Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.649
Likes
43.890
Αν και υπάρχει τρομερή διαθεσιμότητα στο δίκτυο εκείνες του Αυγούστου εξαφανίζονται σιγά σιγά.
Επισης εκλεισα με μιλια απο τον προηγουμενο Αυγουστο για τον Ιουνη.
Αν θελει καποιος εναν μπουσουλα, τα δωρεαν εισιτηρια που ανεβαινουν τοσο νωρις ειναι για ευρωπαικες πρωτευουσες και μη εποχιακα. Περιμενω να ανοιξουν για δευτερευοντες μη εποχιακους προορισμους που δεν ειναι πρωτευουσες να κανω μια αλλαγη ημερομηνιας και δεν εμφανιζονται καν τα ανοιξιατικα.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.503
Likes
4.577
H αναβάθμιση γίνεται μόνο μέσω του τηλεφωνικού κέντρου? ή πως αλλιώς? Υπάρχει χρέωση έξτρα σε κάτι π.χ. 23 ευρώ είναι μόνο για αλλαγή και όχι για την πρώτη μετατροπή?


Δηλ. μόνο σε πτήσεις εκτός ΕΕ? π.χ. για πορτογαλία από αθήνα δεν μπορώ να κάνω χρήση?


Για όλους τους προορισμούς?
Επίσης έχω π.χ. ένα κουπόνι και έχω θεσ/Αθήνα & Αθήνα/πορτογαλία για 2 άτομα.
Θέλω ένα κουπόνι για εμένα και το συνοδό και να πάω και ένα για τον γυρισμό?
Αναβάθμιση με κουπόνι μέσω του τηλεφωνικού κέντρου χωρίς χρέωση.

Το κουπόνι εισόδου σε lounge μόνο στην Ελλάδα, εκτός intra shengen Αθήνας
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.194
Likes
4.131
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
H αναβάθμιση γίνεται μόνο μέσω του τηλεφωνικού κέντρου? ή πως αλλιώς? Υπάρχει χρέωση έξτρα σε κάτι π.χ. 23 ευρώ είναι μόνο για αλλαγή και όχι για την πρώτη μετατροπή?


Δηλ. μόνο σε πτήσεις εκτός ΕΕ? π.χ. για πορτογαλία από αθήνα δεν μπορώ να κάνω χρήση?


Για όλους τους προορισμούς?
Επίσης έχω π.χ. ένα κουπόνι και έχω θεσ/Αθήνα & Αθήνα/πορτογαλία για 2 άτομα.
Θέλω ένα κουπόνι για εμένα και το συνοδό και να πάω και ένα για τον γυρισμό?
Αν και πολύ νέα στη siver βαθμίδα θα σου πω αυτά που γράφονται στους όρους των κουπονιών, όπως τους βλέπω στην εφαρμογή.

1. Αναβάθμιση σε business class μεσω τηλεφωνικου κεντρου δωρεάν. Αν προκύψει άλλη αλλαγη στο εισιτήριο χρεωνεσαι με τα 23€.
2. ΟΧΙ. Μόνο για πτήσεις εκτός Σενγκεν. π.χ. Μ. Βρετανία, Κύπρος και σε χώρες εκτός Ε.Ε.
Η Πορτογαλία είναι στη ζώνη Σέγκεν.
Στης Θεσσαλονίκης για όλες τις πτήσεις από ότι κατάλαβα....
3. Θα χρησιμοποιήσεις 1 κουπόνι πριν από κάθε πτήση και παίρνεις και 1 άτομο μαζί σου.

  • Το κουπόνι πρόσβασης στα AEGEAN Business Lounges (Αθήνα - περιοχή Α-Εκτός Schengen, Θεσσαλονίκη και Λάρνακα) μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μια φορά από το μέλος και έναν ακόμη συνοδό όταν ταξιδεύει σε πτήση AEGEAN, Olympic Air ή αεροπορικής εταιρίας-μέλους της Star Alliance και πραγματοποιείτε ταυτόχρονα είσοδο στα AEGEAN Lounges.
 

katerina**

Member
Μηνύματα
16
Likes
15
Επισης εκλεισα με μιλια απο τον προηγουμενο Αυγουστο για τον Ιουνη.
Αν θελει καποιος εναν μπουσουλα, τα δωρεαν εισιτηρια που ανεβαινουν τοσο νωρις ειναι για ευρωπαικες πρωτευουσες και μη εποχιακα. Περιμενω να ανοιξουν για δευτερευοντες μη εποχιακους προορισμους που δεν ειναι πρωτευουσες να κανω μια αλλαγη ημερομηνιας και δεν εμφανιζονται καν τα ανοιξιατικα.

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις αλλαγή σε εισιτήρια με μίλια που κλείστηκαν για μετά από τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα; Δηλαδή, για παράδειγμα, τα εισιτήρια που έκλεισες από Αύγουστο για Ιούνιο να τα μεταθέσεις ας πούμε για Σεπτέμβριο; Ρωτώ γιατί μου προέκυψε πρόβλημα στην αλλαγή.
 

Ppetran

Member
Μηνύματα
147
Likes
32
1. Αναβάθμιση σε business class μεσω τηλεφωνικου κεντρου δωρεάν. Αν προκύψει άλλη αλλαγη στο εισιτήριο χρεωνεσαι με τα 23€.
3. Θα χρησιμοποιήσεις 1 κουπόνι πριν από κάθε πτήση και παίρνεις και 1 άτομο μαζί σου.
1. Οταν έχω πτήση θεσ. -> Λισαβόνα μέσω αθήνας, μπορώ με ένα κουπόνι business να πάω θεσ.-> αθήνα και αθήνα-> Λισαβόνα και για τις δύο πτήσεις δηλ?
3. Ιδια ερώτηση και για τα Lounges. Με 1 κουπόνι μπορώ να το κάνω χρήση σε θεσ. και αθήνα?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.572
Likes
14.727
1. Οταν έχω πτήση θεσ. -> Λισαβόνα μέσω αθήνας, μπορώ με ένα κουπόνι business να πάω θεσ.-> αθήνα και αθήνα-> Λισαβόνα και για τις δύο πτήσεις δηλ?
3. Ιδια ερώτηση και για τα Lounges. Με 1 κουπόνι μπορώ να το κάνω χρήση σε θεσ. και αθήνα?
Δεν μπορείς να μπεις με κουπόνι στην Αθήνα γιατί η Πορτογαλία είναι εντος Σεγκέν.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.503
Likes
4.577
1. Οταν έχω πτήση θεσ. -> Λισαβόνα μέσω αθήνας, μπορώ με ένα κουπόνι business να πάω θεσ.-> αθήνα και αθήνα-> Λισαβόνα και για τις δύο πτήσεις δηλ?
3. Ιδια ερώτηση και για τα Lounges. Με 1 κουπόνι μπορώ να το κάνω χρήση σε θεσ. και αθήνα?
1. Όχι, ξεχωριστά κουπόνια
2. Όχι, ξεχωριστά κουπόνια plus ότι δεν ισχύουν για intra-lounge Αθήνας
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.810
Likes
7.235
Μεγάλη διαθεσιμότητα για Σίδνεϊ με τους Τούρκους με τσιμπημένους φόρους.
Μπίζνες διαθέσιμη με singapore μετά τις γιορτές μέχρι και Απρίλη αν δεν κάνω λάθος από Σίδνεϊ η Μελβούρνη για Σιγκαπούρη.
 
Last edited:

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.107
Likes
2.607
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Εγώ θα ήθελα απλώς να υπάρχει επιλογή στην αναζήτηση να ψάχνει εξαρχής για business εισιτήρια, και να μη χρειάζεται να ψάχνεις μία μία τις μέρες για να βρεις... Αναφέρομαι κυρίως σε μακρινά ταξίδια εκτός Ευρώπης... Ακόμα κ αν υπάρχουν διαθέσιμα σε κάποιες μέρες, σου δείχνει πρώτα τα economy, πρέπει να πατήσεις πάνω σε μέρα για να δεις αν σου βγάζει κ business

Είναι κουραστικό
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.810
Likes
7.235
Εγώ θα ήθελα απλώς να υπάρχει επιλογή στην αναζήτηση να ψάχνει εξαρχής για business εισιτήρια, και να μη χρειάζεται να ψάχνεις μία μία τις μέρες για να βρεις... Αναφέρομαι κυρίως σε μακρινά ταξίδια εκτός Ευρώπης... Ακόμα κ αν υπάρχουν διαθέσιμα σε κάποιες μέρες, σου δείχνει πρώτα τα economy, πρέπει να πατήσεις πάνω σε μέρα για να δεις αν σου βγάζει κ business

Είναι κουραστικό
Το ψάξιμο έχει γίνει επιστήμη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.649
Likes
43.890
Έχεις δοκιμάσει να κάνεις αλλαγή σε εισιτήρια με μίλια που κλείστηκαν για μετά από τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα; Δηλαδή, για παράδειγμα, τα εισιτήρια που έκλεισες από Αύγουστο για Ιούνιο να τα μεταθέσεις ας πούμε για Σεπτέμβριο; Ρωτώ γιατί μου προέκυψε πρόβλημα στην αλλαγή.
Οποτε ειχα προβλημα, το ελυσε η Aegean τηλεφωνικα.
 

nick07

Member
Μηνύματα
352
Likes
641
Δεν είναι έτοιμη η εταιρία για μια τέτοια κίνηση ακόμα.
Και δεν μπορώ να φανταστώ τι θα μπορούσε να προσφέρει με τις υπάρχουσες υποδομές. Ίσως δωρεάν αναβαθμίσεις αν υπήρχαν κενές θέσεις στα μελή. κάτι άλλο δεν μπορεί ακόμα να κάνει.
Άλλα όπως και να έχει εκτός από το περιβάλλον της αιγαίου δεν θα έχει να προσφέρει τίποτε, ούτε πρόσβαση σε καλύτερα σαλόνια ούτε κάτι άλλο.
Το κάλο θα ήταν μια επιπλέον βαθμίδα της συμμαχίας.
Άρα η χρυσή βαθμίδα μια χαρά μας είναι.
Η αλήθεια ειναι πως δεν ξερω τι περισσότερο μπορει να προσφέρουν (ισως καταρχήν περισσοτερα κουπονια αναβαθμισης, δωρεαν επιλογη θεσης extra legroom, δωρεαν αλλαγές ή ακυρωσεις σε ολους τους ναυλους και πιθανον κανα κουπονι εκπτωσης για αεροπορικο εισιτηριο ή κανα 1+1 ας πουμε), αλλα ειχα διαβασει αυτο σε προσφατο αφιερωμα στο Miles and bonus (αποσπασμα απο cnn.gr) το οποιο αν ισχυει δεν αποκλειω να συνοδευεται με αλλαγες και στις αλλες 2 βαθμιδες (silver και gold):

Φυσικά, τα προνόμια όπως και οι υπηρεσίες που προσφέρει δεν μένουν στάσιμα, αλλά εμπλουτίζονται συνεχώς έτσι ώστε η AEGEΑN να παρέχει όχι μόνο μία ακόμα καλύτερη ταξιδιωτική εμπειρία αλλά και επιλογές στους επιβάτες της, πέρα από το ταξίδι και ανεξάρτητα από το αν ταξιδεύουν κάθε βδομάδα ή ανά 2-3 χρόνια. Ενδεικτικά, η AEGEAN έχει λανσάρει ένα πρόγραμμα με ειδικά ταξιδιωτικά προνόμια για οικογένειες, το Together ForFamilies, ενώ εντός του επόμενου χρόνου αναμένεται να λανσάρει μία πλατφόρμα επιβράβευσης των μικρομεσαίων επιχειρήσεων, αλλά και μία νέα βαθμίδα με ειδικά διαμορφωμένα προνόμια για όσα μέλη είναι «μονίμως στον αέρα».
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.526
Μηνύματα
899.104
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom