Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

andpsy

Member
Μηνύματα
334
Likes
783
Επόμενο Ταξίδι
Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Ερωτηση που νομιζω εχω ξανακάνει, πετάω αυριο, η κρατηση εγινε με μίλια, economy flex
1729200671814.png


δικαιούμαι 1 χειραποσκευή + 1 προσωπικο αντικείμενο (backpack), σωστα;
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
4.260
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Ερωτηση που νομιζω εχω ξανακάνει, πετάω αυριο, η κρατηση εγινε με μίλια, economy flex
View attachment 476825

δικαιούμαι 1 χειραποσκευή + 1 προσωπικο αντικείμενο (backpack), σωστα;
Αφου λέει flex σίγουρα θα έχεις και τα δύο.
Όταν κάνετε εξαργύρωση με μίλια δεν δίνει δώρο και βαλίτσα 23 Kg η Aegean;

Πάντως, στα εισιτήρια με bonus πόντους δίνει και βαλίτσα και χειραποσκευή 8kg και προσωπικό αντικείμενο.
 

giannis228

Member
Μηνύματα
95
Likes
60
Αφου λέει flex σίγουρα θα έχεις και τα δύο.
Όταν κάνετε εξαργύρωση με μίλια δεν δίνει δώρο και βαλίτσα 23 Kg η Aegean;

Πάντως, στα εισιτήρια με bonus πόντους δίνει και βαλίτσα και χειραποσκευή 8kg και προσωπικό αντικείμενο.
το απλο εισιτηριο δεν δινει βαλιτσα ... εκτος αν κλεισει αυτο με τα λιγο περισσοτερα μιλια
 

Яна

Member
Μηνύματα
298
Likes
324
Παιδιά, ψάχνω για Κέιπ Τάουν. Για κάποιες ημερομηνίες βρίσκω διαθέσιμο με μίλια το ath-add και την επόμενη μέρα (χωρίς να έχουν περάσει 24 ώρες) βρίσκω το add-cpt Όταν όμως το πατάω όλο μαζί ath-add-cpt δεν μου το βγάζει διαθέσιμο. Βασικά δεν μου το βγάζει γενικά, ούτε δηλαδή να δείχνει ότι υπάρχει ως δρομολόγιο, αλλά έχουν τελειώσει τα εισιτήρια με μιλια. Γιατί? Αν πάρω τηλ και ζητήσω να μου το κλείσουν όλο μαζι, θα φάω πόρτα?
 

Ppetran

Member
Μηνύματα
172
Likes
40
Γιατί? Αν πάρω τηλ και ζητήσω να μου το κλείσουν όλο μαζι, θα φάω πόρτα?
Να πάρεις και να μας ενημερώσεις τι σου είπαν. Ακόμα και 2 φορές θα έπερνα γιατί πολλές φορές πέφτω και σε υπάλληλο που δεν γνωρίζει!
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.913
Likes
7.574
Παιδιά, ψάχνω για Κέιπ Τάουν. Για κάποιες ημερομηνίες βρίσκω διαθέσιμο με μίλια το ath-add και την επόμενη μέρα (χωρίς να έχουν περάσει 24 ώρες) βρίσκω το add-cpt Όταν όμως το πατάω όλο μαζί ath-add-cpt δεν μου το βγάζει διαθέσιμο. Βασικά δεν μου το βγάζει γενικά, ούτε δηλαδή να δείχνει ότι υπάρχει ως δρομολόγιο, αλλά έχουν τελειώσει τα εισιτήρια με μιλια. Γιατί? Αν πάρω τηλ και ζητήσω να μου το κλείσουν όλο μαζι, θα φάω πόρτα?
Ακόμα δεν έχει κάνει τίποτε;
Το λογικό θα ήταν να σου δώσουν την πτήση γιατί αυτή είναι η μόνη φυσιολογική εναλλακτική για την αλλαγή ωραρίων, από τη στιγμή που χάνεις την ανταπόκριση. Αλλά εξαρτάτε από την διαθεσιμότητα. Στη θέση σου θα έπαιρνα τηλέφωνο χτες, έχεις αργήσει πολύ.
Δεν είναι απαραίτητο να πετάξεις με τους Αιθίοπες. Μπορούν να σε βάλουν σε οποιονδήποτε συνδυασμό μέχρι 3 πτήσεων, και με οποιαδήποτε αεροπορική χωρίς κόστος, αρκεί να υπάρχουν θέσεις.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.913
Likes
7.574
24 Δεκεμβρίου έχει διαθεσιμότητα γη 4 άτομα με τους Αιγυπτίους μέσω Γιοχάνεσμπουργκ.
Αθηνά καιρο Γιοχάνεσμπουργκ κειπ ταουν. Η αλλαγή θα γίνει δωρεάν. Να τους το πεις.
 

Яна

Member
Μηνύματα
298
Likes
324
Ακόμα δεν έχει κάνει τίποτε;
Το λογικό θα ήταν να σου δώσουν την πτήση γιατί αυτή είναι η μόνη φυσιολογική εναλλακτική για την αλλαγή ωραρίων, από τη στιγμή που χάνεις την ανταπόκριση. Αλλά εξαρτάτε από την διαθεσιμότητα. Στη θέση σου θα έπαιρνα τηλέφωνο χτες, έχεις αργήσει πολύ.
Δεν είναι απαραίτητο να πετάξεις με τους Αιθίοπες. Μπορούν να σε βάλουν σε οποιονδήποτε συνδυασμό μέχρι 3 πτήσεων, και με οποιαδήποτε αεροπορική χωρίς κόστος, αρκεί να υπάρχουν θέσεις.
Τα έχω ακυρώσει όλα εδώ και καιρό. Δεν με βολεψαν πουθενά. Και δεν μου έδωσαν την εναλλακτική άλλης εταιρίας. Μόνο με Αιθίοπες που ήταν ήδη κλεισμένο. Πλέον κοιτάζω για άλλη εποχή!
 

Яна

Member
Μηνύματα
298
Likes
324
Τα έχω ακυρώσει όλα εδώ και καιρό. Δεν με βολεψαν πουθενά. Και δεν μου έδωσαν την εναλλακτική άλλης εταιρίας. Μόνο με Αιθίοπες που ήταν ήδη κλεισμένο. Πλέον κοιτάζω για άλλη εποχή!
Μάλλον έπεσα σε άσχετους υπαλλήλους (συνηθίζεται τελευταία). Και μάλιστα τρεις στο σύνολο. Δεν γνώριζα τι ισχύει, για να τα απαιτήσω. Τώρα θα ξέρω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.580
Μηνύματα
902.060
Μέλη
39.315
Νεότερο μέλος
Alexandra 98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom