Πτήσεις με ανταπόκριση

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.481
Likes
21.868
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Οι επιλογες που εχω ειναι οι εξης...
Η περνω το ρισκο και αν δε μου βγει λογικα η aegean θα με βαλει στην επομενη πτηση
της που ειναι το ιδιο βραδυ στις 23.30. Αυτο συνεπαγεται πως θα φτασω σιγουρα μετα τις 3.00
στο ξενοδοχειο που και πολυ αργα ειναι και δεν θα το ηθελα αφου σιγουρα θα επηρεασει και
το προγραμμα της επομενης μερας η επιλεγω χωρις χρεωση να πεταξω με την πρωινη πτηση απο
Mυτιληνη αλλα με ενα 7ωρο αναμονη στο Βενιζελος. Δεν ξερω...Κολλησα με το τι να κανω...
Το δεύτερο φυσικά!
 

Porfyria

Member
Μηνύματα
118
Likes
213
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Οι επιλογες που εχω ειναι οι εξης...
Η περνω το ρισκο και αν δε μου βγει λογικα η aegean θα με βαλει στην επομενη πτηση
της που ειναι το ιδιο βραδυ στις 23.30. Αυτο συνεπαγεται πως θα φτασω σιγουρα μετα τις 3.00
στο ξενοδοχειο που και πολυ αργα ειναι και δεν θα το ηθελα αφου σιγουρα θα επηρεασει και
το προγραμμα της επομενης μερας η επιλεγω χωρις χρεωση να πεταξω με την πρωινη πτηση απο
Mυτιληνη αλλα με ενα 7ωρο αναμονη στο Βενιζελος. Δεν ξερω...Κολλησα με το τι να κανω...
Εμένα πάντως σίγουρα θα με κούραζαν οι 7 ώρες αναμονής στο αεροδρόμιο των Αθηνών οπότε θα έπαιρνα το ρίσκο της ανταπόκρισης εντός 1 ώρας...Σε περίπτωση καθυστέρησης μπορείς να ζητήσεις συγγνώμη από τους συνταξιδιώτες στην ουρά του ελέγχου διαβατηρίων κι ασφαλείας, εξηγώντας ότι έχεις ανταπόκριση και κινδυνεύεις να τη χάσεις και πιστεύω ότι θα δείξουν κατανόηση.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.485
Likes
3.876
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Οι επιλογες που εχω ειναι οι εξης...
Η περνω το ρισκο και αν δε μου βγει λογικα η aegean θα με βαλει στην επομενη πτηση
της που ειναι το ιδιο βραδυ στις 23.30. Αυτο συνεπαγεται πως θα φτασω σιγουρα μετα τις 3.00
στο ξενοδοχειο που και πολυ αργα ειναι και δεν θα το ηθελα αφου σιγουρα θα επηρεασει και
το προγραμμα της επομενης μερας η επιλεγω χωρις χρεωση να πεταξω με την πρωινη πτηση απο
Mυτιληνη αλλα με ενα 7ωρο αναμονη στο Βενιζελος. Δεν ξερω...Κολλησα με το τι να κανω...
Ομοίως ψηφίζω το 2ο! Και ο λόγος που σου είπα να φύγεις νωρίτερα από Μυτιλήνη στο προηγούμενο post μου ήταν ακριβώς ότι οι πτησεις για αυτές τις χώρες είναι συνήθως σε ολίγον περιεργες ώρες μετά. Μάλιστα επειδη εκείνες τις μεταμεσονυχτιες ώρες αναχωρούν και άλλες πτησεις προς ευρύτερη Μέση Ανατολή, οι έλεγχοι είναι ολίγον πιο "στρυφνοι" για ευνόητους λόγους!
 

stafos30

Member
Μηνύματα
48
Likes
111
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!
Η αποφαση παρθηκε και μαλλον ειναι και η πιο λογικη,
να αλλαξω το εισητηριο με την πρωινη πτηση οσο ακομα
τη βρισκω διαθεσιμη. Λιγη ταλαιπωρια παραπανω αλλα με
ησυχο κεφαλι και χωρις εκπληξεις. Ευχαριστω και παλι!!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.625
Likes
14.866
Οι επιλογες που εχω ειναι οι εξης...
Η περνω το ρισκο και αν δε μου βγει λογικα η aegean θα με βαλει στην επομενη πτηση
της που ειναι το ιδιο βραδυ στις 23.30. Αυτο συνεπαγεται πως θα φτασω σιγουρα μετα τις 3.00
στο ξενοδοχειο που και πολυ αργα ειναι και δεν θα το ηθελα αφου σιγουρα θα επηρεασει και
το προγραμμα της επομενης μερας η επιλεγω χωρις χρεωση να πεταξω με την πρωινη πτηση απο
Mυτιληνη αλλα με ενα 7ωρο αναμονη στο Βενιζελος. Δεν ξερω...Κολλησα με το τι να κανω...
Αν μπορούσα θα προτιμούσα να πετάξω πρωι παρά να φτάσω ξημέρωμα στο Κάιρο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.590
Μηνύματα
902.891
Μέλη
39.336
Νεότερο μέλος
Sofval

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom