Παρέα για Ταξίδια...

Πλάτων

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Χωρίς επιστροφή
Ταξίδι-Όνειρο
Ολο τον κόσμο
Καλησπέρα σε όλους!!!!!!!!
Εδώ και αρκετό καιρό εχω αρχίσει να βλέπω την ιδέα της αναχώρησης από την Ελλάδα με προορισμό κάποιο άλλο κράτος πολύ σοβαρά.
Με πρώτη προτίμηση την Ευρώπη (Βερολίνο) χωρίς όμως αυτό να αποτελεί και δέσμευση ετοιμάζομαι να αναχωρήσω αφήνοντας πίσω μου τα κακώς κείμενα που ζούμε σήμερα όλοι μας.
Ξεκαθαρίζοντας λοιπόν το τοπίο εδώ και έχοντας εξασφαλίσει κάποιο μέτριο σταθερό μηνιαίο εισόδημα ψάχνω ανθρώπους που να επιδιώκουν το ίδιο ετσι ώστε να μοιραζόμαστε τα έξοδα (κυρίως διαμονής) αλλά και γνώσεων.
Περιμένω λοιπόν προτάσεις απόψεις και πάνω από όλα συνταξιδιώτες
Ευχαριστώ:clap:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν καταλαβα... συνταξιδιωτη ψαχνεις, συγκατοικο, γκομενα, τι; Με μπερδεψες...

Καλως ηρθες
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Eγω κατάλαβα οτι ψάχνει συνταξιδιώτη ο άνθρωπος!
και ναί!!! ειναι πολύ δύσκολο να βρείς συνοδοιπόρο στα ταξίδια σου..
καλώς όρισες Πλάτων.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Eγω κατάλαβα οτι ψάχνει συνταξιδιώτη ο άνθρωπος!
και ναί!!! ειναι πολύ δύσκολο να βρείς συνοδοιπόρο στα ταξίδια σου..
καλώς όρισες Πλάτων.
Εσυ εισαι εξυπνη:bleh:
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Εγώ κατάλαβα ότι ψάχνει συγκάτοικο...
 

Πλάτων

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Χωρίς επιστροφή
Ταξίδι-Όνειρο
Ολο τον κόσμο
Δεν καταλαβα... συνταξιδιωτη ψαχνεις, συγκατοικο, γκομενα, τι; Με μπερδεψες...

Καλως ηρθες
Χαλαρά
Μα όλα στο πονηρό?

Παρέα ψάχνω αν ήθελα γκόμενα θα έψαχνα αλλού!!!!!!!!!!

Νομίζω ότι είμαι ξεκάθαρος
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
δλδ , παρεα για ενα μονο ταξιδι ή για εγκατασταση σε αλλο μερος;

ρωταω γιατι ο τιτλος λεει μεν παρεα για ταξιδια, ενω στη συνεχεια το περιεχομενο αλλαζει λιγο..

καλη τυχη παντως:)
 

Πλάτων

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Χωρίς επιστροφή
Ταξίδι-Όνειρο
Ολο τον κόσμο
Εγώ κατάλαβα ότι ψάχνει συγκάτοικο...
Σωστά !!!!!!!!!!

Δεν νομίζω πως μίλησα για κάτι παραπάνω και ευχαριστώ που κάποιοι το αντιλαμβάνονται

δλδ , παρεα για ενα μονο ταξιδι ή για εγκατασταση σε αλλο μερος;

ρωταω γιατι ο τιτλος λεει μεν παρεα για ταξιδια, ενω στη συνεχεια το περιεχομενο αλλαζει λιγο..

καλη τυχη παντως:)[/quot

Η πορεία δείχνει και την επιλογή της εγκατάστασης ή όχι ψάχνοντας πάντα κάπου καταλήγεις
Ισως για μια μέρα ίσως ίσως για 2 μήνες ίσως για.....
Η επιλογή του χρόνου παραμονής σε κάποιο μέρος εξαρτάται από σένα αλλα και από αυτούς που σε ακολουθούν και νομίζω πως για όλα υπάρχει η χρυσή τομή
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
Η πορεία δείχνει και την επιλογή της εγκατάστασης ή όχι ψάχνοντας πάντα κάπου καταλήγεις
Ισως για μια μέρα ίσως ίσως για 2 μήνες ίσως για.....
Η επιλογή του χρόνου παραμονής σε κάποιο μέρος εξαρτάται από σένα αλλα και από αυτούς που σε ακολουθούν και νομίζω πως για όλα υπάρχει η χρυσή τομή[/QUOTE]

καταλαβα...!!

ωραια!ελπιζω να το πραγματοποιησεις συντομα !!:clap:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Η πορεία δείχνει και την επιλογή της εγκατάστασης ή όχι ψάχνοντας πάντα κάπου καταλήγεις
Ισως για μια μέρα ίσως ίσως για 2 μήνες ίσως για.....
Η επιλογή του χρόνου παραμονής σε κάποιο μέρος εξαρτάται από σένα αλλα και από αυτούς που σε ακολουθούν και νομίζω πως για όλα υπάρχει η χρυσή τομή
Ειναι λιγο οτι να 'ναι αυτο που εχεις στο μυαλο σου. Βεβαια αν ελεγα πως δεν μ' αρεσει ψεματα θα ελεγα... αλλα: πως θα βρεις συγκατοικο; δηλαδη μπορει αν σου καπνισει μετα απο 1 βδομαδα ή 2 μηνες να τον αφησεις ξεκρεμαστο, φορτωμενο με ολα τα εξοδα;
Τι θα γινει αν εσυ θες να γυρισεις κι ο αλλος να μεινει; Τον κρεμας ή καθεσαι και ταλαιπωρεισαι αδικα;
 

Πλάτων

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Χωρίς επιστροφή
Ταξίδι-Όνειρο
Ολο τον κόσμο
Ειναι λιγο οτι να 'ναι αυτο που εχεις στο μυαλο σου. Βεβαια αν ελεγα πως δεν μ' αρεσει ψεματα θα ελεγα... αλλα: πως θα βρεις συγκατοικο; δηλαδη μπορει αν σου καπνισει μετα απο 1 βδομαδα ή 2 μηνες να τον αφησεις ξεκρεμαστο, φορτωμενο με ολα τα εξοδα;
Τι θα γινει αν εσυ θες να γυρισεις κι ο αλλος να μεινει; Τον κρεμας ή καθεσαι και ταλαιπωρεισαι αδικα;
Δεν έχω σκοπό να κάνω κάτι σε κάποιον που δεν θα αρέσει να μου το κάνουν και μένα
Με την συζήτηση πάντα βρίσκεις λύσεις.
Αν κάποιος απο μας επιλέξει πως θέλει να μείνει σε κάποιο μέρος που τελικά του αρέσει και δεν θέλει να φύγει είναι δική του επιλογή και φυσικά βλέπει και πως μπορεί να ανταποκριθεί.
Μην ξεχνάς πως και εμένα δεν με κυνηγάει κανείς ώστε να φύγω τρέχοντας και να τον αφήσω στο έλεος του θεου σε ένα ξένο κράτος
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
471
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Αρχικά.. καλώς ήρθες!:p και..Θα σου πρότεινα να ψαχουλέψεις το post με τίτλο "μόνιμη κατοικία στο εξωτερικό" μέσω της ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ. Θα το έκανα εγώ αλλά είναι Κυριακή κι άρα μέρα ξεκούρασης :D Θα πάρεις ιδέες όσον αφορά το που..
Αν αποφάσισες να φύγεις κι αν όντως δεν έχεις να χάσεις κάτι, κάνεις πάρα πολύ καλά κ σε ακολουθούν οι καλύτερες ευχές μου!

Έχεις κάποιο πτυχίο και θέλεις να το χρησιμοποιήσεις εκεί που θα πας ή θες άλλου τύπου δουλειά δηλαδή εστιατόριο κτλ?Ρωτάω γιατί μπορώ να σου προτείνω χώρες μετά απο μελέτη που έκανα :shock:

Με λίγα λόγια κι εγώ σιγά σιγά ετοιμάζω τα πανωσέντονα κατωσέντονα, τις πετσέτες,τα σιδερώνω όλα και περιμένω καναδυο χρονάκια ακόμη να μεταναστεύσω :D μέχρι τότε θα έχω τελειώσει και το σίδερο :haha:

Υ.Γ. Μιας και φιλαράκος Οικονομολόγος με 2 μάστερ ψάχνει για δουλειά στο Λονδίνο εδώ και κοντά ένα χρόνο και δεν βρίσκει κάτι.....μάλλον σκούρα τα βλέπω προς τα εκεί..Εκτός αν πας Γλασκώβη που έχει δουλειές αλλά και σουγιάδες κτλ.βλέπε ταινίες του Guy Richie :p Η Γερμανία έχει θέμα εδώ και 2 χρόνια δεν θα σου την πρότεινα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.638
Μέλη
39.255
Νεότερο μέλος
Katerina Arno

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom