Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.648
Likes
43.876
Τέλεια! Ελπίζω να βγουν σύντομα και για οσλο! Να περάσεις ωραία, είναι δεδομένο με τέτοιον προορισμό!
Για Νορβηγια σε συμφερει να φας 15.000 μιλια και να κλεισεις πιο βορεια, με SAS, ειναι η γνωμη μου, γιατι οι φοροι της ειναι τζαμπα. Ειδικα τωρα νωρις εχεις και πολλες επιλογες συνδυασμων.
 

giota235

Member
Μηνύματα
195
Likes
460
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Για Νορβηγια σε συμφερει να φας 15.000 μιλια και να κλεισεις πιο βορεια, με SAS, ειναι η γνωμη μου, γιατι οι φοροι της ειναι τζαμπα.
Σκεφτόμουν με bonus για Οσλο και από εκεί με εσωτερική ή οδικώς για Bergen. Είχαν εξαργύρωση με τους μίσους πόντους μέχρι πρόσφατα. Λες να ξανά βάλει μέχρι τέλος του χρόνου;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.648
Likes
43.876
Σκεφτόμουν με bonus για Οσλο και από εκεί με εσωτερική ή οδικώς για Bergen. Είχαν εξαργύρωση με τους μίσους πόντους μέχρι πρόσφατα. Λες να ξανά βάλει μέχρι τέλος του χρόνου;
Ποτε δεν ψειριζω την εξαργυρωση με 50% , δεν ξερω.
Γιατι να πληρωσεις εσωτερικη πτηση αφου μπορεις να την εχεις δωρεαν μεσα στα 15.000 μιλια;
ΚΛεινεις με bonus μονο τη μια διαδρομη Οσλο Αθηνα.
 

giota235

Member
Μηνύματα
195
Likes
460
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Ποτε δεν ψειριζω την εξαργυρωση με 50% , δεν ξερω.
Γιατι να πληρωσεις εσωτερικη πτηση αφου μπορεις να την εχεις δωρεαν μεσα στα 15.000 μιλια;
ΚΛεινεις με bonus μονο τη μια διαδρομη Οσλο Αθηνα.
Σωστό, και αυτό μπορεί να γίνει αν δω ότι είναι ακριβοί οι ναύλοι. Επίσης, ούτε για Λιουμπλιάνα έχει βγάλει. Ελπίζω να μην το αφήσει για Οκτώβριο 😏
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.648
Likes
43.876
Εγω θα πω τη γνωμη μου και κανετε ο,τι θελετε. Οποιος παει να κλεισει σε περιοδο που κλεινει το σχολειο, η απαιτηση να βρει με επιστροφη πανω απο 2 εισιτηρια ΚΑΙ με -50% bonus δεν θα ικανοποιηθει ευκολα. Θα πεσουν σαν τα κορακια μολις βγει το -50% ολες οι οικογενειες και δεν θα μεινει τιποτε. Το -50% ειναι τελειο για κανενα Νοεμβρη η Φλεβαρη που ειναι ανοιχτα τα σχολεια και ταξιδευουν λιγοτεροι.
 

giota235

Member
Μηνύματα
195
Likes
460
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Εγω θα πω τη γνωμη μου και κανετε ο,τι θελετε. Οποιος παει να κλεισει σε περιοδο που κλεινει το σχολειο, η απαιτηση να βρει με επιστροφη πανω απο 2 εισιτηρια ΚΑΙ με -50% bonus δεν θα ικανοποιηθει ευκολα. Θα πεσουν σαν τα κορακια μολις βγει το -50% ολες οι οικογενειες και δεν θα μεινει τιποτε. Το -50% ειναι τελειο για κανενα Νοεμβρη η Φλεβαρη που ειναι κλειστα τα σχολεια.
Ιδανικά θα ήθελα περίοδο άνοιξη καλοκαίρι που έχει ήλιο τις περισσότερες ώρες (αν όχι όλες) της ημέρας και έχει ανεβεί η θερμοκρασία. Επειδή όντως δεν το βλέπω να βρίσκω τότε, θα το δω για νωρίτερα κ ας μην βάλει καθόλου -50%. κάλλιο πέντε και στο χέρι παρά δέκα και καρτέρει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.648
Likes
43.876
Ιδανικά θα ήθελα περίοδο άνοιξη καλοκαίρι που έχει ήλιο τις περισσότερες ώρες (αν όχι όλες) της ημέρας και έχει ανεβεί η θερμοκρασία. Επειδή όντως δεν το βλέπω να βρίσκω τότε, θα το δω για νωρίτερα κ ας μην βάλει καθόλου -50%. κάλλιο πέντε και στο χέρι παρά δέκα και καρτέρει.
Θα βγαλει λογικα, αλλα επιμενω οτι ειδικα για Νορβηγια συμφερει η SAS με μιλια για να βγουν και οι εσωτερικες πτησεις και μαλιστα σε ενιαιο εισιτηριο με ολα τα προνομια που δινει το ενιαιο σε καθυστερησεις κλπ..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.648
Likes
43.876
Σωστό, και αυτό μπορεί να γίνει αν δω ότι είναι ακριβοί οι ναύλοι. Επίσης, ούτε για Λιουμπλιάνα έχει βγάλει. Ελπίζω να μην το αφήσει για Οκτώβριο 😏
Βρηκα κατι τετοια για Ιουλη. Αθηνα Στοκχολμη Μπεργκεν ολο 15.000 μιλια με 39 ευρω το ατομο με μεγαλη βαλιτσα. Δεν υπαρχει περιπτωση να συμφερει 32 ευρω ως το Οσλο συν πτηση με μεγαλη βαλιτσα απο εκει που θα κοστιζει καμποσο.
Screenshot_20240818_012112_Aegean Airlines.jpg
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.119
Likes
1.708
Θα βγαλει λογικα, αλλα επιμενω οτι ειδικα για Νορβηγια συμφερει η SAS με μιλια για να βγουν και οι εσωτερικες πτησεις και μαλιστα σε ενιαιο εισιτηριο με ολα τα προνομια που δινει το ενιαιο σε καθυστερησεις κλπ..
Δεν θέλω να σας το χαλάσω, δυστυχώς η SAS εγκαταλείπει τη Star Alliance στις 31 Αυγούστου... Το τίμημα της εξαγοράς μέρους της από την Air France-KLM. Και αφήνει ένα τεράστιο κενό στις εσωτερικές πτήσεις της Νορβηγίας...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.648
Likes
43.876
Δεν θέλω να σας το χαλάσω, δυστυχώς η SAS εγκαταλείπει τη Star Alliance στις 31 Αυγούστου... Το τίμημα της εξαγοράς μέρους της από την Air France-KLM. Και αφήνει ένα τεράστιο κενό στις εσωτερικές πτήσεις της Νορβηγίας...
Τι να μας χαλασεις, η SAS δινει παμφθηνα εισιτηρια το καλοκαιρι για Αθηνα με early booking, δεν χρειαζεται καν να εξαργυρωθουν μιλια οταν πετας αντιθετα στο τουριστικο ρευμα. Για τα υπολοιπα θα τη βρουμε την ακρη, εχει κι αλλες εταιρειες που πετανε φθηνα απο πολη σε πολη στη Σκανδιναβια.
 

giota235

Member
Μηνύματα
195
Likes
460
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Βρηκα κατι τετοια για Ιουλη. Αθηνα Στοκχολμη Μπεργκεν ολο 15.000 μιλια με 39 ευρω το ατομο με μεγαλη βαλιτσα. Δεν υπαρχει περιπτωση να συμφερει 32 ευρω ως το Οσλο συν πτηση με μεγαλη βαλιτσα απο εκει που θα κοστιζει καμποσο.
View attachment 470893
Δεν το συζητώ ότι αξίζει όσο δεν πάει. Παμθηνοι οι φόροι. Θα τα δω το επόμενο διάστημα να κλείσω. Ευχαριστώ πολύ!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.648
Likes
43.876
Οσοι θελετε να εξαργυρωσετε μιλια για το επομενο καλοκαιρι, μην περιμενετε τα δωρεαν μονο. Εχουν ανεβει παρανοικα χαμηλες τιμες. Εκλεισα τον επομενο Αυγουστο Παρισι Αθηνα με 61 ευρω -κουπονι 20 ευρω στα 41 ευρω.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.033
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom