Τραβελστορική Συνάντηση Αθήνα 22/05

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Για καλο και για καλο, φυλαξτε ενα ταπερακι (γεματο) για την dim και μενα παρακαλω
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Θα πρέπει να φοράμε και ταμπελάκια με τα nicknames!
Αυτό με τα ταμπελάκια που γράφτηκε τελικά δεν είναι κακή ιδέα, καθώς θα είμαστε τελικά πολλοί και σίγουρα θα χαθούμε στις χαιρετούρες. Είπε το ανέλαβε ο Αντώνης... πού είναι αυτό το παλληκάρι;; ελπίζω να κάνει πρόβες ή να φτιάχνει τα αυτοκόλλητα name tags
Βρε αφήστε τα ταμπελάκια, να μπλέκονται τα τραπέζια, να ρωτάμε, να ξαναρωτάμε, να σπάσει ο πάγος... Τον Αντουάν μην τον πολυψάχνετε, του έχουμε τάξει την κεφαλή του τραπεζιού:haha:


Ελπίζω να βρω το σημείο συνάντησης
Μετρό Μοναστηράκι, Φένια μου, καλό ταξίδι:)


λογω χωσιματος στην δουλεια την Κυριακη θα ερθω μετα τις 4 στην Δαφνη .. να υποθεσω θα ειστε ακομα εκει;;;;
Σου αναφέρω απλά ότι η ζωντανή μουσική σταματά μετά τις 5...:lol:

Επειδη δεν τα παω καλα με τα πμ (γενικα προτιμω τα μμ), αν μπορεσω να ερθω (μονο στο φαγητο) θα το ξερω ανημερα.
Υποχρεωσεις γαρ...
Σωκράτη με κάλυψες. Και εγώ το ίδιο. Αμα με δείτε, πάει να πει ότι ήρθα, άμα δεν με δείτε πάει να πει ότι .....δεν ήρθα.
Νομίζω ήμουν σαφής.
Θα σας περιμένουμε :) Dim kyr την προσθήκη μπύρας στο μενού για πάρτη σου την κάναμε, μη μας απογοητεύσεις...

υ.γ. Παναγιώτα μου εσύ που είσαι τόσο άψογη διοργανώτρια μπορείς να κανονίσεις να παίξει για κανά μισάωρο ηλεκτρονική μουσική για χατήρι της Vario και της Κλεοπάτρας?? Και καμιά δυο ώρες λάτιν για μένα, την Άρια και το Glossoli? (όχι δεν κλέβω:bleh:)
Τις παραγγελιές σας Μαριώ στον πιανίστα, με τόση πρόβα που αναφέρει θα πρέπει να είναι πανέτοιμος να ανταποκριθεί σε κάθε ρεπερτόριο:haha::haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ωχ αμαν αμαν ..αν υποψιαστω Παναγιωτα οτι ο Αντουαν θα κατσει να μαθει Armin θα πεθααανωωωωωω...
Ακους Βαριο?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Βρε αφήστε τα ταμπελάκια, να μπλέκονται τα τραπέζια, να ρωτάμε, να ξαναρωτάμε, να σπάσει ο πάγος... Τον Αντουάν μην τον πολυψάχνετε, του έχουμε τάξει την κεφαλή του τραπεζιού:haha:
Τίποτα δεν ξεχνάτε εδώ, τίποτα!! :bleh::bleh:


Τις παραγγελιές σας Μαριώ στον πιανίστα, με τόση πρόβα που αναφέρει θα πρέπει να είναι πανέτοιμος να ανταποκριθεί σε κάθε ρεπερτόριο:haha::haha:[/quote]

Τις πρόβες τις αναφέρει ο hydronetta, εγώ δεν είπα ότι κάνω........ :haha:
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
316
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ε για αυτό και γω επειδή τα ταμπελάκια είναι στάσιμα έχω σκεφτεί κάτι άλλο για την αφεντιά μου!
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Ξαναστέλνω τις πληροφορίες της αυριανής μας συνάντησης για να μη ψάχνετε σε προηγούμενες σελίδες:

Την Κυριακή, όσοι ξεκινήσετε μαζί μας με το Μουσείο Ισλαμικής Τέχνης:
Θα συναντηθούμε στις 11.45 στο σταθμό Μετρό Μοναστηράκι στη γωνία οδών Ερμού και Αθηνάς (προσοχή! όχι στην έξοδο της Πλατείας Μοναστηρακίου όπου βρίσκεται και η έξοδος του ηλεκτρικού). Παρακαλώ να είστε στην ώρα σας γιατί στις 12.00 θα ξεκινήσουμε να κατευθυνόμαστε στο Ισλαμικό Μουσείο (Αγ. Ασωμάτων 22 & Διπύλου 12). Όσοι από εσάς καθυστερήσουν, θα μας βρουν στο μουσείο. Παραθέτω τον χάρτη πρόσβασης στο μουσείο σε περίπτωση που κάποιος καθυστερήσει: Χάρτης
Είσοδος στο μουσείο: 5 Ε/άτομο
[Μειωμένο εισιτήριο: 2,5 Ε για άτομα άνω των 65 ετών, ενήλικα που συνοδεύει παιδί
Ελεύθερη είσοδος: άτομα με ειδικές ανάγκες και ο συνοδός τους, φοιτητές και νέοι κάτω των 18 ετών, μέλη ICOM και Φίλοι του Μουσείου Μπενάκη, ακαδημαϊκοί και εκπαιδευτικοί, αρχαιολόγοι, συντηρητές αρχαιοτήτων, δημοσιογράφοι, πολύτεκνοι, οι υπηρετούντες τη στρατιωτική τους θητεία, υπάλληλοι του ΥΠ.ΠΟ και του Τ.Α.Π.Α., ξεναγοί, κάτοχοι κάρτας πολιτισμού ΥΠ.ΠΟ., μέλη του Επιμελητηρίου Εικαστικών Τεχνών.]
Μετά το τέλος της επίσκεψής μας, θα κατευθυνθούμε στον Ελλήσποντο χρησιμοποιώντας το μετρό.


Όσοι δε μας συνοδέψετε στο Μουσείο:
Θα συναντηθούμε στη 1:30 στο Πολίτικο εστιατόριο Ελλήσποντος, Λεωφ. Αλέξ. Παπαναστασίου 19, Δάφνη.
Πρόσβαση:
Με μετρό: 100 μ. από τη στάση Δάφνη: Χάρτες Google
Με αυτοκίνητο: θέσεις πάρκινγκ υπάρχουν συνήθως γύρω από το εστιατόριο, αν κάποιος δυσκολευτεί, υπάρχει ελεύθερος χώρος στάθμευσης δίπλα, στην οδό Αγ. Δημητρίου

Η ζωντανή μουσική ξεκινά στις 2:00. Το μενού ανά 4 άτομα έχει ως εξής:
α. Σαλάτα Φατούς ή Πολίτικη
β. Τζατζίκι & Πατζαροσαλάτα
γ. Λαχματζούν, Παστουρμαδόπιτα & Μελιτζάνα φούρνου με λιωμένο τυρί
δ. Ποικιλία κρεατικών ( ντονέρ μοσχαρίσιο, κεμπάπ, σουβλάκι κοτόπουλο μαριναρισμένο, σουβλάκι μοσχάρι γάλακτος) σερβιρισμένη με πλιγούρι και πατάτες
ε. Μπακλαβάς & Σεκέρ παρέ
στ. Κρασί, μπύρες και Αναψυκτικά ελεύθερα
(Κρασί λευκό Ζίτσα, Κόκκινο Αγιωργίτικο)
και παραδοσιακά χειροποίητα ατομικά πιτάκια αντί ψωμιού.
Τιμή ανά άτομο: 20 Ε

Στο εστιατόριο, μετά το φαγητό, θα γίνει κλήρωση για 10 πακέτα δώρου προσφορά των Travel Bookstoreτων ταξιδιωτικών βιβλιοπωλείων των εκδόσεων ΟΡΑΜΑ, που περιλαμβάνει το καθένα:


  • 1 βιβλίο (ταξιδιωτικό οδηγό ή βιβλίο ταξιδιωτικού ενδιαφέροντος)
  • 1 σχετικό με το βιβλίο χάρτη των εκδόσεων ΟΡΑΜΑ και
  • 1 εκπτωτικό κουπόνι για αγορές από το βιβλιοπωλείο (από τα 2 καταστήματά τους ή online από το e-shop τους)
Και για να μπαίνουμε στη θεματολογία της ημέρας, ένα βιντεάκι για την Πόλη που αγαπήσαμε για τα πορτοκαλοκόκκινα ηλιοβασιλέματά της την ώρα που οι γλάροι πετούν γύρω από τους μιναρέδες. Την Πόλη που ενώνει με τρόπο παραδόξα υπέροχο δυο κόσμους ολότελα αντίθετους...


 
Last edited by a moderator:

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.202
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Παναγιώτα λόγω απροοπτου δεν μπορούμε να έρθουμε στο μουσείο αλλά θα τα πούμε κατευθείαν στο εστιατόριο. Σόρι για την τελευταίας στιγμής προειδοποίηση! Κατα τα άλλα ανυπομονώ να σας δω όλους σας αύριο. :p
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αχ βρε Παναγιωτα ...αυτοι οι μιναρεδες στον οριζοντα ...ειναι που μας κανουν ολη τη ζημια!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ούφ! Μόλις γύρισα...
Ε...μόλις τέλειωσα τις πρόβες ήθελα να πώ!!! :bleh::bleh:
Πάω να φτιάξω επιδερμίδα για αύριο...... :haha:
Είπαμε, θα είμαι στο μουσείο, μιας και βρίσκεται κοντά το ξενοδοχείο μου. 12.10 το πολύ θα είμαι εκεί.
Θα κρατάω ένα τριαντάφυλλο :bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.341
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom