Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

evi01

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
1.755
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Σε περίπτωση ακύρωσης award ticket παίρνεις πίσω τα μίλια κ χάνεις τους φόρους;Κάτι τέτοιο θυμάμαι από παλια
Δεν χάνεις τα χρήματα που έχεις πληρώσει για φόρους, απλά πληρώνεις 23 ανά εισιτήριο για την ακύρωση και σου επιστρέφουν μίλια και ότι υπόλοιπο υπάρχει από τους φόρους.
 

cacao

Member
Μηνύματα
77
Likes
91
Δεν χάνεις τα χρήματα που έχεις πληρώσει για φόρους, απλά πληρώνεις 23 ανά εισιτήριο για την ακύρωση και σου επιστρέφουν μίλια και ότι υπόλοιπο υπάρχει από τους φόρους.
Τι ξεστομίσες τώρα..στα καλά καθουμενα με βλέπω Σύδνεϋ!
 

nick07

Member
Μηνύματα
352
Likes
641
2 φορές έφαγα πόρτα στο παρελθον.
Βεβαια υπάρχει φως στο τούνελ...τον Απρίλη του 2025 θα πάρω αύξηση καθαρά 12 ευρώ θα με εγκρίνουν τότε πως να αντισταθούν..:haha:
Στο μακρινο παρελθον ειχα φαει 2 φορες ακυρο απο ηλεκτρονικη αιτηση. Πηγα σε ενα καταστημα κ εκανα τη δουλεια μου ευκολα. Δεν ξερω αν αξιολογουν με διαφορετικα κριτηρια.
 

Ppetran

Member
Μηνύματα
145
Likes
32
80.000 + 80κατι οι φοροι πήγαινε έλα Κέιπ Τάουν με τις πιο γρήγορες ανταποκρίσεις. Το δρομολόγιο που έκλεισα εγώ με Αιθίοπες (για Χριστούγεννα) αξίζει 1500€. Λιγο πάνω από τα 1000 κοστίζει με άλλες εταιρίες με μεγαλύτερους φόρους και ανταποκρίσεις. Νομίζω καλό deal (δεν έχω ψάξει βέβαια τον προορισμό για άλλες εποχές). Η Ιαπωνία βγαίνει φθηνή στους φορους όταν πας με έξτρα ανταποκρίσεις (Σιγκαπούρη, Σεούλ). Η Κινα το ιδιο, όχι και τόσο συμφέρουσα στο απευθείας της. (από Αθήνα)
Μπορείς να μας πεις τις πτήσεις που διάλεξες για Κέιπ Τάουν?
 

dimtze

Member
Μηνύματα
95
Likes
92
Επόμενο Ταξίδι
Syros, Crete, Sardenia
Ταξίδι-Όνειρο
Patagonia !!!
Μπορείς να μας πεις τις πτήσεις που διάλεξες για Κέιπ Τάουν?
Καλημέρα και καλή βδομάδα έχω κλείσει κάτι αντίστοιχο για Φλεβάρη με τις Ethiopian
80.000/άτομο, ευτυχώς βρήκα για δύο άτομα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.648
Likes
43.872
Η απορια μου εγκειται στο οτι η sas θα εχει φυγει απο τη συμμαχια. Αρα η Aegean θα βολεψει λογικα την οποιαδηποτε αστοχια.
Υποψιν εχουν μεινει ακομη 10 μερες μονο ως την αποχωρηση για να προλαβει καποιος να κλεισει ως τον Ιουλη του 2025 που ανεβηκαν τα δωρεαν και με 23κιλη βαλιτσα.
Τελικα τζιφος. Σημερα η Aegean (και οχι η SAS) αλλαξε την ωρα πτησης με αποτελεσμα να μην υπαρχει χρονος για να αλλαξουμε πτηση. Φυσικα δεν υπαρχουν διαθεσιμοτητες με SAS αφου δεν ανηκει στη συμμαχια, οποτε παιρνουμε πισω μιλια και φορους και βρηκαμε απ ευθειας για Οσλο με μιλια με Aegean πλεον και σχεδιαζεται αλλιως το ταξιδι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.032
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom