Τραβελστορική Συνάντηση Αθήνα 22/05

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.202
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Ααααα... Ναι, αλλά εσένα θέλει δίπλα του!!! :haha:
Γεμίζαμε ο ένας το ποτήρι του άλλου προσδοκώντας να μην πάρουνε χαμπάρι πόσο πίνουμε, κατάλαβες? Για κάποιο λόγο όμως "ακούστηκε" ότι ο Glosoli ήπιε πολύ....

Παρόλα αυτά Glosoli να ξέρεις και πάλι θα σε δώσω!!! :bleh:
 

aetopetritis

Member
Μηνύματα
112
Likes
105
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού!
Γεμίζαμε ο ένας το ποτήρι του άλλου προσδοκώντας να μην πάρουνε χαμπάρι πόσο πίνουμε, κατάλαβες? Για κάποιο λόγο όμως "ακούστηκε" ότι ο Glosoli ήπιε πολύ....

Παρόλα αυτά Glosoli να ξέρεις και πάλι θα σε δώσω!!! :bleh:
Άσε, άσε....μπορώ να το κάνω κι εγώ άνετα! Ξέρω πολύ καλά τι σχεδιάζει. Όσο για το ποτό, έχω και γι' αυτό ράμματα για τη γούνα του!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.202
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Άσε, άσε....μπορώ να το κάνω κι εγώ άνετα! Ξέρω πολύ καλά τι σχεδιάζει. Όσο για το ποτό, έχω και γι' αυτό ράμματα για τη γούνα του!
Σιγά μην δεν ήξερες! Φιλαράκια δεν είστε? Καλό.... παιδάκι θα σαι κι εσύ! ;)
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Την Κυριακή, όσοι ξεκινήσετε μαζί μας με το Μουσείο Ισλαμικής Τέχνης:
Θα συναντηθούμε στις 11.45 στο σταθμό Μετρό Μοναστηράκι στη γωνία οδών Ερμού και Αθηνάς (προσοχή! όχι στην έξοδο της Πλατείας Μοναστηρακίου όπου βρίσκεται και η έξοδος του ηλεκτρικού). Παρακαλώ να είστε στην ώρα σας γιατί στις 12.00 θα ξεκινήσουμε να κατευθυνόμαστε στο Ισλαμικό Μουσείο (Αγ. Ασωμάτων 22 & Διπύλου 12). Όσοι από εσάς καθυστερήσουν, θα μας βρουν στο μουσείο. Παραθέτω τον χάρτη πρόσβασης στο μουσείο σε περίπτωση που κάποιος καθυστερήσει: Χάρτης
Είσοδος στο μουσείο: 5 Ε/άτομο
[Μειωμένο εισιτήριο: 2,5 Ε για άτομα άνω των 65 ετών, ενήλικα που συνοδεύει παιδί
Ελεύθερη είσοδος: άτομα με ειδικές ανάγκες και ο συνοδός τους, φοιτητές και νέοι κάτω των 18 ετών, μέλη ICOM και Φίλοι του Μουσείου Μπενάκη, ακαδημαϊκοί και εκπαιδευτικοί, αρχαιολόγοι, συντηρητές αρχαιοτήτων, δημοσιογράφοι, πολύτεκνοι, οι υπηρετούντες τη στρατιωτική τους θητεία, υπάλληλοι του ΥΠ.ΠΟ και του Τ.Α.Π.Α., ξεναγοί, κάτοχοι κάρτας πολιτισμού ΥΠ.ΠΟ., μέλη του Επιμελητηρίου Εικαστικών Τεχνών.]
Μετά το τέλος της επίσκεψής μας, θα κατευθυνθούμε στον Ελλήσποντο χρησιμοποιώντας το μετρό.


Όσοι δε μας συνοδέψετε στο Μουσείο:
Θα συναντηθούμε στη 1:30 στο Πολίτικο εστιατόριο Ελλήσποντος, Λεωφ. Αλέξ. Παπαναστασίου 19, Δάφνη.
Πρόσβαση:
Με μετρό: 100 μ. από τη στάση Δάφνη: Χάρτες Google
Με αυτοκίνητο: θέσεις πάρκινγκ υπάρχουν συνήθως γύρω από το εστιατόριο, αν κάποιος δυσκολευτεί, υπάρχει ελεύθερος χώρος στάθμευσης δίπλα, στην οδό Αγ. Δημητρίου

Η ζωντανή μουσική ξεκινά στις 2:00. Το μενού ανά 4 άτομα έχει ως εξής:
α. Σαλάτα Φατούς ή Πολίτικη
β. Τζατζίκι & Πατζαροσαλάτα
γ. Λαχματζούν, Παστουρμαδόπιτα & Μελιτζάνα φούρνου με λιωμένο τυρί
δ. Ποικιλία κρεατικών ( ντονέρ μοσχαρίσιο, κεμπάπ, σουβλάκι κοτόπουλο μαριναρισμένο, σουβλάκι μοσχάρι γάλακτος) σερβιρισμένη με πλιγούρι και πατάτες
ε. Μπακλαβάς & Σεκέρ παρέ
στ. Κρασί, μπύρες και Αναψυκτικά ελεύθερα
(Κρασί λευκό Ζίτσα, Κόκκινο Αγιωργίτικο)
και παραδοσιακά χειροποίητα ατομικά πιτάκια αντί ψωμιού.
Τιμή ανά άτομο: 20 Ε

Στο εστιατόριο, μετά το φαγητό, θα γίνει κλήρωση για 10 πακέτα δώρου προσφορά των Travel Bookstore των ταξιδιωτικών βιβλιοπωλείων των εκδόσεων ΟΡΑΜΑ, που περιλαμβάνει το καθένα:


  • 1 βιβλίο (ταξιδιωτικό οδηγό ή βιβλίο ταξιδιωτικού ενδιαφέροντος)
  • 1 σχετικό με το βιβλίο χάρτη των εκδόσεων ΟΡΑΜΑ και
  • 1 εκπτωτικό κουπόνι για αγορές από το βιβλιοπωλείο (από τα 2 καταστήματά τους ή online από το e-shop τους)
 
Last edited by a moderator:

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.202
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Μπράβο κοριτσάκι μου, άψογη διοργάνωση, ευχαριστούμε!
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Ένας είναι σίγουρο...όπως θα έρθω εγώ όσοι δεν με ξέρουν ήδη δεν θα μπορούν να πουν να πουν "ρε παιδιά ποιος είναι ο Glosoli;" Σσσσσσσσσσσσσ την κυριακή
Στην αρχή όχι αλλά μετά το πρώτο μισάωρο, δε θα υπάρχει καμιά αμφιβολία :haha::haha::haha:

Μπράβο κοριτσάκι μου, άψογη διοργάνωση, ευχαριστούμε!
Ανυπομονώ να σας (ξανα)δω όλους, Μαρία μου:)





Ανανεώνω και τη λίστα μας:
  1. pastelidis.n.s [R]
  2. ioanna karagianni [R]
  3. zmaria
  4. maria-pap
  5. snapper [R]
  6. elenara88 [R]
  7. giorgio16 [R]
  8. mfish [R]
  9. Panagiota^ (+5)
  10. malysa
  11. evi01
  12. takis_in_chains
  13. patyyy
  14. varioAthens [R]
  15. ΥΒΟΝΝΗ (+1)
  16. KLEOPATRA [R]
  17. NTINA (+1)
  18. danev
  19. harilander
  20. Twinkie (+1) [R]
  21. travelina
  22. αθηνα123(+1)
  23. hydronetta
  24. Glosoli [R]
  25. aetopetritis [R]
  26. Bahari
  27. Aria_C
  28. Theodora_F
  29. ioanna balla (+1) [R]
  30. galat
  31. AERIKO (+1)
  32. fenia42
  33. cacofonix
  34. ΡΑΡΙ_9 [R]
  35. papous [R]
  36. travelogatos
  37. orestcrete [R]
  38. pigi_dikaiou
  39. σαιτας
  40. Sokratis (?)
  41. _antonis_
  42. coccobill
  43. stayros (+1) [R]
  44. dim kyr [R?]
  45. Defkalion (+2) [R]
  46. ILIA
  47. fou
  48. Classical Dancer [R]
  49. ANNA-PANOS (+1) [R]
  50. STAV
  51. d4ydr33m3r (?)
63 επιβεβαιωμένοι συμμετέχοντες αυτή τη στιγμή. Παρακαλώ, οι έχοντες ακόμη ερωτηματικό να με ενημερώσουν το συντομότερο δυνατό.


Υπενθυμίζω πως όσοι δε δήλωσαν διαφορετικά, θεωρώ πως θα μας συνοδέψουν και στο Ισλαμικό Μουσείο και στον Ελλήσποντο. Όπου [R] μόνο εστιατόριο, όπου [M] μόνο μουσείο.

Για οποιαδήποτε αλλαγή, παράλειψη ή αν κάποιος θέλει να δηλώσει συμμετοχή ακόμη και τώρα, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου με προσωπικό μήνυμα ή μέσω του θέματος. :D
 
Last edited by a moderator:

harilander

Member
Μηνύματα
563
Likes
476
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
ε,ρε λαος! το γεμίσαμε το μαγαζί.Θα πρέπει να φοράμε και ταμπελάκια με τα nicknames!:D σιγά μην θυμάμαι ονοματα και ψευδώνυμα, δεν βοηθάει και το αλτσχαιμερ...:roll:
θα φέρω και την απόγονο να μαθαινει ...τις κακοτοπιές...:cool:
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Μπράβο κοριτσάκι μου, άψογη διοργάνωση, ευχαριστούμε!
Αν και δεν θα μπορεσω να ελθω στην ομορφη παρα σας, ομολογω οτι h Panagiota εγραψε! Τετοια οργανωση ειναι απιστευτη. Μηπως να σε συστησουμε στον ΓΑΠ μπας και μπορεσεις να οργανωσεις το απεραντο μπ@#$%^λο που λεγετε Ελλας?

Καλα να περασετε...

ΥΓ Περιμενω λεπτομερη περιγραφη του ... σεκερ παρε...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πραγματικά η Γκεστάπο βρίσκεται στο φόρουμ!
Να δείς που εντός 5' θα βρεθεί και ο hydronetta και θα μου κάνει παρατήρηση που δε μελετάω, είμαι βέβαιος!!:haha:
Έχε χάρη που ήμουν εκτός σύνδεσης. Αλλοιώς από το αυτί!!! Ο καλλιτεχνικός διευθυντής είναι πολύ αυστηρός
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.048
Likes
1.831
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Αν και δεν θα μπορεσω να ελθω στην ομορφη παρα σας, ομολογω οτι h Panagiota εγραψε! Τετοια οργανωση ειναι απιστευτη..
φαντάσου η Παναγιώτα μας, να είχε και περισσότερο ελεύθερο χρόνο...τι θα έκανε... ταξίδι για τη Νέα Υόρκη θα κλήρωνε ... :clap::clap:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Συμφωνώ malysa μου, μπράβο στη Παναγιώτα για την άψογη οργάνωση. Αυτό με τα ταμπελάκια που γράφτηκε τελικά δεν είναι κακή ιδέα, καθώς θα είμαστε τελικά πολλοί και σίγουρα θα χαθούμε στις χαιρετούρες. Είπε το ανέλαβε ο Αντώνης... πού είναι αυτό το παλληκάρι;; ελπίζω να κάνει πρόβες ή να φτιάχνει τα αυτοκόλλητα name tags
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.369
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom