Ολυμπιακοί Αγώνες 2024

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.434
Likes
21.568
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μα ούτε ένας δεν σχολίασε τη τελετή λήξης; Τι να υποθέσω, οτι μείνατε όλοι ικανοποιημένοι; :haha:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.900
Likes
12.823
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Χαζή ερώτηση. Η "συναυλία" στο Λος Άντζελες ήταν κονσέρβα;
Μα ούτε ένας δεν σχολίασε τη τελετή λήξης; Τι να υποθέσω, οτι μείνατε όλοι ικανοποιημένοι; :haha:
:bleh:
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.627
Likes
9.120
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Δεν είδα την τελετή λήξης αλλά σίγουρα απογοητευτηκα που από όλες τις μπάντες που θα μπορούσαν να παίξουν από LA (είναι απίστευτο τι έχει βγάλει αυτή η πόλη, για μένα η αγαπημένη μου μουσικά) έπαιξε η πιο υπερτιμημένη.

Η πιο δυνατή στιγμή των ολυμπιακών αγώνων ήταν η Αυστραλέζα στο παραδοσιακό ολυμπιακό αγώνισμα breakdance. Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω όλη την εμφάνιση σε βίντεο. Αξίζει να το δείτε αν σας αρέσουν οι αβολες αμηχανες καταστάσεις.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
686
Likes
2.824
Αν καταλαβα καλα, πηραν το μεταλλιο απο την αμερικανιδα χαλκινη στις ασκησεις εδαφους κ το εδωσαν σε μια αλλη που ηταν 3η στην αρχη κ μετα ειχε κατεβει στην 4η θεση μεσω αναβαθμολογησης.

Επισης εκανε ενσταση η Ινδη πυγμαχος που την εκοψαν απο τον τελικο για το χρυσο για 100γρ υπερβαρο και σημερα θα βγει η αποφαση αν θα μοιραστει το αργυρο.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
932
Likes
6.003
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Αν καταλαβα καλα, πηραν το μεταλλιο απο την αμερικανιδα χαλκινη στις ασκησεις εδαφους κ το εδωσαν σε μια αλλη που ηταν 3η στην αρχη κ μετα ειχε κατεβει στην 4η θεση μεσω αναβαθμολογησης.

Επισης εκανε ενσταση η Ινδη πυγμαχος που την εκοψαν απο τον τελικο για το χρυσο για 100γρ υπερβαρο και σημερα θα βγει η αποφαση αν θα μοιραστει το αργυρο.
Το δώσανε το μετάλλιο στην αθλήτρια της Ρουμανίας ναι.Βεβαια η Νάντια Κομανετσι φώναζε από την πρώτη στιγμή για την αδικία που έγινε όπως επισης και ο ίδιος ο πρωθυπουργος της Ρουμανίας ...
Ολυμπιακοί Αγώνες: οργή στη Ρουμανία – Ο πρωθυπουργός δεν θα παραστεί στην τελετή λήξης φωνάζοντας για αδικία στη γυμναστική
 

vikara

Member
Μηνύματα
504
Likes
4.641
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Χαζή ερώτηση. Η "συναυλία" στο Λος Άντζελες ήταν κονσέρβα;

:bleh:
Και εγώ το αναρωτιόμουν αυτό!
Πιστεύω πως ναι, δεν εξηγειται αλλιως το σκηνικο! Ηταν σαν συναυλια στην πλατεία της Ολυμπιακής Ακτής Πιερίας, με 3,5 άτομα θεατες και τους λουομένους να συνεχίζουν χαλαρά το beach volley διπλα στους Red Hot Chilli Peppers:playball:
 

vikara

Member
Μηνύματα
504
Likes
4.641
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Εγώ μια φορά το βιντεακι με τους peppers πολύ το γούσταρα. Παίζει να μου θύμισε το πάρτυ και τις μπύρες που χα πιει το 12 στο ΟΑΚΑ. 😊
Καλά,εννοείται ότι μ'αρεσαν και μένα πάρα πολύ οι Red Hot ήταν φοβερα ξεσηκωτικοι!!! Και αυτό σκέφτηκα και εγώ,πότε θα έρθουν προς τα Ευρωπας, μπας και τους δω από κοντά γιατί το '12 δεν τα είχα καταφέρει (γενικά, όσες συναυλιες έγιναν εκείνα τα χρόνια στην Αθηνα,u2,red hot,Bon Jovi μου πήγαν για διάφορους λογους στον βρόντο :bash:)
Για να επίστρεψω στην τελετή, απιθανος μου φάνηκε και ο Ντοριαν-Γκρει-Τομ Κρουζ με τις επικίνδυνες αποστολές τους αλλά και οι δήμαρχινες του Παρισιού και του LA με την Σιμόν Μπάιλς που έδωσαν μια τριπλη θηλυκή νότα στην παραδοση-παραλαβη της σημαίας!
 

Dr. Claw

Member
Μηνύματα
32
Likes
79
Το Ουζμπεκιστάν επενδύει σοβαρά σε υποδομές και έμψυχο δυναμικό και βλέπει αποτελέσματα.
Ο Ηλίας Ηλιάδης βρίσκεται εκεί επικεφαλής από το 2019. Οι χώρες του Καυκάσου και της Κασπίας έχουν παράδοση σε πυγμαχία, πάλη, τζούντο, ταεκβοντο.

Τζαμάικα και Κούβα διαχρονικά εντυπωσιακές σε σχέση με τον πληθυσμό τους (με κάποιες διακυμάνσεις), σε αντίθεση με την Ινδία.

Συγκινητικοί οι Djokovic και Nadeem με την πορεία και την πίστη τους, φοβερός ο τελικός στο ακόντιο με εξαιρετικές επιδόσεις.
 

Dr. Claw

Member
Μηνύματα
32
Likes
79
Μοναδική έμπνευση να ανατεθούν οι τελετές της Αθήνας σε έναν ανατρεπτικά ιδιοφυή καλλιτέχνη.

Με απόλυτη επίγνωση του πλαισίου των Ολυμπιακών Αγώνων και απαράμιλλο σεβασμό σε κοινό και αθλητές παρέδωσε μέσα από το δικό του πρίσμα το απόσταγμα της ελληνικής ιστορίας αποθεώνοντας τις έννοιες του κάλλους, της αισθητικής και του μέτρου με άψογο χειρισμό του αφηγηματικού χρόνου.

20 χρόνια μετά, ο τελετάρχης της Αθήνας μάς αφήνει να μπούμε στον ψυχισμό του και να θαυμάσουμε κάτι τόσο γνώριμο και ελληνικό, την απογείωση από το προσωπικό στο παγκόσμιο.

Δημήτρης Παπαιωάννου Birthplace 20 χρόνια μετά
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.460
Likes
2.397
Δεν είδα την τελετή λήξης αλλά σίγουρα απογοητευτηκα που από όλες τις μπάντες που θα μπορούσαν να παίξουν από LA (είναι απίστευτο τι έχει βγάλει αυτή η πόλη, για μένα η αγαπημένη μου μουσικά) έπαιξε η πιο υπερτιμημένη.

Η πιο δυνατή στιγμή των ολυμπιακών αγώνων ήταν η Αυστραλέζα στο παραδοσιακό ολυμπιακό αγώνισμα breakdance. Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω όλη την εμφάνιση σε βίντεο. Αξίζει να το δείτε αν σας αρέσουν οι αβολες αμηχανες καταστάσεις.
Ολυμπιακοί Αγώνες: Η Αυστραλή breakdancer που πήρε «μηδέν» και «πήγε στο Παρίσι για διακοπές» | LiFO
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.627
Likes
9.120
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.033
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom