Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

kostasrs

Member
Μηνύματα
47
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Καλά χαλαρώστε λίγο,σε κανέναν δεν περισσεύουν...απλώς όταν η παρέα ειναι 4 άτομα στοιχίζει φθηνότερα απο το τραίνο ( 14ευρω το άτομο είχε το εισιτήριο ) και γλιτώνεις και την ταλαιπωρία αφού έπρεπε να πάμε τέρμινι και μετά να πάρουμε και λεωφορείο στη συνέχεια...
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.038
Καλά χαλαρώστε λίγο,σε κανέναν δεν περισσεύουν...απλώς όταν η παρέα ειναι 4 άτομα στοιχίζει φθηνότερα απο το τραίνο ( 14ευρω το άτομο είχε το εισιτήριο ) και γλιτώνεις και την ταλαιπωρία αφού έπρεπε να πάμε τέρμινι και μετά να πάρουμε και λεωφορείο στη συνέχεια...
Καλη λυση για παρεα.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.062
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλά χαλαρώστε λίγο,σε κανέναν δεν περισσεύουν...απλώς όταν η παρέα ειναι 4 άτομα στοιχίζει φθηνότερα απο το τραίνο ( 14ευρω το άτομο είχε το εισιτήριο ) και γλιτώνεις και την ταλαιπωρία αφού έπρεπε να πάμε τέρμινι και μετά να πάρουμε και λεωφορείο στη συνέχεια...
Αντε ρε και γω πως πηγα με το Teravision FIUMICINO AIRPORT to ROME TERMINI STATION πηγαινε-ελα ( 2 δρομους ) 8 ευρώ 4 +4 ευρώ ... Δεν ειναι κακό να θες την βολή σου..αλλα οχι οτι ειναι και οικονομικό..!

Καλη λυση για παρεα.
Οχι δεν ειναι καλη λυση για παρεα...ειναι βολικη λυση για παρεα...γιατι πληρωσαν 48 να πανε και 48 να γυρισουν?? 96ευρώ... ενω 32 +16 θα πληρωναν 48 ευρώ 4 ατομα με λεωφορεια πηγαινε ελα... Αυτα βεβαια τα ψειριζεις οταν κανεις ενα ταξιδι καθε μηνα ..αν πας για ενα ταξιδι το χρονο..ειναι μια χλιδα που μου αρεσει..πολυ να απολαμβανω...!!!:innocent:
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αντε ρε και γω πως πηγα με το Teravision FIUMICINO AIRPORT to ROME TERMINI STATION πηγαινε-ελα ( 2 δρομους ) 8 ευρώ 4 +4 ευρώ ... Δεν ειναι κακό να θες την βολή σου..αλλα οχι οτι ειναι και οικονομικό..!
Δεν ειναι κακό να θες την βολή σου αλλά υπάρχει και πολυ πιο οικονομικός τρόπος από την τερατετοια. με τα δημόσια ΜΜΜ στοιχιζει σχεδον τα μισα.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.062
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Δεν ειναι κακό να θες την βολή σου αλλά υπάρχει και πολυ πιο οικονομικός τρόπος από την τερατετοια. με τα δημόσια ΜΜΜ στοιχιζει σχεδον τα μισα.
Εννοείτε ειδικά όταν μένεις εκεί ή είσαι φοιτητής ή έχεις πάει 800 φορές τα μαθαίνεις πολύ καλά..και γω την β' φορα που πηγα Ρώμη ειχα ακομη ειστηρια ημερησια στο πορτοφολι μου απο την Α φορα επισεις ηξερα λιγουλακι την πολη και προσανατολιστικα μια χαρα για το που ηθελα να παω...ειχα βεβαια και χαρτη με τις διαδρομες των ΜΜΜ και στάσεις...και βρηκα και καλλιτερο φαγητο απο πιτσες και μακαροναδες...

1 ευρώ?..εγω με 6 ευρώ γυρναω ολη μερα με τραινα..λεωφορεία...μετρο...
 
Last edited by a moderator:

MARIAKKN

Member
Μηνύματα
34
Likes
5
Καλημέρα,οι ημερομηνίες είναι 1/4 έως 5/4 αναχώρηση.
Στο δωμάτιο μέχρι 4.
Έχω βρει διαμερίσματα πολύ κεντρικά αλλά δεν ξέρω είναι όπως τα λένε? Μήπως είναι καλύτερη λύση από το ξενοδοχείο γιατί βγαίνει πιο οικονομικά!Τι μου προτείνετε?
Επισης εχετε καμμια προταση για μεταφορα απο αεροδρομιο Τσιαμπινο?
Ευχαριστω πολυ!
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.919
Likes
12.847
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.038
Μήπως είναι καλύτερη λύση από το ξενοδοχείο γιατί βγαίνει πιο οικονομικά!Τι μου προτείνετε?
Τα διαμερισματα,δεν ειναι παντα πιο οικονομικα...αλλα,θεωρω οτι,εχουν καποια πλεονεκτηματα...κουζινα,αρα δεν χρειαζεται να τρωμε εξω συνεχεια και συνηθως, ενα μικρο σαλονι για αραγμα το βραδακι στην επιστροφη και ενα μεγαλυτερο ψυγειο για καποιες ψιλοπρομηθειες.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.038
Συμπληρωμα:τα διαμερισματα εχουν και μειονεκτηματα,συνηθως(οχι παντα)δεν σου εχουν καθαρισμα,δεν παρεχουν πρωινο και δεν εχουν ρεσεψιον.Βλεπεις τους ορους και αποφασιζεις.
 

MARIAKKN

Member
Μηνύματα
34
Likes
5
Ευχαριστω πολυ karfitsa!!και ολους τους υπόλοιπους!!!!
Αυτο το γνωρίζω για το καθάρισμα αλλα μια παρέα απο 8 γυναίκες νομίζω οτι εχει πιο χαβαλέ σε διαμερισμα!Διαδρομη από Τσιαμπινο μήπως ξέρετε τι ειναι καλύτερο;Απο το διαμερισμα μας ζητάνε 72 ευρώ τα οκτώ ατομα ειναι καλα;(η μια διαδρομή)
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.545
Μηνύματα
899.834
Μέλη
39.261
Νεότερο μέλος
geormili

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom