Ολυμπιακοί Αγώνες 2024

thanosth

Member
Μηνύματα
3.430
Likes
7.529
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Εμφάνιση της λαιδης Γκαγκα...

 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.430
Likes
7.529
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO

paefstra

Member
Μηνύματα
13.642
Likes
43.844
Εμφάνιση της λαιδης Γκαγκα...

Ωραιο ρετρο θεαμα, μ αρεσαν τα πουπουλα, σαν τις ταινιες του Φινου που εβγαινε η Καραγιαννη με τα φτερα.
Αλλα θα σταθω στο οτι ειδα μια στιγμουλα Παρισι και Σηκουανα και τοτε ολα τους τα συγχωρεις./
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.627
Likes
9.120
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Πάρε και λίγη Αντουανέτα αποκεφαλισμενη...
Καλά αυτοί οι κρύοι γραφικοί σχολιαστές τι όνειρο είδαν και μίλαγαν πάνω στην εμφάνιση; Τους αρέσει να τους μπιλενικωνουν;

Από όσο εχω δει, τα μεσα που προσκεινται στη Λε Πεν, το πρωην UKIP και στον Trump εχουν αφηνιάσει στις κατηγορίες. Πραγμα που δε σημαίνει αυτόματα ότι αντικειμενικά η τελετή ηταν καλη, αλλά είναι μια καλή ένδειξη.
Ναι ήταν φανερό ότι ήθελαν να δείξουν ότι η Λε Πεν δεν εκφράζει την Γαλλία, μέχρι και την Louise Michel τίμησαν και δεν πίστευα στα μάτια μου.

Από την μία είναι καλό από την άλλη αν στους επόμενους ολυμπιακούς που θα γίνουν στις ΗΠΑ είναι πρόεδρος ο Τραμπ και μας παρουσιάσει τα δικά του τραγελαφικα τι γίνεται; Είναι δίκοπο μαχαίρι αυτή η λογική.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
685
Likes
2.824
Δεν πιστεύω ότι υπήρχε κάποιο πολιτικό σχόλιο ή δεύτερη ανάγνωση πίσω από αυτό το ασύνδετο κιτσαριο που είδαμε.
Δεν έχουν όλα υπονοούμενα.
Κ αν όντως είχαν θα μπορούσε να γίνει με καλλιτεχνικό τρόπο κ όχι αυτό το πράγμα με τα κακό μονταρισμένα πλάνα, τα άθλια πλειμπακ, τα ρούχα από το shein. Καμία αρμονία, κανενας συνδετικός ιστός, ώρες ολόκληρες να πάει το άλογο, το βαρκακι.
Η συμπερίληψη επίσης με αυτόν τον υποτίθεται woke τρόπο βρωμάει επιτήδευση από χιλιόμετρα κ δεν ξέρω καν αν προσφέρει τελικά κάτι.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.461
Likes
3.793
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη

MVSylvia

Member
Μηνύματα
685
Likes
2.824
Μια ενδιαφέρουσα τοποθέτηση του καλλιτεχνικου διευθυντή της τελετής έναρξης (ειδικά για το Μυστικό Δείπνο)
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: «Δεν ήθελα να σοκάρω» λέει ο καλλιτεχνικός διευθυντής της τελετής έναρξης | LiFO
Απεχθανομαι τη θρησκεια (ολες) κ απολαμβανω καθε κριτικη κ σατυρα απεναντι τους, σε κειμενα, θεατρο, μουσικη κτλ.
Ομως απο τη στιγμη που απευθυνεσαι ως καλλιτεχνικος διευθυντης σε ενα παγκοσμιο κοινο, δεν υπαρχει θεωρω λογος να διαλεξεις ακριβως εκεινη τη στιγμη για να αγγιξεις οτιδηποτε παραπεμπει σε θρησκεια (ποσο μαλλον μεσω ενος εργου τεχνης παγκοσμιας εμβελειας με καρακιτς τροπο). Κ ακομα κ αν το κανεις, μετα να παρηστανεις δηθεν τον ανηξερο οτι αυτο θα προκαλουσε, αυτο ειναι στην καλυτερη κοροϊδια. Οταν ζεις σε μια χωρα που μια σκιτσογραφικη θρησκευτικη σατυρα καποια χρονια πριν οδηγησε σε σκληρες δολοφονιες σε γραφεια τυπου. Επισης κατι τετοιοι ειναι ταχα μου προχωρημενοι μεχρι εκει που τους περνει εκ του ασφαλους. Δεν θα τολμουσε ποτε να σατυρισει μεσω ισλαμικων αναφορων.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.627
Likes
9.120
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Ε ναι! Αυτό με το σχολιασμό δεν παλεύοταν. Το κομμάτι εν τω μεταξύ είναι διασκεύη σε γνωστό τραγούδι της επανάστασης, εδώ σε εκτέλεση από την Edith Piaf:


Μακάρι να υπήρχαν και πλάνα από τους βασιλιάδες και τις βασίλισσες που ήταν στην τελετή στην διάρκεια του κομματιού. Αν φυσικά πήραν χαμπάρι τι διαδραματιζόταν εκείνη τη στιγμή.
 

Andreas K

Member
Μηνύματα
37
Likes
135
Απεχθανομαι τη θρησκεια (ολες) κ απολαμβανω καθε κριτικη κ σατυρα απεναντι τους, σε κειμενα, θεατρο, μουσικη κτλ.
Ομως απο τη στιγμη που απευθυνεσαι ως καλλιτεχνικος διευθυντης σε ενα παγκοσμιο κοινο, δεν υπαρχει θεωρω λογος να διαλεξεις ακριβως εκεινη τη στιγμη για να αγγιξεις οτιδηποτε παραπεμπει σε θρησκεια (ποσο μαλλον μεσω ενος εργου τεχνης παγκοσμιας εμβελειας με καρακιτς τροπο). Κ ακομα κ αν το κανεις, μετα να παρηστανεις δηθεν τον ανηξερο οτι αυτο θα προκαλουσε, αυτο ειναι στην καλυτερη κοροϊδια. Οταν ζεις σε μια χωρα που μια σκιτσογραφικη θρησκευτικη σατυρα καποια χρονια πριν οδηγησε σε σκληρες δολοφονιες σε γραφεια τυπου. Επισης κατι τετοιοι ειναι ταχα μου προχωρημενοι μεχρι εκει που τους περνει εκ του ασφαλους. Δεν θα τολμουσε ποτε να σατυρισει μεσω ισλαμικων αναφορων.
Είμαι 101% άθρησκος αλλά δε θέλω να κριτικάρω ή σατιρισω οτιδήποτε θρησκευτικό γιατί για τον διπλανό μου μπορεί να είναι ιερό. Τέλος πάντων όμως, όπως νιώθει κανείς. Αν τώρα ο καλλιτεχνικός διευθυντής που εννοείται επραξε εκ του ασφαλούς, τολμούσε να σατιρίσει το Ισλάμ, πολύ φοβάμαι ότι με την τελετή έναρξης θα είχαμε ταυτόχρονα και τελετή λήξης..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.518
Μηνύματα
898.830
Μέλη
39.239
Νεότερο μέλος
Rosywillrose

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom