Μια βόλτα στα νησιά μαζί σου, μια βόλτα στην άγονη γραμμή

psilos3

Member
Μηνύματα
6.458
Likes
50.053
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
το σκορ μου είναι τραγικό για Ελληνίδα: 30 νησιά
Γιατί λίγα είναι 30 νησιά;
Αν κι εδώ που τα λέμε οι νότιοι τα έχετε εύκολα όντως θα περίμενα μερικά παραπάνω. ;)

ουφ αρχιζω και μπερδεύομαι!
Εγώ καλά λέω ότι έχεις περισσότερα, κάτι ξέρω.:haha:

Μας έβαλες κ μετράμε ρε ψηλέ ;)
Έχει πλάκα!

Μα και η Σαρία ακατοίκητη δεν είναι?
Ναι μεν αλλά. Και μικρά οικήματα είδα, και πλοίο της γραμμής πηγαίνει απ' το Διαφανι, καθώς επίσης μπορείς και να διανυκτερεύσεις αν το λέει η καρδιά σου κι έχεις προμήθειες & εξοπλισμό.

Κλεβετε με τα ακατοικητα
Πες τα, άμα τα βάλουμε κι αυτά ανεβαίνει το νούμερο!

Και εγώ έχω πάει στα νησάκια Κουνούπα και Κουτσομύτη στην Αστυπάλαια.
Δύο φορές στην Αστυπάλαια (η μία πολυήμερη) και δεν αξιώθηκα να πάω...:confused:

Στη Δηλο π.χ. μένουν οι φυλακες, οπότε μετραει
Όχι βέβαια! :haha:

A ξεκινάμε να μετράμε δηλαδή? Να αρχίσω να γράφω? :haha:
Δε χρειάζεται, ξέρουμε: Σάμος, Σάμος, μετά λίγη περισσότερη Σάμος, μερικανησιά που είναι γύρω απ' τη Σάμο για να φαίνεται η Σάμος, και για κλείσιμο πάλι Σάμος.
Αν κι ακόμα έχω τις αμφιβολίες μου...:haha::haha:

Ψηλέ ο Διάπορος μετράει; σπίτια έχει πάντως κ έχω πάει 4-5 φορές ;) ;)
Και πως πάει κανείς στο Διάπορο; Πρέπει να βρει ιδιωτική βάρκα, άρα στην ίδια συζήτηση επανερχόμαστε. Καλά, ίσως και κολυμπώντας.:haha:

ο Αγιος Αχιλλειος στις Πρεσπες
Μόνη του Αγίου Νικολάου στο Πόρτο Λάγος
και κατοικους ειχε και δυνατοτητα διαμονης ΚΑΙ διεμεινα
Αυτό που όλοι έχετε πάει στα νησιά των λιμνών εκτός από μένα πρέπει μάλλον να το κοιτάξω. Πολύ με προβληματίζει! :rolleyes::p


35, νόμιζα ότι θα ήταν λιγότερα γιατί μου λείπουν πολλά πολύ βασικά. Πολύ χρήσιμη η λίστα και μεγάλο το κατόρθωμα.
Ευχαριστώ Γιώργο!
Τα 35 είναι μια καλή βάση, η αλήθεια να λέγεται.
Λες ότι πήγες στο Περού και ψάχνεις τον επόμενο στόχο. Για μένα (σχεδόν) στα επίπεδα του Περού θα έβαζα την Αιθιοπία, την Ινδία, την Ιαπωνία και το Ιράν.
Είναι και οι τέσσερις χώρες στα θέλω μου, άλλη περισσότερο, άλλη λιγότερο. Είχα την Ιαπωνία λίγο πιο ψηλά ωστόσο προς ώρας μπήκε στην άκρη. Σίγουρα δεν έχω την ίδια κάψα για καμία όσο είχα με το Περού, αλλά εδώ είμαστε να τα συζητάμε μέχρι να γίνουν πράξη. 😎
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.556
Μηνύματα
901.040
Μέλη
39.288
Νεότερο μέλος
notatourist

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom