Πτήσεις με ανταπόκριση

Nikos1986

Member
Μηνύματα
1.022
Likes
4.689
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Για πού λες; Με βαλίτσα όχι.

Χωρίς βαλίτσα αν σε ίδιο terminal ίσως. Έχεις δει αν η πρώτη πτήση φτάνει γενικά στην ώρα της ή και νωρίτερα;
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.511
Likes
9.649
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Στο αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης, όχι δεν θα προλάβεις, στην Αθήνα, θα πιεις και καφέ......
 

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
98
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Σε ποιο αεροδρόμιο; Γενικά με αυτομεταφορά μου φαίνεται αρκετά ριψοκύνδυνο
Στο αεροδρόμιο της Βιέννης

Για πού λες; Με βαλίτσα όχι.

Χωρίς βαλίτσα αν σε ίδιο terminal ίσως. Έχεις δει αν η πρώτη πτήση φτάνει γενικά στην ώρα της ή και νωρίτερα;
Χωρίς βαλίτσα. Μόνο με τσάντα πλάτης κάτω από το κάθισμα της καμπίνας, δηλαδή θα το κουβαλάω μαζί μου. Δεν έχω τσεκαρει είναι η αλήθεια. Είναι η πτήση Θεσσαλονίκη -Βιεννη πάντως με Ryanair.
 
Μηνύματα
188
Likes
843
Το αεροδρομιο της Βιέννης δεν ειναι μεγάλο και αν ολα πάνε καλά προλαβαίνεις, απλά έστω και μια μικρή συνηθισμενη καθυστέρηση των 40 λεπτών ίσως στο χαλάσει οπότε εξακολοιυθεί να είναι ριψοκίνδυνο (αν υπολογίσεις ότι ακόμη κι αν το αεροπλανο προσγειωθεί ακριβώς στην ώρα του θες κανενα 20 λεπτο μέχρι να είσαι στο αεροδρόμιο κι ότι η πυλη για την επομενη πτηση λογικα θα κλεινει 20 λεπτα πριν την αναχωρηση, αν όχι και νωρίτερα).
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.746
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Στο αεροδρόμιο της Βιέννης


Χωρίς βαλίτσα. Μόνο με τσάντα πλάτης κάτω από το κάθισμα της καμπίνας, δηλαδή θα το κουβαλάω μαζί μου. Δεν έχω τσεκαρει είναι η αλήθεια. Είναι η πτήση Θεσσαλονίκη -Βιεννη πάντως με Ryanair.
Με μέχρι 1 ωρα καθυστέρηση, προλαβαίνεις άνετα. Με 60-80 λεπτά θέλει τρέξιμο, ίσως. 80 λεπτά και πανω το εχασες. Προφανώς η δεύτερη εταιρία πρέπει να επιτρέπει online/mobile checkin για να πας απευθείας από το gate άφιξης στον έλεγχο διαβατηρίων.
 
Μηνύματα
73
Likes
425
Ποιο κενό μεταξυ πτήσεων θεωρούμε ασφαλές όταν εχουμε κανει μόνοι μας τις κρατήσεις και εχουμε παραδώσει και βαλιτσα;
(Εντός Σένγκεν)
 

Hayate

Member
Μηνύματα
932
Likes
6.004
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Ποιο κενό μεταξυ πτήσεων θεωρούμε ασφαλές όταν εχουμε κανει μόνοι μας τις κρατήσεις και εχουμε παραδώσει και βαλιτσα;
(Εντός Σένγκεν)
Παίζει ρόλο αν είναι ενιαίο το εισιτήριο ή ξεχωριστές κρατήσεις για κάθε πτήση όχι ποιος έκλεισε το εισιτήριο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.746
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ποιο κενό μεταξυ πτήσεων θεωρούμε ασφαλές όταν εχουμε κανει μόνοι μας τις κρατήσεις και εχουμε παραδώσει και βαλιτσα;
(Εντός Σένγκεν)
Ρίσκο παίρνεις. Πόσο ρίσκο κι αν θες να το πάρεις ή όχι, εξαρτάται... Χωρίς να αναφέρεις εμπλεκόμενα αεροδρόμια και εταιρίες, μην περιμένεις πιο συγκεκριμένη απάντηση.
 
Μηνύματα
73
Likes
425
@Hayate Ξεχωριστές κρατήσεις ειναι.

@taver Συγκεκριμένα αναφέρομαι σε ενα επικείμενο ταξίδι Αθηνα Οσλο με aegean και Οσλο Τρομσο με sas.


Του εχω δώσει ενα κενό 3 ωρες και αναρωτιόμουν αν κατα την εμπειρία σας αρκούν. Μιας και δεν το εχω ξανακάνει.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.746
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
@Hayate Ξεχωριστές κρατήσεις ειναι.

@taver Συγκεκριμένα αναφέρομαι σε ενα επικείμενο ταξίδι Αθηνα Οσλο με aegean και Οσλο Τρομσο με sas.


Του εχω δώσει ενα κενό 3 ωρες και αναρωτιόμουν αν κατα την εμπειρία σας αρκούν. Μιας και δεν το εχω ξανακάνει.
Αρκούν, και με νορμάλ καθυστερήσεις της ταξης της 1 ώρας (απολύτως expected με Aegean). Στο Όσλο και εννιαίο εισιτήριο να είχες, πάλι θα έπρεπε να παραλάβεις τη βαλίτσα και να την ξαναπαραδώσεις...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom