχα ξαναπάει προπερσι.Μόλις όμως ολοκλήρωσα το διάβασμα των σελίδων του forum κατέληξα σίγουρα οτι θέλω να μείνω στα Χανιά ουτως ώστε η ελαφόνησος,ο Μπάλος και αλλα πολλα να είναι πιο κοντά.Το πρόβλημα μου είναι αν μπορεί κάποιος ειτε με pm ειτε δημόσια να μου πει κανα καλό ξενοδοχείο με πισίνα μέχρι 100 ευρώ τη βραδια απο 05/07 εώς 11/07...και κυρίως ήσυχο!!!!!!Να ηρεμήσω επιτέλους!Είδα ενα link για το iolida beach που μου άρεσε αλλα θέλω προσωπικές απόψεις απο άτομα που έχουν μείνει!!Οποιαδήποτε βοήθεια με σώζει!!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Γεια σας!!!Δοξάζω το θεο που βρήκα αυτο το forum!!!!!!!!Καταρχήν να σας πώ οτι μετα απο 3 ημέρες αναζήτησης ξενοδοχείου αποφάσισα να μείνω στον Αγιο Νικόλαο σε ξενοδοχείο που είχα ξαναπάει προπερσι.Μόλις όμως ολοκλήρωσα το διάβασμα των σελίδων του forum κατέληξα σίγουρα οτι θέλω να μείνω στα Χανιά ουτως ώστε η ελαφόνησος,ο Μπάλος και αλλα πολλα να είναι πιο κοντά.Το πρόβλημα μου είναι αν μπορεί κάποιος ειτε με pm ειτε δημόσια να μου πει κανα καλό ξενοδοχείο με πισίνα μέχρι 100 ευρώ τη βραδια απο 05/07 εώς 11/07...και κυρίως ήσυχο!!!!!!Να ηρεμήσω επιτέλους!Είδα ενα link για το iolida beach που μου άρεσε αλλα θέλω προσωπικές απόψεις απο άτομα που έχουν μείνει!!Οποιαδήποτε βοήθεια με σώζει!!!
Καλως ηρθες στη παρεα μας φιλε DIMPISS και καλως να μας ερθεις στο νησι....με χαρα βλεπω οτι μεγαλωνει η παρεα μας ....και ελικρινα νιωθουμε ολοι χαρα που φανηκαμε χρησιμοι
Οντως στα Χανια θα βρεις πολλες επιλογες σε ξενοδοχεια....δες πιο σε καλυπτει περισσοτερο π.χ να ειναι κοντα στη πολη, σε ησυχια κ.λπ
Θα σου προτεινα να αποφυγεις τη περιοχη του Πλατανια γιατι γινετε ήδη ενας ψιλοχαμος...
 

DIMPISS

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλώς σας βρήκα!!!Βασικά η καταγωγή μου είναι απο Κρήτη αλλα ποτε δεν αξιώθηκα να γυρίσω το νομό Χανίων...Καμιά προταση για ξενοδοχείο έχεις?Δε με νοιάζει αν θα είναι εντός ή εκτός πόλης!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Για τα Χανια δεν ξερω κατι συγκεκριμενο....μην στενοχωριεσαι ομως μεχρι αυριο θα εχεις απαντησεις ....κατι μου λεει οτι σε αυτο το τοπικ θα γραφουμε ολο το καλοκαιρι.....
Δες τι ξενοδοχεια εχει στις Καλυβες εξω απο τα Χανια ...εχει ωραια παραλια και θα αποφυγεις το καταποντισμο του Πλατανια.......
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Για οσους ενδιαφερονται ενα λινκ για τις ωραιοτερες παραλιες της Κρητης...

Προσωπικη μου αποψη.......μην πατε Λεντα και Πλατεια Περαματα....υπαρχουν πολυ καλλιτερες να δειτε.....οι δυο παραπανω εναι μακρια και ο δρομος δεν ειναι και ο καλλιτερος...
 

DIMPISS

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Hotel Yakinthos, Chania, Crete
για δοκιμασε και το "δικο" μου...

Πολύ ωραίο και το Υάκυνθος!!!Μέχρι στιγμής εχω καταλήξει στα εξής:
1)Υάκινθος
2)sellini suites
3)chrispy palace

Αν κάποιος-α έχει εμπειρία απο αυτά τα τρία η βοήθεια του/της θα ήταν πολύτιμη!!!Απο τα δωμάτια το μόνο που θα ήθελα είναι καθαριότητα και κυρίως να μην ακουω τους δίπλα-πάνω-κάτω συγκατοίκους μου!!!!!!
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
dimpiss καλως να μας ερθεις στην κρητη!
εγω μπορω να σου προτινω ξενοδοχεια στην περιοχη μου,στις καλυβες.
αλλα νομιζω οτι ειναι καλυτερα να ανοιξειες ενα χαρτη και να δεις σε ποιο μερος θες να πας στα χανια.
βορια,νοτια,δυτικα η' ανατολικα???και μετα σιγουρα θα μπορουμε να σου πουμε πολλα περισσοτερα.
αν σε ενδιαφερει μονο ο μπαλος και το ελαφονησι καλυετρα ειναι να βρεις καποιο ξενοδοχειο προς την κισαμο που να μην σε φανε οι δρομοι.
 

DIMPISS

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
dimpiss καλως να μας ερθεις στην κρητη!
εγω μπορω να σου προτινω ξενοδοχεια στην περιοχη μου,στις καλυβες.
αλλα νομιζω οτι ειναι καλυτερα να ανοιξειες ενα χαρτη και να δεις σε ποιο μερος θες να πας στα χανια.
βορια,νοτια,δυτικα η' ανατολικα???και μετα σιγουρα θα μπορουμε να σου πουμε πολλα περισσοτερα.
αν σε ενδιαφερει μονο ο μπαλος και το ελαφονησι καλυετρα ειναι να βρεις καποιο ξενοδοχειο προς την κισαμο που να μην σε φανε οι δρομοι.
Καλώς να σας βρώ!!!Στον Κίσσαμο και στον Μπάλο(balos beach) είναι όλα σχεδον τα καλά φουλ!!!!!!Οπότε πες μου στις Καλύβες μια χαρά ειναι και εκεί!Βασικά δε με πολυνοιάζει το μέρος αρκεί να είναι νομό Χανίων και το ξενοδοχείο να είναι ήσυχο και με πισινα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.551
Μηνύματα
900.829
Μέλη
39.285
Νεότερο μέλος
alex1260

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom