Ηνωμένο Βασίλειο Λονδινο: Bottom 10+1 by tripakias

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Madame Tussaud's... Συμφωνώ και επαυξάνω! Πήγα μόνο και μόνο γιατί βρήκα ένα combo εισιτήριο με άλλα αξιοθέατα και άξιζε τον κόπο επειδή ουσιαστικά πλήρωσα το μισό εισιτήριο για το Tussaud's.. Πολλή βαβούρα, πολλοί κακόγουστοι τουρίστες που φωτογραφίζονταν με το παραμικρό κλπ κλπ. Πέντε φώτο έβγαλα εκεί μέσα και πολλές μου ήταν!
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Madame Tussaud's... Όσες φορές βρέθηκα στο Λονδίνο μου ήταν εντελώς αδιάφορο, οπότε ότι ακούω γι' αυτό είναι απ' όσους το έχουν επισκεφτεί. Τα αρνητικά σχόλια υπερτερούν κατά πολύ και δεν έχω καν την περιέργεια να αποκτήσω δική μου άποψη, άσε που δεν μου αρέσουν και τα ογκώδη κεριά...:D
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.746
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Madame Tussaud's .... Όταν το είχα επισκεφτεί 13 ετών, το είχα λατρέψει. Έκτοτε, φυσικά, δεν ξαναπήγα. Και δεν το συνιστώ σε κανένα. Αν κάποτε ξαναπάω, θα είναι αυστηρά για λόγους παιδικών αναμνήσεων....
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Madame Tussaud's.. τόσους μήνες εδώ και μέχρι πρόσφατα δεν είχα περάσει ούτε καν απέξω. Ας πούμε ότι έχω καλύτερα σχέδια για αυτές τις λίρες.. Αν θα πάω? Ναι στην περίπτωση που έχω να συνοδέψω κανέναν επισκέπτη πιτσιρικά. Ειδεμή, πάντα θα έχω καλύτερα σχέδια για αυτές τις λίρες... ;)
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Τέσσερα διαδοχικά ποστ στη σειρά ξεκινούν με το Madame Tussauds :D
Εντάξει με πείσατε, ούτε απ' έξω, όχι πως είχα και καμιά καούρα, δεν είναι του γούστου μου. Όπως λέει και η Δώρα, καλύτερα να τα δώκεις αλλού. Εμένα πάντως με έπεισε όταν ταξιδέψω Λονδίνο να δώσω τις λίρες στην safe επιλογή στο Soho..
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
καλημέρα
ακούω διάφορα σχόλια για το μουσείο κέρινων ομοιομάτων
είναι η πρώτη φορά που θα επισκεφθώ το λονδίνο και φυσικά το μουσείο είναι μέσα στα σχέδια μου
καταλαβαίνω πως για κάποιον που έχει πάει ίσως να είναι πεταμένα λεφτά αλλά νομίζω πως για κάποιον που πηγαίνει πρώτη φορά είναι σίγουρο "αξιοθέατο"
πάντως εμένα απ τα σχέδια μου δεν βγαίνει...κι ας μην είμαι 13 ετών
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
καταλαβαίνω πως για κάποιον που έχει πάει ίσως να είναι πεταμένα λεφτά αλλά νομίζω πως για κάποιον που πηγαίνει πρώτη φορά είναι σίγουρο "αξιοθέατο"
Για ολους πεταμενα λεφτα ειναι κατα την αποψη μου. Βεβαια καποιους ανθρωπους τους αρεσει και ειναι σεβαστο κι αυτο...

Twinkie η παρατηρηση σου για την εναρξη των μηνυματων ιδιαιτερως ευστοχη...:D
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
απλά με όλα αυτά που γράφετε αισθάνομαι σαν ηλίθια που θα πάω στο μουσείο...βέβαι ακαλά κάνετε και γράφετε την αποψή σας
ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος παρακολουθήσει την παράσταση το φάντασμα της όπερας και αν αξίζει να δώσω 80 ευρώ; επίσης από το ίντερνετ μπορώ να προμηθευτώ και πιο φτηνά εισιτήρια αλλά δεν ξέρω πόσο μακριά θα είναι οι θέσεις;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Ηλίθιος ειναι αυτός που κανει μόνο οτι του λενε οι άλλοι .
Ηλίθιος δεν ειναι αυτός που κανει οτι έχει αποφασισει ο ίδιος να κανει ειτε αρεσει σε μερικούς ειτε όχι .

Φαντασμα εχω δει ειναι μια χαρά .
αναλογα με το ποτε θα πας θεωρώ δεν θα εχεις πρόβλημα να βρεις σε best price στα κιόσκια γύρω απο πλατεία Λέστερ .
Με 80 ευρω μαλλον θα ειναι στο κατω διαζωμα .
Το θεατρο δεν ειναι μεγάλο απλά εχει πολλά θεωρία και επίπεδα .

δες στο λίνκ το πλάνο θέσεων
http://theater-ticket.conciergedesk.co.uk/her-majestys-theatre.htm
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Κοιτα η παρασταση ειναι εκπληκτικη. Το εισιτηριο ομως αρκετα ακριβο. Τα Χριστουγεννα που ημουν στο Λονδινο, τα εισιτηρια στη Λεστερ για το φαντασμα ξεκινουσαν απο 17,50 λιρες και μαλιστα καποιοι γνωστοι μου εκλεισαν και δεν ηταν σε κακη θεση.
Γνωμη μου ειναι καλυτερα πηγαινε απο κει. Πιο ακριβο δεν θα το βρεις. Αλλα να πας την ιδια μερα πρωι πρωι στη Λεστερ (ζητα να δεις τη που ειναι η θεση κι αμα σου κανει το αγοραζεις) ή κανενα μισαωρο πριν την παρασταση στο θεατρο (εδω πολυ πιθανον να μην βρεις). Τωρα αν θελεις οπως και δηποτε να το δεις, τοτε τι να σου πω; κλειστα κι απο το νετ (εγω δεν θα το εκανα, στην τελικη δες κατι αλλο).
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
είναι νωρίς ακόμα μιας και θα πάω τον αύγουστο στο λονδίνο, απλά μια φίλη μου θα βρίσκεται εκεί τέλη μαρτίου και έλεγα μήπως μου αγόραζε εισιτήρια, οκ θα το έχω υπόψην για την πλατεία που λέτε,απλά φοβάμαι μήπως τελευταία στιγμή δεν βρω εισιτήρια
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αυγουστο ειδικα θα βρεις... απο τωρα δεν μπορει να σου αγορασει φθηνα εισιτηρια. Την ιδια μερα πωλουνται τα φθηνα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.340
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom