Συνάντηση γερμανόφιλων!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Τη δημοσιογραφική κάλυψη την ανέλαβα εγώ... αλλά ακόμα κυλάει αρκετή weissbier μέσα μου... να μη μιλήσω για το Spetsle... :roll:

Να πω ότι χάρηκα πολύ που γνώρισα τα παιδιά, ήταν όλοι ένας κι ένας.. Παιδιά σας ευχαριστώ όλους που ήρθατε, ήσασταν φοβεροί, ευχαριστώ και τον Def που κατάφερε να έρθει παρόλο που οι συνθήκες δεν τον ευνοούσαν...
Χάρηκα ιδιαίτερα που γνώρισα τον thanosth, έναν συμπαθέστατο άνθρωπο ο οποίος μας έκανε την τιμή να κατέβει από τη Θεσσαλονίκη και μας πώρωσε με τη Βαυαρία! Γεια σου Θανο με τα ταξίδια σου!

Φάγαμε του σκασμού, ήπιαμε, κουβεντιάσαμε όχι μόνο για τη Γερμανία αλλά και γενικότερα για προηγούμενα κι επόμενα ταξίδια μας με την Ευρώπη να μονοπωλεί την κουβέντα (η σύνθεση της παρέας γαρ). Φυσικά σχολιάσαμε τα του φόρουμ (τι εννοείτε "θάψαμε"; όλα τα κουτσ... εεε.... οι συζητήσεις ήθελα να πω έγιναν παρουσία του αφεντικού!!!) και σερβίραμε τα καλύτερα φαγητά/ποτά στον Def και τον Lthanos ώστε να τσιμπήσουμε και μερικά ποντάκια αξιολόγησης στη ζούλα! :bleh:

Μια παρατήρηση που έκανε κάποιος ήτανε πολύ σωστή: ότι στην παρέα υπήρχε μια μεγάλη ποικιλία ανθρώπων όλων των ηλικιών, των επαγγελμάτων κτλ. κάτι που δείχνει αφενός μεν ότι τα ταξίδια ενώνουν πολύ κόσμο, αφετέρου την ευρεία ανταπόκριση του Travelstories, και το πως δηλαδή έχει κάτι να δώσει στον καθένα από μας, είτε είναι 24 είτε είναι 50. Μπράβο σε όλους όσους συμμετέχουν στην πολύ όμορφη αυτή προσπάθεια!
(Ζητώ συγγνώμη από τον πατέρα της παραπάνω φράσης που δεν θυμάμαι ποιος ειναι - η ιστορία τελικά θα τον δικαιώσει...)

Τέλος να πω ότι όσοι δεν ήρθανε απλώς... χάσανε, και για τιμωρία θα περιμένουν μέχρι αύριο για αναλυτικότερο ρεπορτάζ και φωτογραφικό υλικό!
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
411
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Κυριακάτικο έξτρα ένθετο: "Η συνάντηση των Γερμανόφιλων του travelstories" από την super Dorotiha!
Αναμένουμε με αγωνία!
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
112
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
κι εγώ έχω να πω ότι περάσα πολύ καλά, χάρηκα που γνώρισα όλα τα παιδια!!
το μαγαζί μου άρεσε πάρα πολύ, σίγουρα θα ξαναπάω. Ο "πατέρας" της φράσης που ανέφερε παραπάνω η Δωροθέα ήταν ο Δευκαλίων...τα ταξίδια (μικρά ή μεγάλα) μας ενώνουν όντως!!
ελπίζω να επαλαληφθεί!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
σειρα μου!!η συναντηση στεφθηκε με απολυτη επιτυχια!!νομιζω οτι ξεπερασε καθε προσδοκια!!το μαγαζι τελειο!το φαι τελειο!!
περασα υπεροχα!τα παιδια ηταν ολα ενας και ενας!!
συζητουσαμε σταματητα!!τρωγαμε ασταματητα...!!!
χαρηκα πολυ που σας γνωρισα ολους!!ελπιζω να επαναληφθει συναντηση(στηριζω την
ιδεα της πινελοπης!!!!)!!:clap::clap:
οσοι δε ηρθατε, οντως χασατε!!:bleh::bleh:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Το "λεπτομέρειες αυρίο" το λέτε από το απόγευμα του Σαββάτου.
Τώρα είναι ξημέρωμα Κυριακής και απαιτούμε πλήρη ενημέρωση και όχι απλά περάσαμε τέλεια, φάγαμε του σκασμού και χάρηκα που σας γνώρισα.
Πόσοι ήσασταν, ποιοι ήσασταν, τι έφαγε και τι ήπιε ο καθένας, τι ακριβώς συζητήσατε, ποιους θάψατε, όταν έφυγε ο Δευκαλίων και φυσικά πλούσιο φωτορεπορτάζ.
Αν και κουρασμένος δεν πάω για ύπνο αν δεν τα μάθω όλα τώρα.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Να 'μαι κι εγώ...και όχι, δεν θα ικανοποιήσω τους κουτσομπόληδες της παρέας! :bleh::bleh::bleh:

Παιδιά, χάρηκα που σας συνάντησα και σας γνώρισα από κοντά! Παρότι περάσαμε αρκετές ώρες παρέα και δεν το καταλάβαμε καν πως πέρασε ο χρόνος, δεν τα κατάφερα να μιλήσω με όλους σας όσο θα ήθελα και να σας γνωρίσω από κοντά! Κάτι τέτοιο δεν ήταν εφικτό και χωροταξικά άλλωστε!

Το φαγητό ήταν υπέροχο όπως και τα γλυκά! Νομίζω ότι το μαγαζί είναι ένας χώρος που αξίζει να γίνει στέκι μας!

Ελπίζω σύντομα σε μια επόμενη συνάντηση για να μας δοθεί η ευκαιρία για περισσότερες traveloσυζητήσεις! (και μην παραφράσει κανείς την τελευταία λέξη από αυτό που εννοώ, έτσι; :roll::bleh::bleh::bleh:)
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
112
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Φωτορεπορτάζ όσοι θέλετε περιμένετε τη Δωροθέα!
ας γράψω εγώ ποιοι παραβρέθηκαν
Λοιπόν
1.Doritija
2.Chrikky
3.Marazoum
4.Mary_a
5.Pinelopi
6.ευαγγελια
7.latina
8.Marcrafin
9.φίλη marcrafin (ξεκίνησα από τις κυρίες)
10.Cakenet
11.Defkalion
12.Lthanos
13. special guest...thanosth

αυτά για αρχή!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
...κι επίσης να πω ότι όλη η έξω πλευρά του τραπεζιού (σχεδόν όλη οκ :p) ήμασταν βορειοελλαδίτες που ζουν στην αθήνα... (είχαμε σέρρες, αλεξανδρούπολη, κιλκίς και κατερίνη) ...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
...κι επίσης να πω ότι όλη η έξω πλευρά του τραπεζιού (σχεδόν όλη οκ :p) ήμασταν βορειοελλαδίτες που ζουν στην αθήνα... (είχαμε σέρρες, αλεξανδρούπολη, κιλκίς και κατερίνη) ...
πραγματικα..αυτο ηταν φοβερο!!!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
mary_a...δεν έβαλες σαν Special Guests τους Δευκαλίωνα και τον Θάνο που ήρθε τόσα χιλιόμετρα από την Θεσσαλονίκη;
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Που είναι το φωτορεπορτάζ οέο;;;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.033
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom