Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

XristinaK

Member
Μηνύματα
627
Likes
1.329
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Γιατί; Τελείωσαν και τα γάντια;;
Τα πήραν όλα οι ταμίες των καταστημάτων!
Στα ταμεία των σούπερ μάρκετ πάντως οι ταμίες αλήθεια φορούν γάντια πλέον, να ξέρετε!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Και για να μη νομίζετε ότι η βλακεία είναι αποκλειστικά ελληνικό προνόμιο, τα ράφια των σουπερμάρκετ άδειασαν από χαρτιά υγείας και στην Αυστραλία. Όμως, εκεί είναι προοδευμένο κράτος και λύσεις υπάρχουν πάντα:

https://7news.com.au/lifestyle/heal...rovides-cheeky-solution-to-shortage--c-730764
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Σρι Λάνκα
Και μιας και είναι ταξιδιωτικό το φόρουμ, να αναφέρω ότι στην Πάτρα δεν μπορώ εδώ και μέρες να βρω στα σούπερ μάρκετ το γνωστό κυλινδρικού μεγέθους απολυμαντικό σπρέυ, το οποίο έχω πάντα στα ταξίδια μαζί μου!
Δεν απαγορεύεται στις πτήσεις συμπιεσμένο αεριο; Έτσι νόμιζα, εύχομαι να κάνω λάθος! Εδωσες ωραία ιδέα!
Υ.γ. το έθεσα σωστά ή ακούγεται αστείο; "Συμπιεσμένο αέριο; Όπως κ να έχει , κατάλαβες πιστεύω τι εννοώ
 
Last edited:

XristinaK

Member
Μηνύματα
627
Likes
1.329
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Δεν απαγορεύεται στις πτήσεις συμπιεσμένο αεριο; Έτσι νόμιζα, εύχομαι να κάνω λάθος! Εδωσες ωραία ιδέα!
Υ.γ. το έθεσα σωστά ή ακούγεται αστείο; "Συμπιεσμένο αέριο; Όπως κ να έχει , κατάλαβες πιστεύω τι εννοώ
Όταν έχω ταξίδι με βαλίτσα πάει στις αποσκευές κάτω, χωρίς κανένα πρόβλημα..Αλλά ταξιδεύω συχνά και με το αυτοκίνητο εντός Ελλάδας. Οπότε και τότε το παίρνω εύκολα παντού μαζί και ψεκάζω τα πάντα..Τα πάντα όμως...Η εταιρεία αυτή έχει ταξιδέψει πολύ μαζί μου...Κάποιοι με κοροϊδεύουν, κάποιοι κάνουν ακριβώς το ίδιο! Και γελάμε μαζί τώρα που δεν το βρίσκουμε πουθενά στην Πάτρα!!!
Όταν πετάω με χειραποσκευή κάνω την καρδιά μου "πέτρα" και παίρνω μόνο οινόπνευμα μαζί και τα υγρά μαντιλάκια της ίδιας εταιρείας... ;)
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.199
Likes
4.136
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Και για να μη νομίζετε ότι η βλακεία είναι αποκλειστικά ελληνικό προνόμιο, τα ράφια των σουπερμάρκετ άδειασαν από χαρτιά υγείας και στην Αυστραλία. Όμως, εκεί είναι προοδευμένο κράτος και λύσεις υπάρχουν πάντα:

https://7news.com.au/lifestyle/heal...rovides-cheeky-solution-to-shortage--c-730764
Συγγνώμη... Αλλά η βλακεία και πανικός αποδεικνύεται πολύ μεγαλύτερος στα οργανωμένα κράτη, όπως η Αυστραλία!
Με ελάχιστα κρούσματα από τις πρώτες μέρες πήγαν και άδειασαν τα ράφια από χαρτί υγείας!!!!
Το ίδιο γίνεται τώρα στην Αμερική!
Αυτές τις γελοιότητες εμείς δεν τις κάναμε.
Μετά τον πανικό που επικράτησε για ένα 24ωρο στη Θεσσαλονίκη με το πρώτο κρούσμα της Ελλάδας, τις επόμενες μέρες επικράτησε η απόλυτη ηρεμία!
Μόνο τα μακαρόνια στα Lidl εξαφανίστηκαν από ότι μου είπαν...
Πήγα από περιέργεια την επόμενη μέρα σε 3 σούπερ-μάρκετ διαφορετικών αλυσίδων για να δω τι γίνεται...
ΠΟΥΘΕΝΑ δεν είδα άδεια ράφια και ανθρώπους με γεμάτα καρότσια. Το μόνο που είδα να αγοράζει ο κόσμος ήταν αντισηπτικά τζελ και μαντιλάκια χεριών και για αυτό σημειώθηκαν αμέσως ελλείψεις στα είδη αυτά.
Συνεπώς, μάλλον οι Έλληνες επιδεικνύουμε περισσή ψυχραιμία στο θέμα σε σχέση με τα υπόλοιπα κράτη.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
685
Likes
2.207
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
?
Και για να μη νομίζετε ότι η βλακεία είναι αποκλειστικά ελληνικό προνόμιο, τα ράφια των σουπερμάρκετ άδειασαν από χαρτιά υγείας και στην Αυστραλία. Όμως, εκεί είναι προοδευμένο κράτος και λύσεις υπάρχουν πάντα:

https://7news.com.au/lifestyle/heal...rovides-cheeky-solution-to-shortage--c-730764
Τα ίδια Γερμανία. Βερολίνο και Φρανκφούρτη με άδεια ράφια χαρτιών υγείας και ζυμαρικών. Είχε δίκιο τελικά ο Αϊνστάιν, δύο πράγματα είναι άπειρα, το ένα το σύμπαν και τις συνέπειες του άλλου τις παρακολουθούμε καθημερινώς στους δέκτες μας και στην απόλυτη πηγή -το διαδίκτυο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παντως αν τυχει και ξεμεινετε και στην Ελλαδα απο χαρτι υγειας να ξερετε πως εχω μια αποθηκη με ρολα που μπορω να τα διαθεσω σε αρκετα χαμηλες για τα δεδομενα της καταστασης τιμες!
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.682
Likes
14.204
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Δεν ξέρω για σας εμένα έχει αρχίσει να με θυμώνει πολύ αυτή η κατάσταση! Ανήκω σε αυτούς που πείστηκαν ότι οκ είναι παραπάνω από μια απλή γρίπη κ πρέπει να προσέξουμε στοιχειωδώς αλλά όλη αυτή η φρενίτιδα παγκοσμίως που ολόκληρες κοινωνίες νεκρώνονται και ετοιμάζονται να επιβάλουν μέτρα όπως κλείσιμο σχολείων ,πανεπιστημίων και επιχειρήσεων ! Δηλαδή να εξοντώσουν την οικονομία και να αποξενωσουν τον τρόπο ζωής μας....μέχρι να μη κοιμούνται μαζί τα ζευγάρια συνέστησαν! Άκου....
Κ όλα αυτά ενώ το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού το περνάει ελαφριά , οι θάνατοι προκύπτουν μόνο σ μεγαλους σε ηλικία που έχουν θέμα υγείας (όπως κ η γρίπη δηλαδη) και που επίσης δεν ακούν και είναι ξαμολημενοι παντού....δεν σας ακούγονται πολύ παράξενα όλα αυτά;;;
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.199
Likes
4.136
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Παντως αν τυχει και ξεμεινετε και στην Ελλαδα απο χαρτι υγειας να ξερετε πως εχω μια αποθηκη με ρολα που μπορω να τα διαθεσω σε αρκετα χαμηλες για τα δεδομενα της καταστασης τιμες!
Καλά εσύ όταν έρθεις στην Ελλάδα, ρίξε στη βαλίτσα και 10 ρολά χαρτί υγείας γιατί ποτέ δεν ξέρεις...
Προς το παρόν πάντως εμείς μόνο τα απολυμαντικά στοκάραμε.
Εξάλλου οι Έλληνες έχουν μεγάλη εξοικείωση με τις τούρκικες τουαλέτες και το σχετικό σκούπισμα που συνηθιζόταν πριν λίγες δεκαετίες...
Δεν μασάμε με πιθανές ελλείψεις χαρτιού υγείας...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.016
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom