Γενικά Πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό!

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Φαινονται και οι 2 μαγικες! με τον φιλο μου!!

Με τον φίλο σου? και μας έχεις εδώ δυο μέρες και ψάχνουμε? Βενετία! Βενετία! Βενετία!:clap::clap::clap::clap:
Θα με θυμηθείς! Διάβασε όσα έχουν γραφτεί για την πόλη των δόγηδων, έχω γράψει κι εγώ μια ιστορία, δες και τον τουρίστα με τον τζόνι ντεπ και την αντζελίνα και αύριο κλείνεις εισιτήρια!:bleh:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Πρώτο ταξίδι με το αμόρε στο εξωτερικό, για μένα τρεις οι επιλογές.
Βενετία, Ρώμη, Πράγα.

Η Βενετία η ομορφότερη.
Η Πράγα η φθηνότερη.
Η Ρώμη παντός καιρού και γούστου.

Ρομαντικές είναι και οι τρεις. Κόσμο έχουν πάντα και οι τρεις.
Χάζεψε φωτογραφίες, δες τιμές και ξεκίνα.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αφού εκεί έχεις στενέψει τα περιθώρια,τότε έφυγες για Πράγα λέμε.
 

Vmek

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Πρώτο ταξίδι με το αμόρε στο εξωτερικό, για μένα τρεις οι επιλογές.
Βενετία, Ρώμη, Πράγα.

Η Βενετία η ομορφότερη.
Η Πράγα η φθηνότερη.
Η Ρώμη παντός καιρού και γούστου.

Ρομαντικές είναι και οι τρεις. Κόσμο έχουν πάντα και οι τρεις.
Χάζεψε φωτογραφίες, δες τιμές και ξεκίνα.
Σ'ευχαριστω !!! ησουν κατατοπιστικοτατη!!!!! :)
 

aggel100

Member
Μηνύματα
32
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
N. Κορέα - Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Japan
Εγώ θα σου πρότεινα, αφού είσαι νέα και βράζει το αίμα σου, να πας κάπου μακρυά, κάπου περιπετιώδες, δοκίμασε ασία, λατινική αμερική. Αλλη κουλτούρα και πολιτισμοί. Στην ευρώπη σχεδόν όλοι είμαστε το ίδιο. Καιρό για ευρώπες έχεις
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δεν ξέρω σε τι επίπεδα κινείται ο προϋπολογισμός σου ούτε τις απαιτήσεις σου αλλά, αν υπολογίζεις γύρω στα 120 ευρώ το άτομο για Βενετία (με διαμονή οπωσδήποτε μέσα στην πόλη και επ' ουδενί στο Μέστρε), 100-120 για Ρώμη και γύρω στα 80 για Πράγα, για όλα σου τα έξοδα - εκτός εισιτηρίων, μπορείς να κανονίσεις ανάλογα και τις μέρες που θα αφιερώσεις.
 

skatoulis

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
never schedule a trip :)
Εγώ θα σου πρότεινα, αφού είσαι νέα και βράζει το αίμα σου, να πας κάπου μακρυά, κάπου περιπετιώδες, δοκίμασε ασία, λατινική αμερική. Αλλη κουλτούρα και πολιτισμοί. Στην ευρώπη σχεδόν όλοι είμαστε το ίδιο. Καιρό για ευρώπες έχεις
συμφωνω αλλα αφου το κοριτσι θελει ευρωπη και με βαση αυτα π μας εχεις πει εγω θα προτεινα ρωμη και βαρκελωνη
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Την Πολη γιατι την απορριπτετε ολοι, που βγαινει και μισοτιμης;
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Ε λοιπόν αφού το έθεσες έτσι, Κωνσταντινούπολη θα πας, τελείωσε!!
Ακούς τι σου λέω? Άντε μη βγάλω τα μαστίγια!!! :haha:

Προσωπικά η Βενετία δε με τρέλλανε... εγώ αν ξαναπήγαινα και μάλιστα για 6 ημέρες που ανέφερες, θα έκοβα φλέβες!!!!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Χαχαχα!!!!!!!!!!!!!!
εχεται πολυ πλακα!!
λοιπον παιδια επειδη δηστυχως απ'οτι βλεπω δεν μπορω να τα εχω ολα..και επειδη μπορω να αρκεστω στη γραφικοτητα ενος μερους και στην τελικη ας ειναι και κοσμοπολιτικο,κλινω περισσοτερο προς : Πραγα,Βενετια,Κωνστ/πολη,Βιεννη..και 2 ακομα...Βελγιο και Ολλανδια!!
ειναι πολλα το ξερω..αλλα ας ξεκινησω με κατι απο αυτα!!Μονο για αυτα θα ηθελα γνωμες για να αρχιζω να ξεκαθαριζω!! :shock: Τη Σκωτια θα την επισκευτω σιγουρα στο μελλον!!
Απέκλεισες λοιπόν την Τοσκάνη λόγω έλλειψης διάθεσης για αυτοκινητάδα.
Μιλάς για περιορισμένο μπάτζετ, οπότε ξεχνάς τη Βενετία, καθώς είναι ακριβή πόλη. Καταρχήν η Βενετία αξίζει να πας και να μείνεις μέσα στην πόλη (κανάλια) και όχι σε ημίμετρα τύπου Μέστρε κλπ. Μόνο έτσι θα νιώσεις την μαγεία της πόλης, αλλά εκεί η διαμονή είναι ακριβή, οπότε πάς για άλλα.
Για μένα κακώς απέκλεισες Ρώμη και Παρίσι, αν και δεν είναι και οι πιο φθηνοί (ιδίως το Παρίσι) προορισμοί.
Από τις πόλεις που λες για μένα η σειρά είναι:
1.Πράγα
2.Βιέννη
3. Κων/πολη.
Αν όμως σε παίρνει οικονομικά επιμένω ότι προηγούνται Ρώμη (έχεις και την επιλογή της easy jet) και Παρίσι.
 

Vmek

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!! εχω να πω οτι η λιστα μου μικραινει λογω μπατζετ και λογω του οτι δε θα χρησιμοποιω αυτοκινητο..
οπωτε ειμαι αναμεσα σε Πράγα ,Κωνστ/πολη και Αμστερνταμ,που τωρα κοιταω,γιατι δεν ξερω αν ειναι ακριβη πολη(παντως ειναι πανεμορφη)!! ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.370
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom