Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.776
:klaps:Πέπε η βλακεία δεν έχει όρια....

Ολλανδία Γερμανία δείξαν τα δόντια τους στα πρώτα παιχνίδια στη φάση των ομίλων...βέβαια είναι αρχή ακόμα αλλά να τολμήσω να πω μήπως θα είναι αυτή η πρώτη φορά που επί Λατινοαμερικάνικου εδάφους η κούπα θα πάει σε ευρωπαϊκή ομάδα ;;

Οι Γερμανοί βέβαια καλό είναι να μην συναντήσουν τους Ιταλούς στα νοκ άουτ..:D

Αγαπητέ Πονάλντο ακόμα και η ψωροκώσταινα έβαλε 2 γκολ στη Γερμανία ....
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.746
Likes
6.486
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
5+3+4 κι έχουμε συνέχεια...η κρίση έπιασε και το ποδόσφαιρα στις pigs...ευτυχώς που μας ξελασπώνει η Ιταλία
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.488
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τελικά μάλλον βρήκα τις 2 ομάδες που ίσως είναι χειρότερες από εμάς..
Πολύ βιάζεσαι. Έχουμε άλλα δύο ματς για να αποδείξουμε ότι έχουμε τη χειρότερη ομάδα πέραν πάσας αμφιβολίας. Έχω εμπιστοσύνη στην ομάδα ότι θα τα καταφέρουμε.
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Κανονικά θα πρέπει να τιμωρείται με κόκκινη και ο ποδοσφαιριστής που σφαδάζει όποτε τον χαϊδεύουν για να εκβιάσει κόκκινη κάρτα αντιπάλου.
Για προσβολή του αθλήματος. Και της νοημοσύνης μας. Και της ομάδας του. Και της προσωπικότητάς του.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.094
Likes
6.556
Κανονικά θα πρέπει να τιμωρείται με κόκκινη και ο ποδοσφαιριστής που σφαδάζει όποτε τον χαϊδεύουν για να εκβιάσει κόκκινη κάρτα αντιπάλου.
Για προσβολή του αθλήματος. Και της νοημοσύνης μας. Και της ομάδας του. Και της προσωπικότητάς του.
Πάρα πολύ σωστός. Για εμένα το χθεσινό του Πέπε δεν ήταν για κόκκινη ή τουλάχιστον να βγάλει και στους δύο κόκκινη. Στο μουντιάλ είσαι, έχεις μία ματσάρα να παίξεις, μην καθορίζεις βρε διαιτητή το παιχνίδι.

Για τα δικά μας να πω τα εξής. Τι πιστεύαμε πως θα δούμε από την εθνική; Που νομίζουμε πως βρισκόμαστε στον παγκόσμιο χάρτη; Είμαστε μία ομάδα που μας αναλογεί ο χώρος τον αμυντικών ομάδων(ιταλία, ουρουγουάη, σίγουρα δεν συγκρινόμαστε με αυτές σαν τρόπος λειτουργίας μιλάω), που παίζουμε σφιχτά, και μπροστά προσπαθούμε στις λίγες ευκαιρίες που θα βγούνε να βάλουμε ένα γκολ.
Παίκτες τεχνίτες δεν έχουμε εκτός από Σαμαρά, Φετφατζίδη και Κονέ που θα μπορούν να σπρώξουν την μπάλα λίγο παραπάνω.
Επιθετικούς φορμαρισμένους δεν έχουμε και τον Αθανασιάδη δεν τον πήρε για να πάρει τον Γκέκα σαν ανταμοιβή και γι΄αυτό θα κριθεί ο Σάντος.
Αμυντικά πάμε καλά, εκτός από τον Χολέμπας, τον οποίο ο Βαλβέρδε ποτέ σε κρίσιμα ματς δεν έβαζε σαν αριστερό μπακ γνωρίζοντας τις αδυναμίες του. Τον έβαζε πάντα μπροστά και από πίσω τον Μαρκάνο. Εβάλε και συ βρε Σάντος τον Σαμαρά κορυφή δεξιά Φετφατζίδη και αριστερά τον Χολεμπας και παίξε στην κόντρα την Κολομβία.
Με Σαλπιγγίδη, Κατσουράνη δεν πάμε πουθενά. Ο πρώτος πήρε θέση στην ομάδα για να καλύπτει το δεξί μπακ στα ανεβάσματα του αντιπαλου αριστερού μπακ και τελικά φάγαμε γκολ από τον Αρμέρο(μόλις 5 συμμετοχές στη Γουεστ Χαμ) μέσα στην περιοχή και μάλιστα με σουτ με το δεξί του πόδι! Ο δε Κατσουράνης δεν γίνεται να παίζει και να κουνιέται αριστερά δεξιά μόνο. Δεν έχει τρεξίματα; Βάλε τον Μανιάτη εκεί και βάλε μπροστά τον Σάμαρη με τον Κονέ. Δεν θες Μανιάτη; Βάλε Ταχτσίδη και μπροστά Κονέ με Μανιάτη.

Τώρα για τους Ολλανδούς έχω κάποιες επιφυλάξεις σχετικά με το πως θα αντιμετωπίσουν τα παιχνίδια που θα χρειαστεί να κάνουν αυτοί παιχνίδι, με ομάδες που θα τους περιμένουν, πόσο μάλλον σε παιχνίδια νοκ αουτ. Σίγουρα έχουν τον καλύτερο προπονητή και περιμένουμε να μάθουμε πράγματα από το πως θα παρουσιάσει την ομάδα του. Έχει αδύναμο κέντρο άμυνας, και το ξέρει αυτό, αλλά σε παιχνίδια που θα χρειαστεί να σπάσει άμυνες και να έχει κυκλοφορία μπάλας θα πρέπει να θυσιάσει το τρίτο στόπερ και να βάλει παίχτη στο κέντρο και αυτό θα έχει κάποιες συνέπειες. Περιμένουμε μιας που η Ολλανδία είναι η μοναδική ομάδα αίνιγμα σε αυτή τη διοργάνωση.

Πολύ ικανοποιημένος από την Ιταλία(ο δεύτερος καλύτερος προπονητής κατά τη γνώμη μου στο τουρνουά) και την Αγγλία, η οποία δεν γίνεται όμως να τα περιμένει όλα από τον 19χρονο(αν δεν κάνω λάθος) Στερλιγκ.

Θα ήθελα να δω ένα τελικό Ιταλία- Ολλανδία, δεν ξέρω βέβαια πως πάνε οι διασταυρώσεις και αν θα περάσει η Ιταλία το εμπόδιο της εθνικής μας!
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Η κόκκινη του Πέπε ήταν τραβηγμένη αλλά όταν είσαι τέτοιος βρώμικος παίκτης, πραγματικά από τα μεγαλύτερα κ@λόπαιδα, κάποια στιγμή θα την φας την κόκκινη σου κι ας μην είναι τόσο δικαιολογημένη. Τώρα αν άλλαξε την έκβαση του αγώνα λογικά ναι αλλά και πάλι η Πορτογαλία ήταν ψιλοτραγική, ο κλάψας εξαφανισμένος και πολύ το χάρηκα, ενώ η Γερμανία αποδεικνύει για άλλη μια φορά οτι είναι μια σοβαρή και υπολογίσιμη ομάδα που παίζει -για εμένα προσωπικά -ποδόσφαιρο ουσίας, νομίζω οτι θα ξεχωρίσει στο Μουντιάλ.

Σήμερα αναμένουμε το Βέλγιο που έρχεται σε αυτό το Μουντιάλ με προσδοκίες κι εννοείται στις 10.00 Βίβα Μέχικο!

υ.γ αυτές οι φάτσες του Κριστιάνο πάντως είναι αξία ανεκτίμητη σε συνδυασμό με αυτά τα γελοία τσουλούφια καβουροπόδαρα με κάνουν να βγάζω όλα μου τα κόμπλεξ...και δεν είμαι η μόνη και τεσσάρα έφαγε και κράξιμο από τη Χούμελνα που λέμε και στο χωριό μου...:D

(Σε αυτό το σημείο θα κάνω και μια off-topic τοποθέτηση και θα συνταχθώ κι εγώ με την προλαλήσασα, αμάν πια με τις αντρικές γάμπες γυαλί πραγματικά βλέπω καθημερινά τουλάχιστον 5 με καλύτερη αποτρίχωση από εμένα...ΑΙΣΧΟΣ!!!:bleh:)
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Άποψη μου είναι ότι η Πορτογαλία μπορούσε να παίζει και με 9 χθες.Στη φάση του πέναλτι της Γερμανίας(δεν σχολιάζω αν ήταν ή όχι),το δίνεις που το δίνεις για μένα είναι κόκκινη.Μπροστά στο τέρμα,έτοιμος να σουτάρει.Κατά τ'άλλα όλα τα λεφτά εκεί που πονάει ο Μίλερ και ξάφνικά σηκώνεται προς τον Πέπε λες και τον έχει χτυπήσει το ρεύμα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.536
Μηνύματα
899.568
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
Kor75

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom