Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.776
Κοίτα ρε που και οι Αμερικάνοι μάθανε μπάλα....

άντε να δούμε και το πολλά υποσχόμενο Βέλγιο των Κουρτουά, Φελαϊνί, Μιραλάς, Κομπανί κλ..

Καλά του τάσουρε η Χούμελνα, που λέει και η Nedelja, του κλαψιάρη...
"Δεν μου αρέσει όταν τα πόδια ενός άντρα είναι περισσότερο ξυρισμένα και από τα δικά μου. Εμένα μου αρέσουν οι άνδρες που πηγαίνουν αξύριστοι για καφέ, όταν εκείνοι που μετά το παιχνίδι είναι έχουν… σημάδια από μάχη. Καλύτερα μαχητής, παρά τοπ-μόντελ"
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Πήγε να πάθει σοκ το Βέλγιο αλλά το γλύτωσε. Θα μετρήσει και η απειρία των παικτών σε μεγάλες διοργανώσεις. Λογικά δν θα πάνε πολύ μακριά αλλά θα μας απασχολούν πολύ στο μέλλον
 

whoknows

Member
Μηνύματα
745
Likes
2.239
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Λογω ολιγοημερης απουσιας επανερχομαι και εγω στα περι μπαλας μερες που ειναι..

Καιρος ηταν να ξεφουσκωσει η Ισπανια..
Χαρηκα ιδιαιτερως την πιο αδικημενη ομαδα νομιζω που λεγεται Ολλανδια και δεν εχει παρει ποτε Μουντιαλ - το αδικημενη σε σχεση με τους παιχτες που εχει βγαλει.
Ποσο λατρευω τον Κριστιανο να κλαιει..αυτη η φατσα ειναι οτι πρεπει για να γελας..
Περιμενα οτι η Αγγλια θα εκανε καποια εκπληξη σε αυτο το Μουντιαλ..

Αλλα χαιρομαι που η Ιταλια (ομαδα μου) ξεκινησε με νικη..αν και ιστορια δειχνει οτι οταν ξεκιναει καλα και παει καλα στους ομιλους..δεν φτανει μακρια..

Ετσι μια ωραια λεζαντα για τον αγωνα Ιταλιας -Αγγλιας



Α και ενα ωραιο βιντεο απο τον αιωνιο Zlatan


Αντε καλημερες σε ολους τους φιλους
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
1. Επεισοδιο τζαβελα Μανιάτη. Τεράστια έκπληξη. Πως εγινε αυτο αφου ο κος Σαντος μας διαβεβειωνε οτι το κλίμα είναι αριστο και τα γεγονότα της Τούμπας δεν απασχολουν την εθνική!!!
Απλα να θυμισω οτι σε προηγούμενο ποστ μου ειχα γραψει οτι ο σαντος δεν ασχοληθηκε σοβαρά με το ζητημα.
2. Ματσαρα το ολλανδια Αυστραλία
 

Chris22

Member
Μηνύματα
65
Likes
111
Θα κανω μια εντυπωσιακη κωλοτουμπα και θα αναιρεσω οτι ειπα για υπεροπτες ισπανους..Ειχες απολυτο δικαιο traveller,τα παιδια(ισπανια),απλα δεν μπορουν..
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Μαλλον μας χαιρετανε οι παγκοσμιοι πρωταθλητες
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.913
Likes
52.068
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Είναι που είναι αργό και για γέρους το ποδόσφαιρο (είναι το μόνο άθλημα που καταλαβαίνει κι ο παππούς μου), έχει και κάτι διαιτησίες τραγικές (αδυνατώ να καταλάβω γιατί δε χρησιμοποιούν το ριπλέι όπως γίνεται σε όοοοοοολα τα άλλα αθληματα επαφης, δηλαδή στο μπέιζμπολ, το μπάσκετ, το ραγκμπι, το χόκεϊ χαζοί είναι; ) ε πάει, δε βλέπεται αυτό το πράγμα. Τουλάχιστον ποντάρουμε στο πόσα θα φάει η Ελλάδα και γελάμε με τους λατίνους για τους τραγελαφικούς σπίκερ (ο θεούλης αργεντίνος π.χ. που μας ενημερώνει λάθος για τα έθιμα στο Ιράν και δεν ξέρει σε ποια ήπειρο βρίσκεται η Κορέα είναι τοτέμ). Κατά τα λοιπά, ακόμη και στις κερκίδες μπαζάρες έχει.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
745
Likes
2.239
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
1. Επεισοδιο τζαβελα Μανιάτη. Τεράστια έκπληξη. Πως εγινε αυτο αφου ο κος Σαντος μας διαβεβειωνε οτι το κλίμα είναι αριστο και τα γεγονότα της Τούμπας δεν απασχολουν την εθνική!!!
Απλα να θυμισω οτι σε προηγούμενο ποστ μου ειχα γραψει οτι ο σαντος δεν ασχοληθηκε σοβαρά με το ζητημα.
2. Ματσαρα το ολλανδια Αυστραλία
Εφοσον εκπροσωπουν μια χωρα ο Σαντος επρεπε να τους ειχε στιλει πισω πακετο και τους δυο.
Τι ειναι δηλαδη ρε παιδια σε εκδρομη να σηκωνετε ο ενας να λεει εγω βγαζω εισητηριο να φυγω, ο αλλος του λεει ο προπονητης να κανεις χειραψια και λεει οχι..ελεος δηλαδη.
Αλλα τι να περιμενει κανεις απο μια ΕΠΟ που δεν ειναι καλυτερη? Διοτι αν ηταν καλυτερη δεν θα δηλωνε πριν το Μουντιαλ οτι ο προπονητης που στελνει και ζηταει να κανει το κατι παραπανω θα απολυθει ασχετως του τι θα καταφερει..

Ελλαδισταν..
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.490
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μπράβο στην Αυστραλία, έπαιξε στα ίσια τους Ολλανδούς.

Η Ελλαδάρα τώρα, αν φάει κάτω από 4 θα είναι μεγάλη επιτυχία.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.776
Αυστραλία : επική αποχώρηση ...μπράβο τους..
Ισπανία: επανάληψη του αντίστοιχου ναυαγίου της Γαλλίας το 2002...
Ολλανδία: όταν λέει να παίξει δεν την σταματά κανείς..αρκεί να μη καεί απο τις πολλές "στροφές"...
Βραζιλία: δεν φαίνεται να πείθει μέχρι στιγμής αλλά είναι και η έδρα που παίζει ρόλο...(και η Ιταλία το 82 ήταν απογοητευτική στη φάση των ομίλων αλλά πήρε την κούπα στο τέλος)...
Κροατία- Μεξικό θα είναι αγώνας ζωής και θανάτου ... πολύ καλές και οι δύο..
Χιλή : ομαδάρα

Σήμερα ο όμιλός μας....μια καθώς πρέπει ήττα για μας (διαψεύστε με ρεεε) ...

Ουρουγουάη-Αγγλία ...Ο θάνατός σου η ζωή μου..

Για το επεισόδιο τι να πει κανείς; απο τη μια ότι συμβαίνουν αυτά μεταξύ των ποδοσφαιριστών αλλά απο την άλλη δεν πρέπει να βγαίνουν προς τα έξω...μιλάμε για δύο εριστικούς παίχτες ....δεν περιμένεις τίποτε καλό απο άποψη συμπεριφοράς...Τζαβέλλα σε περιμένει ο Άγγελος άμα συνεχίσεις έτσι θα πας στο ψυγείο....Μανιάτη ποιον απειλείς ότι θα αποχωρήσεις την ΕΠΟ τους φιλάθλους τον Σάντος;;....έχουμε ήδη 3 τερματοφύλακες....
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.984
Likes
27.956
Για το επεισόδιο τι να πει κανείς; απο τη μια ότι συμβαίνουν αυτά μεταξύ των ποδοσφαιριστών αλλά απο την άλλη δεν πρέπει να βγαίνουν προς τα έξω...μιλάμε για δύο εριστικούς παίχτες ....δεν περιμένεις τίποτε καλό απο άποψη συμπεριφοράς...Τζαβέλλα σε περιμένει ο Άγγελος άμα συνεχίσεις έτσι θα πας στο ψυγείο....Μανιάτη ποιον απειλείς ότι θα αποχωρήσεις την ΕΠΟ τους φιλάθλους τον Σάντος;;....έχουμε ήδη 3 τερματοφύλακες....
10446602_659954470746344_6599926411822357501_n.jpg
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.536
Μηνύματα
899.569
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
Kor75

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom