Παρέα για Ταξίδια...

Πλάτων

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Χωρίς επιστροφή
Ταξίδι-Όνειρο
Ολο τον κόσμο
Το τραινο απο που θα το παρεις; Απο Ελλαδα δεν μπορεις...
Πέσμου πως μ όλα αυτά που γίνονται κόψαν και τα δρομολόγια

1. Τρένο από Θεσσαλονίκη για Βελιγράδι..απο κει αλλο τρένο για Μοναχο και απο κει τρένο για Βερολίνο...

2. Εναλλακτική να πάρεις το πλοίο για τη Βενετία, και να συνεχίσεις από κει με τρένα. http://www.bahn.de/i/view/overseas/en/index.shtml
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
471
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Θα σου πω ακριβώς πως το έκανα..
Αθήνα-Πάτρα-Βενετία (απίστευτα κουραστικό ταξίδι)
απο Βενετία τρένο για Μιλάνο...απο κει για Βασιλεία και Βρυξέλλες κι απο κει με το καλό το υποθαλάσσιο για Λονδίνο........κι όμως επέζησα ...:oscar:
Κόστος?Όσο ένα ταξίδι στην Ιαπωνία :shock: Αν το έκανα για τουρισμό θα ήταν τέλειο αλλά το έκανα απλά για να πάω Λονδίνο...ευτυχώς δεν το ξαναέκανα :D

Εντάξει εσύ δεν ανεβαίνεις τόσο ψηλά οπότε θα είσαι οκ. Πάντως το ταξίδι με τρένο στην Ελβετία ήταν σαν το παραμύθι Χανς κ Γκρέτελ :haha:
Αν έχεις πολλά πανωσέντονα κατωσέντονα κι άρα βαλίτσες δεν θα σε βοηθήσει :roll:

Καλή περίοδο διάλεξες.Πάντως αν όλα έχουν πάει καλά θα έχω κάνει ως τότε τη μονοήμερη κ θα σου πω γνώμη για το Βερολίνο :clap:
 

Πλάτων

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Χωρίς επιστροφή
Ταξίδι-Όνειρο
Ολο τον κόσμο
Κρίμα

Θα ψάξω και την εναλλακτική από Βενετία
Είναι ωραίο το ταξίδι με τρένο
Τους απαράδεκτους
Βρήκα κατι ενδιαφερον

Με την Alitalia (www.alitalia.com) μέσω Νάπολης από ?285.
Εναλλακτικά μέχρι Μιλάνο με την Easy Jet (www.easyjet.com) με κόστος από ?93 και από εκεί με τρένο προς Βενετία, σε μία διαδρομή διάρκειας περίπου 2,5 ωρών και κόστος ?55,2 μετ' επιστροφής. Τέλος οι ακτοπλοϊκές γραμμές Anek (www.anek.gr) και Minoan (www.minoan.gr) σας δίνουν τη δυνατότητα να φτάσετε στον προορισμό σας με καράβι από την Πάτρα και τιμές που ξεκινούν αντίστοιχα από ?83 και ?87 μετ' επιστροφής (για κατάστρωμα), σε ένα ταξίδι-κρουαζιέρα που διαρκεί περίπου 36 ώρες.

Βέβαια όλα θέλουν τσεκάρισμα
 
Last edited by a moderator:

Πλάτων

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Χωρίς επιστροφή
Ταξίδι-Όνειρο
Ολο τον κόσμο
Θα σου πω ακριβώς πως το έκανα..
Αθήνα-Πάτρα-Βενετία (απίστευτα κουραστικό ταξίδι)
απο Βενετία τρένο για Μιλάνο...απο κει για Βασιλεία και Βρυξέλλες κι απο κει με το καλό το υποθαλάσσιο για Λονδίνο........κι όμως επέζησα ...:oscar:
Κόστος?Όσο ένα ταξίδι στην Ιαπωνία :shock: Αν το έκανα για τουρισμό θα ήταν τέλειο αλλά το έκανα απλά για να πάω Λονδίνο...ευτυχώς δεν το ξαναέκανα :D

Εντάξει εσύ δεν ανεβαίνεις τόσο ψηλά οπότε θα είσαι οκ. Πάντως το ταξίδι με τρένο στην Ελβετία ήταν σαν το παραμύθι Χανς κ Γκρέτελ :haha:
Αν έχεις πολλά πανωσέντονα κατωσέντονα κι άρα βαλίτσες δεν θα σε βοηθήσει :roll:

Καλή περίοδο διάλεξες.Πάντως αν όλα έχουν πάει καλά θα έχω κάνει ως τότε τη μονοήμερη κ θα σου πω γνώμη για το Βερολίνο :clap:
Πάλι παρουσα με την πολύτιμη βοηθειά.
Αυτό είναι που με κάνει να αγαπώ το τρένο οι απίστευτες εικόνες
Είμαι σίγουρος πως ταξιδεύντας γεμίζει το μάτι σου και πράλληλα καθαρίζει το μυαλό σου
Οταν μάλιστα έχεις και παρέα είναι εκπληκτικό
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Βρήκα κατι ενδιαφερον

Με την Alitalia (www.alitalia.com) μέσω Νάπολης από ?285.
Εναλλακτικά μέχρι Μιλάνο με την Easy Jet (www.easyjet.com) με κόστος από ?93 και από εκεί με τρένο προς Βενετία, σε μία διαδρομή διάρκειας περίπου 2,5 ωρών και κόστος ?55,2 μετ' επιστροφής. Τέλος οι ακτοπλοϊκές γραμμές Anek (www.anek.gr) και Minoan (www.minoan.gr) σας δίνουν τη δυνατότητα να φτάσετε στον προορισμό σας με καράβι από την Πάτρα και τιμές που ξεκινούν αντίστοιχα από ?83 και ?87 μετ' επιστροφής (για κατάστρωμα), σε ένα ταξίδι-κρουαζιέρα που διαρκεί περίπου 36 ώρες.

Βέβαια όλα θέλουν τσεκάρισμα
Βενετια θες να πας τελικα; Δεν μ' εχει μπερδεψει ανθρωπος περισσοτερο...
 
Last edited by a moderator:

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας

Πλάτων

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Χωρίς επιστροφή
Ταξίδι-Όνειρο
Ολο τον κόσμο
Βενετια θες να πας τελικα; Δεν μ' εχει μπερδεψει ανθρωπος περισσοτερο...
Διαδρομές ψάχνω παιδιά
Δεν πρόκειτε να ξεκινήσω για 10 μέρες και οτι προλάβω
Ο χρόνος είναι δικός μου
Δεν προβληματίζομαι να φτάσω κάπου αποκλειστικά και τρέχοντας
Θ'ελω να ευχαριστηθώ τα πάντα
Παρέα ψάχνω για το ταξίδι μου και διαδρομές να το απολαύσω
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
απολυτα κατανοητο!:)

να ρωτησω και εγω κατι με τη σειρα μου;
γιατι δεν τολμας αυτο το ταξιδι μονος σου;αλλωστε παρεες πολλες φορες προκυπτουν στη "διαδρομη" ή στο μερος που θα πας..

απλα το λεω γιατι , αν εγω ειχα τη δυνατοτητα να παω, προφανως θα προτιμουσα με παρεα, αμα αυτη ομως δεν τυχαινει , θα το τολμουσα και μονη...

αυτα..

καλη συνεχεια παντως και καλη επιτυχια :)

φιλικα...
 

Πλάτων

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Χωρίς επιστροφή
Ταξίδι-Όνειρο
Ολο τον κόσμο
απολυτα κατανοητο!:)

να ρωτησω και εγω κατι με τη σειρα μου;
γιατι δεν τολμας αυτο το ταξιδι μονος σου;αλλωστε παρεες πολλες φορες προκυπτουν στη "διαδρομη" ή στο μερος που θα πας..

απλα το λεω γιατι , αν εγω ειχα τη δυνατοτητα να παω, προφανως θα προτιμουσα με παρεα, αμα αυτη ομως δεν τυχαινει , θα το τολμουσα και μονη...

αυτα..

καλη συνεχεια παντως και καλη επιτυχια :)

φιλικα...
Το ταξίδι είναι αποφασιμένο και θα το κάνω σίγουρα μόνος μου. Δεν με φοβίζει αλλά ούτε και με προβληματίζει αν τελικά φύγω μόνος.
Την απόφασή μου την έχω πάρει
Μέσα σε όλα αυτά όμως αν προκύψει και κάποιος ή κάποιοι που έχουν τη δυνατότητα να το κάνουμε μαζί σίγουρα θα είναι καλύτερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.635
Μέλη
39.255
Νεότερο μέλος
Katerina Arno

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom