Τα καλά τα στραβά και τα ανάποδα που συμβαίνουν σ΄αυτή τη χώρα.....

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

jimp

Member
Μηνύματα
5.093
Likes
6.554
την 46χρονη ξαδελφη μου θα την εχει λουσει κρυος ιδρωτας..συνταξιουχος εδω και 13 συναπτα ετη..α δουλεψε και στο Λιμενικο για 8-9 χρονια..
Πως θεμελιωσε δικαιωμα συνταξης με 8-9 χρονια;
Τη μητερα μου παντως με 32 χρονια την εχει λουσει κρυος ιδρωτας.
Οποτε τι πρεπει να γινει; Να μην τους βαζει ολους στο ιδιο καζανι, να ελεγχθει η καθε περιπτωση ξεχωριστα, αφου πρωτα μας αδειασουν τη γωνια ολοι αυτοι που απετυχαν ολα αυτα τα χρονια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πως θεμελιωσε δικαιωμα συνταξης με 8-9 χρονια;.
Ελα τωρα δεν τα ξερεις?..
15ετια με 3 ανηλικα κ 2 χρονια αδεια σε καθε παιδι..ποσα εμειναν? Ισως πολλα ειπα να δουλεψε 9..απο τα 33 στη συνταξη..
 
  • Like
Reactions: GTS

jimp

Member
Μηνύματα
5.093
Likes
6.554
Ελα τωρα δεν τα ξερεις?..
15ετια με 3 ανηλικα κ 2 χρονια αδεια σε καθε παιδι..ποσα εμειναν? Ισως πολλα ειπα να δουλεψε 9..απο τα 33 στη συνταξη..
Γινεται αυτο; Σε εμας δεν εχω ακουσει κατι σχετικο.
1 χρονο σε καθε παιδι και γενικα στα 25 οσοι ειναι στα υποβρυχια. Οι υπολοιποι κανονικα
Τελος παντων και στην περιπτωση της ξαδερφης σου αν μπορουσε να γινει αυτο και υπηρχε ο σχετικος νομος καλα εκανε και βγηκε στη συνταξη.
Φανταζομαι οτι με τη συνταξη που λαμβανει δεν πεφτει εξω το κρατος, την οποια την ειχε πληρωσει κιολας.
Αυτα τα ''προνομια'' που εχουμε δεν πρεπει να τα χασουμε γιατι θελουν να μας οδηγησουν στο αλλο ακρο και γιατι εχουν κατακτηθει με αγωνες. Συνταξη μειωμενη στα 65 και ας εχεις 3 παιδια και δεν μπορεις να ζησεις.
Δεν πρεπει να πεφτουμε στο τριπακι της μεταξυ μας κοινωνικης συγκρουσης.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.038
Ελα τωρα δεν τα ξερεις?..
15ετια με 3 ανηλικα κ 2 χρονια αδεια σε καθε παιδι..ποσα εμειναν? Ισως πολλα ειπα να δουλεψε 9..απο τα 33 στη συνταξη..
Φανταζομαι οτι με τη συνταξη που λαμβανει δεν πεφτει εξω το κρατος, την οποια την ειχε πληρωσει κιολας.
.
Σιγουρα η συγκεκριμενη περιπτωση,δεν ειναι η καλυτερη για το κρατος...δουλεψε 9 και θα πληρωθει-γερη να ειναι -για πολλααα ακομη...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.776
Γεωργιάδη είσαι "μάγκας" αφού κατάφερες αυτόν που έβριζες να σε κάνει και υπουργό ..... και απο πωλητής βιβλίων (όχι ότι είναι κακό) να προσπαθείς να δώσεις λύσεις στην υγεία και μάλιστα να αντέχεις στην πίεση .... τι να πώ έχει σταματήσει ο νους του ανθρώπου πλέον μ' αυτά που συμβαίνουν στη χώρα .....

Όσο αφορά το συνταξιοδοτικό ....έχεις δίκιο στα 65 όλοι σύνταξη και στα 70 ευθανασία (5 χρόνια καλά είναι κανα ταξιδάκι κανα εγγονάκι και τέρμα, να μην επιβαρύνουμε τα ταμεία) γιατί τώρα τελευταία ανεβάσαμε απροσδόκητα το προσδόκιμο ζωής....Και μάλιστα να επιστρέψουν τις συντάξεις όσοι έπαιρναν μέχρι τώρα.....εεε καλό εεε σου βαλα ιδέες.....

Αυτές τις εξυπνάδες (τις μαλακίες ήθελα να πω αλλά είμαι φύσει ευγενικό "παιδί") μας τις έχουν πει κατα καιρούς και άλλοι μ@@@κες πριν απο σένα ..... το θέμα όμως είναι πως μέχρι τώρα ποτέ δεν έχουμε δει να κάνετε κάτι χρήσιμο, πλην εξαιρέσεων που αδυνατώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή, απο όλους εσάς τους ηλίθιους που κατέχετε και κατείχατε υπουργικούς θώκους ...
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.790
Δεν καταλαβαίνω το νόημα ανάρτησης του συγκεκριμένου link... το ότι ένας υπουργός βγαίνει φόρα παρτίδα και ξεφτυλίζει έναν φουκαρά που ζητάει πολιτικό άσυλο δεν νομίζω ότι τον τιμά και φυσικά δεν νομίζω να έχει καμιά σχέση με την Ελλάδα. Όλοι όσοι αφήνουν τις πατρίδες τους και καταλήγουν πνιγμένοι στην θάλασσα, δεν νομίζω ότι το κάνουν για να πιούν καφέ στα Starbucks, ούτε για να φάνε mcdonalds. To κάνουν γιατί είναι απελπισμένοι, πένητες και κυνηγημένοι από μια πατρίδα διαλυμένη. Αντί λοιπόν αυτός ο γελοίος υπουργός να αρχίζει να δίνει εκ του ασφαλούς, μαθήματα ζωής στον κάθε φουκαρά πρόσφυγα, ας αναρωτηθεί που οδηγεί η σφαγιαστική πολιτική της πατρίδας του που καταστρέφει χώρες και ας το βουλώσει...
Ακριβώς αυτό είναι το νόημα της ανάρτησης!!!Traveler δε θα μπορούσες να το θέσεις καλύτερα!
Και όχι βεβαίως ότι συμφωνώ με τα λεγόμενα του υπουργού οπότε...Maltakia σταμάτα να με περιμένεις στη γωνία για να μου επιτεθείς!Γίνεσαι ρατσιστής απέναντί μου και ξέρω ότι δε το θέλεις!
Δε μου κάναν εντύπωση οι δηλώσεις του απλά το ανήρτησα γιατί τον τελευταίο καιρό εσκεμμένα παρουσιάζουν τους Έλληνες σαν τους κορυφαίους ρατσιστές της γης...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.535
Μηνύματα
899.430
Μέλη
39.250
Νεότερο μέλος
sofiamts

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom