Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντήσεις σου. Και συγγνώμη αν σας σκότισα λιγάκι αλλα στα προηγούμενα είχαμε βγάλει εισιτήρια και ξενοδοχείο απο πρακτορείο και ειμαι λιγο άσχετη. Θα το σκεφτούμε λιγο ακομα για τον καιρό και θα βάλω μπροστά για εισιτήρια και ξενοδοχείο. Οτι προτάσεις έχετε ειναι καλοδεχούμενες.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
4.137
Πτησεις προς Ρώμη από την Αθήνα εκτελεί η easyjet σίγουρα κ μάλλον κ η ryanair.οπότε η τιμή που ανέφερες είναι υπερβολική.Δεν θα έκλεινα αεροπορικά από τώρα. Θεωρώ ότι θα σου είναι αρκετά εύκολο να βρεις τιμές γύρω στα 60-70 ευρώ με τις συγκεκριμένες. Το low cost μην το φοβάσαι καθόλου. Στο κάτω κάτω καλοκαίρι είναι δεν θα πάρεις κ πέντε μπουφάν να γεμίσει η βαλίτσα.
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πτησεις προς Ρώμη από την Αθήνα εκτελεί η easyjet σίγουρα κ μάλλον κ η ryanair.οπότε η τιμή που ανέφερες είναι υπερβολική.Δεν θα έκλεινα αεροπορικά από τώρα. Θεωρώ ότι θα σου είναι αρκετά εύκολο να βρεις τιμές γύρω στα 60-70 ευρώ με τις συγκεκριμένες. Το low cost μην το φοβάσαι καθόλου. Στο κάτω κάτω καλοκαίρι είναι δεν θα πάρεις κ πέντε μπουφάν να γεμίσει η βαλίτσα.
Συμφωνώ σε όλα!!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.676
Likes
43.936
Α, ωραία βρεθηκαν δυο ατομα που υποστηρίζουν ότι η Ryanair πετάει από Αθήνα για Ρώμη....και ότι αν κλείσει αργότερα που πλακώνει ο τουρισμός τα εισιτήρια θα είναι 60-70 ευρώ. Σε ποιο σύμπαν συμβαίνει αυτό, να μας το πείτε να πάμε να το δούμε κι εμείς....
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
4.137
Λοιπον ειπα μάλλον κ όχι σίγουρα. Αυτό γιατί είμαι με κινητό κ δεν είχα τη δυνατότητα εύκολα να ελέγξω. Η Ryan δεν πετα για Ρώμη. Έχοντάς κάνει πάνω από 25 κρατήσεις εισιτήριων επέτρεψε μου να ζω στο σύμπαν μου κ να μην κλείνω 5 μήνες πιο πριν εισιτήρια για Ρώμη με 150€. Α τουρισμό έχει οποία το χρόνο η Ρώμη. κ σιγουρα οι τουρίστες δεν πλακώνουν τον Ιούλιο στους 40 βαθμούς.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.676
Likes
43.936
1)Λοιπον ειπα μάλλον κ όχι σίγουρα. Αυτό γιατί είμαι με κινητό κ δεν είχα τη δυνατότητα εύκολα να ελέγξω. Η Ryan δεν πετα για Ρώμη.
2) Έχοντάς κάνει πάνω από 25 κρατήσεις εισιτήριων επέτρεψε μου να ζω στο σύμπαν μου κ να μην κλείνω 5 μήνες πιο πριν εισιτήρια για Ρώμη με 150€.
3)Α τουρισμό έχει οποία το χρόνο η Ρώμη. κ σιγουρα οι τουρίστες δεν πλακώνουν τον Ιούλιο στους 40 βαθμούς.
1)Είναι τουλάχιστον επιπόλαιο να ποστάρεις σε ταξιδιωτικό φόρουμ κάτι που δεν έχεις ελέγξει, ειδικά όταν πρόκειται να προσφέρεις βοήθεια σε άτομο χωρίς εμπειρία
2) Αυτό αφορά εσένα
3) Η Ρώμη βουλιάζει από τουρισμό και τον Ιούλιο, αλλά περισσότερο η Ελλάδα από Ιταλούς που χρησιμοποιούν τις ιδιες ακριβως πτήσεις. Επίσης πολλοί χρησιμοποιούν το αεροδρόμιο της ως ενδιάμεσο σταθμό από αλλους προορισμούς, ακριβως επειδή είναι καλοκαίρι.Μαντεψε πόση ζήτηση υπάρχει....
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.062
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
1)Είναι τουλάχιστον επιπόλαιο να ποστάρεις σε ταξιδιωτικό φόρουμ κάτι που δεν έχεις ελέγξει, ειδικά όταν πρόκειται να προσφέρεις βοήθεια σε άτομο χωρίς εμπειρία
2) Αυτό αφορά εσένα
3) Η Ρώμη βουλιάζει από τουρισμό και τον Ιούλιο, αλλά περισσότερο η Ελλάδα από Ιταλούς που χρησιμοποιούν τις ιδιες ακριβως πτήσεις. Επίσης πολλοί χρησιμοποιούν το αεροδρόμιο της ως ενδιάμεσο σταθμό από αλλους προορισμούς, ακριβως επειδή είναι καλοκαίρι.Μαντεψε πόση ζήτηση υπάρχει....
πω πω πω καλέ ? γιατι το μαλώνεις το παιδι?...εε και αν ειπε και κατι λάθος..οι αλλοι δεν θα το τσεκάρουν..θα πανε δλδ να παρουν απο το Βενιζέλος να παν Ρώμη με Ρυαναιρ..οποσδήποτε??.... Παιζει λιγο "αγχος" σε αυτο το φόρουμ ή η ιδέα μου ειναι.... και συγνωμη δλδ δεν το λεω για σενα προσωπικα το λεω γενικα γιατι και εγω ειχα αναλογες απαντησεις απο καποιους που θεώρησαν οτι λεω μπουρδες..και αντι να απαντουν στα μελη απαντουσαν σε μενα... συγνωμη κιολας που ειμαι εκτος θεματος ..αλλα ειπα και γω να "πω τον πόνο μου..βρε παιδι... <3
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
4.137
Επετρεψε μου να είμαι επιπόλαιος κ ανεύθυνος όταν μάλιστα κανω κ αντιδιαστολή του σίγουρα με το μάλλον κ να συμβουλεύω κάποιον να μην κλείσει εισιτήρια με 150€ προς τη Ρώμη.
Α όσο αφορά τους Ιταλούς που συρρεουν στην Ελλάδα, το κάνουν στα νησια της κατά βάση κ οχι με ανταπόκρισή γιατί αν ρίξεις μια ματιά στις αεροπορικές θα δεις ότι τα νησιά αυτά έχουν τη θερινή περίοδο πληθώρα απευθείας πτήσεων από low cost χωρίς να βάζω τους tour operators k τις charter.
Οπότε επέμενε στην τιμή ευκαιρία των 150€ κ στους Ιταλούς κ Γερμανούς που έρχονται με ανταπόκρισή από Ρώμη στην Αθήνα για να εξερευνησουν τη κω κ τη κρητη κ άφησέ μας στον κόσμο μας.
πχ5-10 ιουλιου με Iberia 71€. Αλλά εμείς είμαστε επιπολαιοι.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.062
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Επετρεψε μου να είμαι επιπόλαιος κ ανεύθυνος όταν μάλιστα κανω κ αντιδιαστολή του σίγουρα με το μάλλον κ να συμβουλεύω κάποιον να μην κλείσει εισιτήρια με 150€ προς τη Ρώμη.
Α όσο αφορά τους Ιταλούς που συρρεουν στην Ελλάδα, το κάνουν στα νησια της κατά βάση κ οχι με ανταπόκρισή γιατί αν ρίξεις μια ματιά στις αεροπορικές θα δεις ότι τα νησιά αυτά έχουν τη θερινή περίοδο πληθώρα απευθείας πτήσεων από low cost χωρίς να βάζω τους tour operators k τις charter.
Οπότε επέμενε στην τιμή ευκαιρία των 150€ κ στους Ιταλούς κ Γερμανούς που έρχονται με ανταπόκρισή από Ρώμη στην Αθήνα για να εξερευνησουν τη κω κ τη κρητη κ άφησέ μας στον κόσμο μας.
πχ5-10 ιουλιου με Iberia 71€. Αλλά εμείς είμαστε επιπολαιοι.
Καλε σώπα και συ σε έπιασε το παραπονο!!..αντε καλές αποκριες:xalara:
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
4.137
Αν σκεφτεις οτι η κοπέλα θέλει να ταξιδέψει στις 15 Ιουλίου, μάλλον ένα θέμα το έχεις
Για να μην συνεχίσουμε την κοπιαστική για κάποιον αναγνώστη αντιλογία μας, καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι εγώ λέω να περιμένει ενώ εσύ επιμένεις ότι τα 150€ ευρώ είναι πολύ καλή τιμή και συμβουλεύεις τη φίλη να τα κλείσει. Ο καιρός θα δείξει ποιος έχει δίκιο.
Δεν είναι iberia, είναι vueling. Όλοι ξέρουν να μπουν σε ένα ψαχτήρι, λίγοι όμως να καταλάβουν τι τους βγάζει.
Στη θέση σου θα ένιωθα ιδιαίτερα περήφανος που είμαι εις εκ των ολίγων εκλεκτών που μπορούν να αποκρυπτογραφούν τα ενδότερα των αποτελεσμάτων των μηχανών αναζήτησης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.797
Μέλη
39.259
Νεότερο μέλος
diona

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom