Αυστρία Τσεχική Δημοκρατία Μεταφορά Βιέννη-Πράγα!!!!

jimp

Member
Μηνύματα
5.073
Likes
6.532

Joan02

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Καλησπέρα! 29 Ιουλίου θέλω να πάω από Βιέννη - Πράγα. Από που μου προτείνετε να κλείσω εισιτήρια; Επίσης, για μωρό 13 μηνών πληρώνουμε κανονικό εισιτήριο; Ευχαριστώ!
 

Rafaelatz

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σας, θα βρίσκομαι τον δεκεμβρη στην Βιέννη για 3 ημέρες και σκεφτόμαστε με τον σύντροφο μου να πάμε και στην Πράγα όπου θα διανυκτερεύσουνε άλλα 2 βραδιά. Να προτιμήσω τρένο η λεωφορείο; Επίσης, υπάρχει κάποια online αξιόπιστη εφαρμογή για να κλεισεις τα εισιτηρια;. Βλέπω κάποιες τιμές 15 ευρώ και μου φαίνονται λίγα για μια τέτοια αποσταση.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.183
Likes
4.117
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Καλησπέρα σας, θα βρίσκομαι τον δεκεμβρη στην Βιέννη για 3 ημέρες και σκεφτόμαστε με τον σύντροφο μου να πάμε και στην Πράγα όπου θα διανυκτερεύσουνε άλλα 2 βραδιά. Να προτιμήσω τρένο η λεωφορείο; Επίσης, υπάρχει κάποια online αξιόπιστη εφαρμογή για να κλεισεις τα εισιτηρια;. Βλέπω κάποιες τιμές 15 ευρώ και μου φαίνονται λίγα για μια τέτοια αποσταση.
Από την εφαρμογή Omio κλείνεις για τα τρένα.
Από την σελίδα Rometorio βρίσκεις όλα τα διαθέσιμα δρομολόγια με τρένα και λεωφορεία και τις τιμές τους. Από εκεί σε παραπέμπει στις αντίστοιχες σελίδες των σιδηροδρόμων ή των λεωφορείων για να αγοράσεις το εισιτήριο σου.
Εγώ προτιμώ τα τρένα πάντα γιατί θεωρώ πιο άνετη και ασφαλή την μετακίνηση στις ράγες.
Επίσης, λόγω εποχής και πιθανών χιονοπτώσεων μπορεί να έχεις καθυστερήσεις με λεωφορείο.Τον Δεκέμβρη του 2023 μετά τα Χριστούγεννα κάτι γκρουπ με λεωφορεία είχαν μείνει στον δρόμο για ώρες σε αυτήν την διαδρομή και μας μετεφεραν οι φίλοι μας την εμπειρία.
 

connosp

Member
Μηνύματα
443
Likes
994
Καλησπέρα σας, θα βρίσκομαι τον δεκεμβρη στην Βιέννη για 3 ημέρες και σκεφτόμαστε με τον σύντροφο μου να πάμε και στην Πράγα όπου θα διανυκτερεύσουνε άλλα 2 βραδιά. Να προτιμήσω τρένο η λεωφορείο; Επίσης, υπάρχει κάποια online αξιόπιστη εφαρμογή για να κλεισεις τα εισιτηρια;. Βλέπω κάποιες τιμές 15 ευρώ και μου φαίνονται λίγα για μια τέτοια αποσταση.
RegioJet | Train & bus tickets
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.838
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom