Πού είναι στον κόσμο;

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.890
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Δεν είναι Γερμανία. Όντως παλιό Δημαρχείο
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.890
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Πολύ σωστά:clap: Πρωτεύουσα της Νότιας Βοημίας, δυστυχώς γι αυτή στη σκιά του Τσέσκι κρούμλοβ που είναι πολύ κοντά. Το παλιό Δημαρχείο του 1730 (ανακατασκευή σε παλαιότερο) βλέπει στην κεντρική πλατεία που είναι και η μεγαλύτερη στην Τσεχία. Πολύ όμορφα όλα τα κτίρια στην πλατεία. Και πάλι μπράβο. Σειρά σου:D
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ξερεις ποια πολη μου αρεσε πιο πολυ στην Τσεχια? Η Marienbad. Αυτο ειναι το γερμανικο ονομα, τωρα το τσεχικο ειναι καπως μαριενσκα η κατι τετοιο. Ειναι λουτροπολη και παλια ηταν πιο γνωστη απο το (πολυ τουριστικο για τα γουστα μου) καρλοβυ βαρυ.
Λοιπον, κατι ευκολο για ολους :bleh:
 

Attachments

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
axinos πλακωσε η κινηση.
Πραγα θα πω,
μην δωσεις βοηθεια μολις το δουνε οι ειδικοι της Ευρωπης θα το βρουνε αμεσως.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.200
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Cádiz, Ανδαλουσία στο νότιο άκρο της Ισπανίας
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ναι!!! Ειναι όντως το Καντιθ :clap:

Πρεπει να βαλεις εσυ τωρα για να συνεχιστει το παιχνιδι, αλλιως ας βαλει καποιος αλλος

Κανεις δεν παιζει πια :( . Τωρα που ανακαλυψα το παιχνιδι, εχετε βαρεθει ολοι μου φαινεται... Βαζω εγω μια ακομη, πολυ ευκολη, για να αυξησω τη συμμετοχη.
 

Attachments

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Περίεργες ιδέες για το τι είναι εύκολο έχεις μου φαίνεται. Εμένα μου φαίνεται πανδύσκολο να διακρίνω το χιονισμένο εκκλησάκι. Σε κάποια κορυφογραμμή των Άλπεων να υποθέσω;
 

marakixin

Member
Μηνύματα
148
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
αγια-πετρουπολη
μήπως είναι ενα εκκλησάκι στο Βορρα που εχει κτιστει απο απομεινάρια πολεμου εδώ στην Ελλαδα
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Αχ Ερση, μονες μας θα παιζουμε! Ειναι πολυ πιο κοντα απο τις Αλπεις. Οταν ειναι τελειως χιονισμενο, ειναι ακομα πιο γνωστο. Εδω βρισκανε τα ποταμια και τις ασχετες παραλιες σε ολα τα μηκη και τα πλατη του κοσμου :haha:, γι αυτο μου φαινεται ευκολο.

:clap:Ναι, ειναι το εκκλησακι του Προφητη Ηλια στο Καιμακτσαλαν. Τελικα ηταν οντως ευκολο. Σειρα σου!

Που το ηξερες βρε μαρακιχιν οτι εχει χτιστει απο απομειναρια πολεμου? Εγω σημερα το διαβασα που εψαχνα φωτογραφια να βαλω (και ειμαι και απο την περιοχη!)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.037
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom