Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Manos46

Member
Μηνύματα
624
Likes
2.669
Ταξίδι-Όνειρο
???
Παιδια η Εξαργύρωση μιλίων για Ασία δεν ειναι πλέον συμφερουσα;ταξίδεψε κανεις Κορέα,Ιαπωνία κτλ με εξαργύρωση μιλίων να μας πει κοστη;
Αθήνα Σιγκαπούρη 45k και 45€
Σιγκαπούρη Σεούλ 13k και 100€
Για να έχεις μια εικόνα , Αθήνα Χανιά 5k και 32€ φόροι Συμφέρει ή όχι ;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.811
Likes
7.236
Εγώ πάντως που δεν έχω εξαργύρωσει ακόμη μίλια γιατί αγοράζω όταν απαιτηθεί εισιτήρια με bonus πόντους έχω καταλήξει ότι ίσως και να μην με συμφέρει στο μέλλον η εξαργύρωση μιλίων.
Τα μίλια είναι μονόδρομος για πτήσεις έκτος δικτύου της αιγαίου.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.811
Likes
7.236
Η χειρότερη όλων για το πρόγραμμα της αιγαίου είναι η air canada. 0 διαθεσιμότητα. Πολύ παλιά είχα βρει κάτι για Λισσαβόνα. Εκτοτε μαυρίλα.
 

Яна

Member
Μηνύματα
289
Likes
318
Το κακό με την Aegean είναι ότι θεωρεί τους βορειοελλαδιτες όλους μετανάστες της Γερμανίας οπότε απευθείας έχει μόνο Γερμανία.Προσφατα έβαλε Βαρκελώνη κ δεν το πίστευα..
Αν κάποιος εκτός Ευρώπης ταξίδεψε με μίλια πρόσφατα ας πει παρακαλω παραδείγματα γιατί το site της Aegean για εξαργύρωση το βρίσκω ιδιότροπο.ευχαριστω
80.000 + 80κατι οι φοροι πήγαινε έλα Κέιπ Τάουν με τις πιο γρήγορες ανταποκρίσεις. Το δρομολόγιο που έκλεισα εγώ με Αιθίοπες (για Χριστούγεννα) αξίζει 1500€. Λιγο πάνω από τα 1000 κοστίζει με άλλες εταιρίες με μεγαλύτερους φόρους και ανταποκρίσεις. Νομίζω καλό deal (δεν έχω ψάξει βέβαια τον προορισμό για άλλες εποχές). Η Ιαπωνία βγαίνει φθηνή στους φορους όταν πας με έξτρα ανταποκρίσεις (Σιγκαπούρη, Σεούλ). Η Κινα το ιδιο, όχι και τόσο συμφέρουσα στο απευθείας της. (από Αθήνα)
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.194
Likes
4.131
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Αθήνα Σιγκαπούρη 45k και 45€
Σιγκαπούρη Σεούλ 13k και 100€
Για να έχεις μια εικόνα , Αθήνα Χανιά 5k και 32€ φόροι Συμφέρει ή όχι ;
Με ποιες εταιρείες είναι αυτές οι πτήσεις και έχουν τόσο χαμηλούς φόρους;
 

fdara

Member
Μηνύματα
23
Likes
34
Αθήνα Σιγκαπούρη 45k και 45€
Σιγκαπούρη Σεούλ 13k και 100€
Για να έχεις μια εικόνα , Αθήνα Χανιά 5k και 32€ φόροι Συμφέρει ή όχι ;
Για καποιον που μπορει να κανει ταξιδια "άκυρες" περιόδους δηλαδή εκτος απο Πασχα Χριστουγεννα Καλοκαιρι βολεύουν τα μιλια για υπερατλαντικά. Δυσκολο να βρεις κατι τετοιο τις συγκεκριμενες περιοδους.
Επισης Αθηνα-Σιγκαπουρη βρισκεις με Scoot απευθειας πολλες φορες με 300 ευρω, φανταζομαι πως η πτηση που δινεις ειναι με τουλαχιστον 1 ανταποκριση.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.996
Likes
20.075
Μια χαρά έκλεισα Χριστούγεννα φέτος Τανζανια με μίλια κ ελάχιστους φόρους. Η διαθεσιμότητα έχει να κάνει κυρίως με την εταιρεία και την πολιτική της. Στο νήμα αυτό κ σε άλλο σχετικό υπάρχουν πολλά παραδείγματα από πολύ συμφέροντα δρομολόγια με μίλια και τις σχετικές εταιρείες. Με καλό ψάξιμο σιγά σιγά μαθαίνεις τι παίζει σε κάθε δρομολόγιο κ πάντα υπάρχει κ η επιλογή με αλλαγη της πόλης αναχώρησης. Καλό ψάξιμο θέλει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.900
Likes
52.025
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το γεύμα στο σαλόνι της Γιουναιτεντ το είχες επειδή έχεις στάτους σε κάποια εταιρεία όχι ότι αγόρασες εισιτήριο με μίλια. Να το λέμε αυτό. Έκτος φυσικά και αν είχες αγοράσει εισιτήριο μπίζνες.
Αν ειχα αγορασει το εισιτηριο της αλλης ετσιρειας δε θα ειχα το γευμα γιατι στην αλλη δεν εχω στάτους. Οποτε το συνυπολογιζω κι αυτο στην απόφαση παντα. Δεν ειναι ευτελες το ποσο που γλιτωνω απο γευματα καθε χρονο, ειναι μερικες εκατονταδες ευρώ.
 
Μηνύματα
656
Likes
2.955
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Για Ασία έχω πει και παλαιότερα, μπορείτε να πατε με την LOT που είναι παμφθηνη. Για Σεουλ έχει Νοέμβριο με 45ε φόρους και Ναριτα Τόκυο έχει με 100ε. Πρέπει να ψαχνετε μόνο την LOT. Αυτή την στιγμή έχει διαθεσιμότητα για Νοέμβριο και Δεκέμβριο που κοιτάω.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.745
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το lounge hopping το έχω κάνει πριν κανένα χρόνο για να πάρω τα 500 μίλια του Aegean lounge και μετά πήγα Lufthansa για τη σουπίτσα, αλλά πετούσα με Lufthansa.
Αφού πετάς με Aegean, με το που θα πας στο lounge της Lufthansa θα σου πουν «όχι εδώ, πηγαινετε στο lounge της Aegean». Τουλάχιστον αυτό γινόταν πριν 2 χρόνια που το επιχείρησα τελευταία φορά.
Δεν ισχύει τίποτε από αυτά.

- Στη Lufthansa μπαίνεις κανονικά αν πετάς με Aegean, όχι όμως αν πετάς με OA (ίσως αυτή ήταν η "περίπτωση" πριν από 2 χρόνια). Μπαίνω συνέχεια.
- Τα μίλια του Aegean lounge τα παίρνεις μπείς/δε μπείς στο lounge, σε όποιο lounge και να μπείς. Αρκεί να πετάς intra-Schengen από ΑΤΗ με αγορασμένο (όχι Award) εισιτήριο με Aegean/OA.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.745
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Και Lufthansa δεν μπορω να μπω θεωρητικα αφου ειμαι Gold?

Εχω την υποψια οτι ισως ειναι η καλυτερη επιλογη.
Είναι, αν δε χρειάζεσαι τουαλέτα.... (δε διαθέτει). Φαγητό πλέον και στην Aegean έχει αρκετά καλό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.528
Μηνύματα
899.161
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom