Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Manos46

Member
Μηνύματα
624
Likes
2.669
Ταξίδι-Όνειρο
???
Για καποιον που μπορει να κανει ταξιδια "άκυρες" περιόδους δηλαδή εκτος απο Πασχα Χριστουγεννα Καλοκαιρι βολεύουν τα μιλια για υπερατλαντικά. Δυσκολο να βρεις κατι τετοιο τις συγκεκριμενες περιοδους.
Επισης Αθηνα-Σιγκαπουρη βρισκεις με Scoot απευθειας πολλες φορες με 300 ευρω, φανταζομαι πως η πτηση που δινεις ειναι με τουλαχιστον 1 ανταποκριση.
Τώρα τον Αύγουστο ταξίδεψα …
Με 300€ αλλα με backpack, χωρίς φαγητό , χωρίς οθόνη κ χωρίς πρίζα νο φορτίσω έστω το κινητό για να δω ένα Netflix… Στα 18 μπορεί να το εκανα, στα 38 μου θέλω έστω τα βασικά
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.745
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Οι φόροι έχουν να κάνουν με τα αεροδρόμια όχι τις εταιρίες …. Με Aegean , Singapore και Air China ταξίδεψα
Οχι. Έχουν να κάνουν με τις εταιρίες. Τους ονοματίζουν "αεροδρομίων", αλλά ένα σημαντικό μέρος τους είναι απλά επίναυλοι που καταλήγουν στις ίδιες.
 
Last edited:

nick07

Member
Μηνύματα
352
Likes
641
Πηγα σημερα. Δραμα η κατασταση στης Aegean. Δεν βρηκα να κατσω και ουρα για φαγητο και τουαλετα.

Αναρωτιεμαι γιατι το εφτιαξαν τοσο μικρο. Μια τρυπα στο νερο εκτος και αν κοψουν καπως την προσβαση περαιτερω μεσω βαθμιδων/προνομιων κλπ.
Εχουν προιδεασει για αλλαγες στις βαθμιδες απο του χρονου με τη δημιουργια και νεας υψηλοτερης βαθμιδας. Δεν θα εκπλαγω αν αυξησουν και τα ορια για αναβαθμιση και διατηρηση της Gold. Οντως η κατασταση στο intra-schengen ειναι τραγικη, εδώ χθες ηταν σχεδον γεματο και το extra-schengen πρωτη φορα ειδα τοσο κοσμο εκει.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
766
Likes
2.095
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Βόρνεο
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Και τότε πώς στο καλό παίρνεις μίλια; Πληρώνεις λογαριασμούς ΔΕΗ, δεν παίρνεις. Αγοράζεις εισητήριο με αλφα μπανκ μπόνους, πάλι δεν παίρνεις. Ε πώς πάιρνεις τότε και ποιά η χρησιμότητα να έχεις κάρτα αλφα ετζιαν μπονους;
Παίρνεις πόντους, τους οποίους μετατρέπεις σε μίλια, με καθε συναλλαγή που κάνεις. Ακόμα και από τη ΔΕΗ παίρνεις, αλλά σε αναλογία 1 ευρω- 1 πόντο. Όμως κάνοντας συναλλαγές στους μεγάλες συνεργάτες παίρνεις 4 πόντους για κάθε ευρώ και συχνά τρέχουν προωθητικές που δίνουν 5 - 20 - ακόμα και 100 ποντους στο ευρώ.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
624
Likes
2.669
Ταξίδι-Όνειρο
???
Προφανώς χαζή ερώτηση κ αναμενόμενη απάντηση …. Η βαθμίδα silver μου λήγει τον Νοέμβριο και έχω ένα κουπόνι για αναβάθμιση σε business class αλλα το επόμενο ταξίδι μου είναι τον Γενάρη , φαντάζομαι δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω, σωστά;
 

Pel

Member
Μηνύματα
780
Likes
4.152
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Πάρε τηλ και ζήτα να σου κάνουν αναβάθμιση για το εισιτήριο του Ιανουαρίου χρησιμοποιώντας το τωρινό κουπόνι. Εάν υπάρχει ήδη τώρα διαθεσιμότητα και κάνουν επί τόπου την αναβάθμιση, θα χρησιμοποιηθεί το τωρινό κουπόνι. Εάν σε βάλουν σε λίστα αναμονής και γίνει αναβάθμιση μετά τον Νοέμβριο, θα χρησιμοποιήσουν το επόμενο κουπόνι.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.745
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πάρε τηλ και ζήτα να σου κάνουν αναβάθμιση για το εισιτήριο του Ιανουαρίου χρησιμοποιώντας το τωρινό κουπόνι. Εάν υπάρχει ήδη τώρα διαθεσιμότητα και κάνουν επί τόπου την αναβάθμιση, θα χρησιμοποιηθεί το τωρινό κουπόνι. Εάν σε βάλουν σε λίστα αναμονής και γίνει αναβάθμιση μετά τον Νοέμβριο, θα χρησιμοποιήσουν το επόμενο κουπόνι.
Βασικά, κοίτα αν υπάρχει διαθεσιμότητα για award εισιτήριο σε business στην πτήση σου. Αν υπάρχει, σημαίνει ότι μπορεί να γίνει άμεση αναβάθμιση με το κουπόνι σου, και κάντο. Αν όχι, μη μπλέξεις με λίστα αναμονής. Η πιθανότητα η λίστα αναμονής να επεξεργαστεί πριν το Νοέμβριο είναι της τάξης του 0.001%. Αν γίνει μετά, το κουπόνι θα έχει χαθεί.
Στην περίπτωση αυτή, βρές κάποια άλλη πτήση οπουδήποτε στο μέλλον με φθηνό εισιτήριο για να το αγοράσεις και διαθεσιμότητα αναβάθμισης, και χρησιμοποίησε το κουπόνι σου εκεί. Μην το αφήσεις για τελευταία στιγμή πριν το Νοέμβριο, γιατί το re-issue μπορεί να "τους πάρει" εβδομάδες και να χαθεί εν τω μεταξύ το κουπόνι (μου το έχουν κάνει 3 φορές).
 

fdara

Member
Μηνύματα
23
Likes
34
Μηπως θυμαται καποιος ποια περιοδο βγαζει η Aegean προσφορα για εξαργυρωση μιλιων με καλυτερη αναλογια; πχ 40% λιγοτερα μιλια κτλπ. Η δεν ειναι standar η περιοδος που γινεται;
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.809
Likes
1.165
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Μηπως θυμαται καποιος ποια περιοδο βγαζει η Aegean προσφορα για εξαργυρωση μιλιων με καλυτερη αναλογια; πχ 40% λιγοτερα μιλια κτλπ. Η δεν ειναι standar η περιοδος που γινεται;
συνηθως Νοεμβριο
 

Ppetran

Member
Μηνύματα
147
Likes
32
συνηθως Νοεμβριο
1. Αν το δεί κάποιος ας μας το πει και εμάς όσο το δυνατόν ποιό νωρίς!
2. Silver τι βασικά προνόμια έχω εκτός από τα 2 κουπόνια αναβάθμισης σε business (τα κουπόνια μόνο εγώ μπορώ να τα χρησιμοποιήσω ή και η σύζηγος που είναι μαζί μου στο together?)
3. Η πρόσβαση στα AEGEAN Business Lounges τι περιλαμβάνει και για τις πτήσεις εξωτερικού μόνο είναι?
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.434
Likes
21.569
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Τον Νοέμβριο θα έχει βγει το πρόγραμμα της Aegean για όλο το 2025;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.192
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom