Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

nikos23patra

Member
Μηνύματα
31
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα
ή κάποια σύγχυση έχετε ή μιλάτε για άλλα πράγματα..
η Nutella είναι brand name και είναι φυσικά ΜΙΑ και ΜΟΝΗ, με ΕΝΑ μόνο χρωμα...αυτό που ΑΓΑΠΑΜΕ!

aupload.wikimedia.org_wikipedia_commons_thumb_3_36_Nutella_1.jpg_600px_Nutella_1.jpg

Nutella - Wikipedia, the free encyclopedia
αυτη ειναι η νουτελα βεβαια ειδα και ασπρη στην ρωμη,με την ευαγγελια λεμε για το παγωτο νουτελα που υπαρχει μαυρη και μιση-μιση ετσι δεν ειναι ευαγγελια?

Τίποτε δεν είναι σχετικό με το καλό φαγητό... εάν πας σε ένα καλό εστιατόριο που φημίζεται για την κουζίνα του και δεν σου αρέσει το φαγητό, τότε δεν φταίει το εστιατόριο αλλά εσύ που δεν ξέρεις να φας... αν κάποιος είναι μαθημένος να τρώει προκάτ πίτσες και παϊδάκια, τότε αν βρεθεί στην Ιταλία και πάει σε μια παραδοσιακή πιτσαρία ή φάει μια μπιστέκα πιθανώς να μην του αρέσει... εσείς τι λέτε, η Ιταλική πίτσα και η μπιστέκα θα φταίνε ή ότι δεν μπορεί να εκτιμήσει το καλό φαγητό?

Προσοχή το σχόλιο μου είναι γενικό και δεν απευθύνεται στον Νίκο...

Εγω το λεω για μαγαζια οχι και τοσο φημιζμενα σε τρατοριες και μαγαζια που πουλανε πιτσες παντου στην πολη σε μαγαζι που εκατσα να φαω κανονικα ναι μεν η πιτσα ηταν πιο λεπτη απ'ολες που ειχα φαει αλλα ηταν και η πιο νοστιμη και ηταν μαργαριτα,και τονιζω το οτι ηταν μαργαριτα γιατι δεν υπηρχε περιπτωση να παρω ποτε πιτσα εδω στην Ελλαδα μαργαριτα, τι να φαω μονο τυρι και σαλτσα?και ομως καλυτερα να ετρωγα τοσο γευστικη πιτσα παρα να εχει υλικα πολλα και να ειναι αγευστη.Την πιο χοντρη και αφρατη ζυμη την εφαγα στην φλωρεντια σε ενα μαγαζι μικρο που ειχε μονο πιτσες η οποια ηταν νοστιμη και ειχε και καλη αναλογια υλικων.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
αυτη ειναι η νουτελα βεβαια ειδα και ασπρη στην ρωμη,με την ευαγγελια λεμε για το παγωτο νουτελα που υπαρχει μαυρη και μιση-μιση ετσι δεν ειναι ευαγγελια?
Ετσι ειναι φιλε μου , ασε τους κακοπροαιρετους να λενε ....
Ξαναλεω η μαυρη..νουτελα (παγωτο) ειναι μακραν η καλυτερη...
Δυστυχως δεν την εχω φαει στη Ρωμη...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ευαγγελια said:
Ετσι ειναι φιλε μου , ασε τους κακοπροαιρετους να λενε ....
Ξαναλεω η μαυρη..νουτελα (παγωτο) ειναι μακραν η καλυτερη...
Δυστυχως δεν την εχω φαει στη Ρωμη...
οκ. μη συνεχιζετε τη συγχυση και αλλαξτε ονομα γι αυτο που μιλατε..(αν κ νομιζω μιλατε για διαφορετικα προιοντα...)
να το πω αλλιως?υπαρχει ασπρη μερεντα,μιση μιση,παγωτο κλπ? οχι. αλλο παγωτο με ξερω γω τι, αλλο μερεντα. ειναι ενα προιον με ΕΝΑ χρωμα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
kabamarou said:
Πήγε ένας γνωστός στην Αππία οδό στο τμήμα που είναι κοντά στην Ρώμη και μου είπε ότι ήταν πολύ όμορφα και ότι έχει και στάση του metro εκεί.Αληθεύει αυτό για την στάση του metro;Είναι τόσο ωραίο μέρος για επίσκεψη;Το ρωτάω γιατί έκανα μια αναζήτηση στο forum και δεν βρήκα τίποτα...
ειναι ενα ολοκληρο παρκο. συνδυαζεται με την επισκεψη στις κατακομβες,που εχουμε γραψει.για εκει το μετρο δε βολευει. για καποιες περιοχες του παρκου ναι.
υποψη για κατακομβες+παρκο εννοειται χρειαζεται αρκετος χρονος. υπαρχει κ το σημειο του Quo vadis...
http://www.parcoappiaantica.it/it/testi.asp?l1=1&l2=2&l3=1&l4=0
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.472
Likes
9.434
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ευαγγελια said:
Mιλα ρε manelaki !!! Που εισαι?
επρεπε να γινουμε μαντεις να καταλαβουμε οτι μιλατε για παγωτα με nutella? χωρια που η προσθηκη λευκης σοκολατας οδηγει σε ενα κατασκευασμα που να το αποκαλεις nutella συνιστα προσβολη προς το αγαπημενο μας προιον. η σαφηνεια δεν φαινεται να αποτελει χαρακτηριστικο σου...
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Αχ Ευαγγελια δεν το τιμησα αυτο το παγωτακι!
Παντως εδω που τα λεμε το παγωτο ειναι ουσιαστικα με πραλινα φουντουκιου, δεν εχουν απαραιτητα νουτελα :) Οσο για τη λευκη, μπλιαχ. Ουτε λογος. Δεν υπαρχει λευκη νουτελα!
Νομιζω το εξαντλησαμε το θεμα :)
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
585
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
awww.oneman.gr_keimena_diaskedash_oneman_food_article1923579.e9a40b2c47d01fd778a4d7717ee66a83b.jpg
amedia_cdn.tripadvisor.com_media_photo_s_01_ae_ba_f7_giolitti.jpg


Mιλα ρε manelaki !!! Που εισαι?
Πως το πετύχατε τόσο άδειο το μαγαζί??? Τι ώρα πήγατε? Εγώ 5 μέρες που ήμουν εκεί είχα περάσει τουλάχιστον 6-7 φορές σε διαφορετικές ώρες και οι ουρές ήταν ατελείωτες!!! Δεν είχα την υπομονή να περιμένω και γιαυτό το έχω αφήσει εκκρεμότητα για την επόμενη φορά :D
 
Last edited by a moderator:

makisg

Member
Μηνύματα
4.879
Likes
16.491
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Πως το πετύχατε τόσο άδειο το μαγαζί??? Τι ώρα πήγατε? Εγώ 5 μέρες που ήμουν εκεί είχα περάσει τουλάχιστον 6-7 φορές σε διαφορετικές ώρες και οι ουρές ήταν ατελείωτες!!! Δεν είχα την υπομονή να περιμένω και γιαυτό το έχω αφήσει εκκρεμότητα για την επόμενη φορά :D
και την επόμενη φορά έτσι θα είναι:haha::haha::haha:
 
Last edited by a moderator:

paskalis

Member
Μηνύματα
90
Likes
245
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Καλησπέρα παιδιά. Κανονίζω για την αδερφή μου που παντρεύεται αύριο ένα ταξίδι στη Ρώμη. Εχω κλείσει τα αεροπορικά, αλλά οχι ξενοδοχείο. Μένουν μόλις τρεις μέρες μέχρι να φύγουν και έχω αγχωθεί ψάχνοντας για ένα ξενοδοχείο μέχρι 90 ευρώ τη βραδιά, πολύ κεντρικό και καθαρό. Το ξέρω οτι έχετε αναφερθεί επανελλημένως στο θέμα, αλλά αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα δεόντως μέσα στον πανικό μου. Σας ευχαριστώ πολύ.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
μην στεναχωριεσαι εχομε εξπερ εδω για ρώμη..
κατσε λιγο γιατι αρμέγει τις αγελάδες τώρα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.020
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom