Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.194
Likes
4.131
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
...
2. Silver τι βασικά προνόμια έχω εκτός από τα 2 κουπόνια αναβάθμισης σε business (τα κουπόνια μόνο εγώ μπορώ να τα χρησιμοποιήσω ή και η σύζηγος που είναι μαζί μου στο together?)
3. Η πρόσβαση στα AEGEAN Business Lounges τι περιλαμβάνει και για τις πτήσεις εξωτερικού μόνο είναι?
2. Μπες στο λογαριασμό σου miles & bonus να δεις τι κουπόνια έχεις από την βαθμίδα σου και διάβασε τους όρους χρήσης τους. Η αναβάθμιση κατηγορίας θέσης μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σένα ή οποιοδήποτε τρίτο πρόσωπο επιλέξεις εσύ.
3. Η πρόσβαση με κουπόνι της silver βαθμίδας επιτρέπεται στο lounge της Αθήνας στην περιοχή Α- εκτός Schengen, μόνο για πτήσεις σε χώρες που δεν συμμετέχουν στη Ζώνη του Schengen. Το ρώτησα πρόσφατα που πήγα.
Στης Θεσσαλονίκης επιτρέπεται μου είπαν.
 
Last edited:

depy!!!

Member
Μηνύματα
766
Likes
2.095
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Βόρνεο
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
2. Μπες στο λογαριασμό σου miles & bonus να δεις τι κουπόνια έχεις από την βαθμίδα σου και διάβασε τους όρους χρήσης τους. Η αναβάθμιση κατηγορίας θέσης μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σένα ή οποιοδήποτε τρίτο πρόσωπο επιλέξεις εσύ.
Το 1+1 εισιτήριο που δίνει η premium της aegean μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλο άτομο που είναι στο together?
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.811
Likes
7.236
Τον Νοέμβριο θα έχει βγει το πρόγραμμα της Aegean για όλο το 2025;
Τρέχει για πάρα πολλούς προορισμούς για σχεδόν έναν ημερολογιακό χρόνο από τώρα βαδίζοντας μια μέρα κάθε μέρα. τσέκαρε αν ο προορισμός που θέλεις ανήκει σε αυτούς.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.811
Likes
7.236
Εχουν προιδεασει για αλλαγες στις βαθμιδες απο του χρονου με τη δημιουργια και νεας υψηλοτερης βαθμιδας. Δεν θα εκπλαγω αν αυξησουν και τα ορια για αναβαθμιση και διατηρηση της Gold. Οντως η κατασταση στο intra-schengen ειναι τραγικη, εδώ χθες ηταν σχεδον γεματο και το extra-schengen πρωτη φορα ειδα τοσο κοσμο εκει.
Δεν είναι έτοιμη η εταιρία για μια τέτοια κίνηση ακόμα.
Και δεν μπορώ να φανταστώ τι θα μπορούσε να προσφέρει με τις υπάρχουσες υποδομές. Ίσως δωρεάν αναβαθμίσεις αν υπήρχαν κενές θέσεις στα μελή. κάτι άλλο δεν μπορεί ακόμα να κάνει.
Άλλα όπως και να έχει εκτός από το περιβάλλον της αιγαίου δεν θα έχει να προσφέρει τίποτε, ούτε πρόσβαση σε καλύτερα σαλόνια ούτε κάτι άλλο.
Το κάλο θα ήταν μια επιπλέον βαθμίδα της συμμαχίας.
Άρα η χρυσή βαθμίδα μια χαρά μας είναι.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.434
Likes
21.569
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Τρέχει για πάρα πολλούς προορισμούς για σχεδόν έναν ημερολογιακό χρόνο από τώρα βαδίζοντας μια μέρα κάθε μέρα. τσέκαρε αν ο προορισμός που θέλεις ανήκει σε αυτούς.
Δηλαδή πάει ημερολογιακά απο τη παρούσα ημερομηνία που κοιτάμε και για ένα χρόνο; Το έχω τσεκάρει για τον προορισμό που με ενδιαφέρει και δεν έχει ακόμα για Δεκέμβριο του 2025. Πρώτη φορά κοιτώ αεροπορικά για χρονικό διάστημα μεγαλύτερο του έτους...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.651
Likes
43.893
Δηλαδή πάει ημερολογιακά απο τη παρούσα ημερομηνία που κοιτάμε και για ένα χρόνο; Το έχω τσεκάρει για τον προορισμό που με ενδιαφέρει και δεν έχει ακόμα για Δεκέμβριο του 2025. Πρώτη φορά κοιτώ αεροπορικά για χρονικό διάστημα μεγαλύτερο του έτους...
Εκλεισα 11,5 μηνες πριν, Αυγουστο του 25 απο Αυγουστο του 24.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.811
Likes
7.236
Δηλαδή πάει ημερολογιακά απο τη παρούσα ημερομηνία που κοιτάμε και για ένα χρόνο; Το έχω τσεκάρει για τον προορισμό που με ενδιαφέρει και δεν έχει ακόμα για Δεκέμβριο του 2025. Πρώτη φορά κοιτώ αεροπορικά για χρονικό διάστημα μεγαλύτερο του έτους...
Για Κωνσταντινούπολη αν βάλεις για παράδειγμα θα δεις ότι βαδίζει μια μέρα κάθε μέρα για σχεδόν 360 μέρες από τώρα. Αν ο προορισμός σου είναι μέσα σε αυτούς μπορείς να το ελέγξεις.
Ο Δεκέμβριος του 2025 θα εμφανιστεί τον Δεκέμβριο του 2024.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.434
Likes
21.569
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Οκ, θα το παρακολουθώ. Σας ευχαριστώ!
 

Ppetran

Member
Μηνύματα
147
Likes
32
2. Μπες στο λογαριασμό σου miles & bonus να δεις τι κουπόνια έχεις από την βαθμίδα σου και διάβασε τους όρους χρήσης τους. Η αναβάθμιση κατηγορίας θέσης μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σένα ή οποιοδήποτε τρίτο πρόσωπο επιλέξεις εσύ.
H αναβάθμιση γίνεται μόνο μέσω του τηλεφωνικού κέντρου? ή πως αλλιώς? Υπάρχει χρέωση έξτρα σε κάτι π.χ. 23 ευρώ είναι μόνο για αλλαγή και όχι για την πρώτη μετατροπή?

3. Η πρόσβαση με κουπόνι της silver βαθμίδας επιτρέπεται στο lounge της Αθήνας στην περιοχή Α- εκτός Schengen, μόνο για πτήσεις σε χώρες που δεν συμμετέχουν στη Ζώνη του Schengen. Το ρώτησα πρόσφατα που πήγα.
Δηλ. μόνο σε πτήσεις εκτός ΕΕ? π.χ. για πορτογαλία από αθήνα δεν μπορώ να κάνω χρήση?

Στης Θεσσαλονίκης επιτρέπεται μου είπαν.
Για όλους τους προορισμούς?
Επίσης έχω π.χ. ένα κουπόνι και έχω θεσ/Αθήνα & Αθήνα/πορτογαλία για 2 άτομα.
Θέλω ένα κουπόνι για εμένα και το συνοδό και να πάω και ένα για τον γυρισμό?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.527
Μηνύματα
899.156
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom