Ηνωμένο Βασίλειο Λονδινο: Bottom 10+1 by tripakias

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Κι εγώ θα πω για το madame tussauds, πήγα, παρόλα αυτά που είχα διαβάσει. Δεν το μετάνιωσα, αλλά δεν το προτείνω κιόλας! Δεν μπορούσα να το αποφύγω άλλωστε λόγω της παρέας και έτσι το απόλαυσα! Έριξα πολύ γέλιο!
Θα πω όμως και για την αλλαγή φρουράς, την είχαμε πετύχει και καθήσαμε και την παρακολουθήσαμε. Έχω την εντύπωση πως αν είχαμε παιδιά στην παρέα θα την ευχαριστιόταν.
Προσωπικά έχω μετανιώσει που δεν είδαμε κάποια παράσταση! Δεν το είχα ψάξει καθόλου τότε και μάλλον κακώς, γιατί θα μου άρεσε. anyway, maybe next time!
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
103
Για οποιον ενδιαφέρεται να δει τις παραστάσεις που παίζονται αυτήν την περίοδο στο Λονδίνο ή πρόκειται να παιχτούν καθώς και για τις τιμές των εισητηρίων βρήκα το site London Theatre Guide - Online and London Theatre Tickets Εγώ προσωπικά μπήκα στο εν λόγω και βρήκα την άγια την χαρά μου!! χαχα!! :D
 

Lilupouteia

Member
Μηνύματα
29
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Συνοδοιπόρε tripakia με πέθανες!Μέσα σε 3 μέρες έχω διαβάσει τα άπειρα εδώ μέσα και νομίζω ότι μακράν αυτό είναι το καλύτερο ποστ σου. Γελάω μόνη μου εδώ και 10 λεπτά! Και πολύ ωραία τα λες, αλλά και μου αρέσει το σκεπτικό σου. Θα ακολουθήσω όλες σου τις οδηγίες, νομίζω θα με βοηθήσουν πολύ. Πες μου ότι τον Ιούνιο θα 'σαι Λονδίνο!!
 

Lilupouteia

Member
Μηνύματα
29
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Γμτ!!Είπα να το ρισκάρω. Βέβαια, οποιοσδήποτε θα βρίσκεται εκεί εκείνη την περίοδο και προσφέρεται, εννοείται ότι είναι παραπάνω από καλοδεχούμενος!!!!
Φανταστικό το Παρίσι, και μέχρι τώρα είναι ο αγαπημένος μου προορισμός, έχοντας όμως πάει σε λιγότερα από ελάχιστα μέρη. Λέτε το Λονδίνο να φτάσει τον έρωτά μου για το Παρίσι?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πες μου ότι τον Ιούνιο θα 'σαι Λονδίνο!!
Μπα...θα κανει ξεναγησεις στο Παρισι :D!!
Σε καμια απο τις δυο. Ηδη αρχισα να ετοιμαζω τα μπαγκαζια της επιστροφης...

Λέτε το Λονδίνο να φτάσει τον έρωτά μου για το Παρίσι?
Αν εχεις λογικη κριση αναμφιβολα θα τον ξεπερασει...
 

Lilupouteia

Member
Μηνύματα
29
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Το καλό που του θέλω, γιατί κάνω προσπάθειες μετοίκησης προς τα εκεί... Είχα πάει όταν ήμουν 5 ετών (προ 24ετίας) και το μόνο που θυμάμαι είναι ότι έκανα σαν ξινισμένο κωλόπαιδο. Όλο έλεγα "έχουμε και στην Ελλάδα τέτοια"! Τα 'παιξαν οι γονείς μου, με ξεφορτώθηκαν μια βδομάδα νωρίτερα. Ευτυχώς έχω αλλάξει πολύ πλέον, οπο΄τε ελπίζω στο καλύτερο
 

voliotis

Member
Μηνύματα
32
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ
δουλευα στο Λονδινο για 5 χρονια , δεν πηγα ποτε σε angus , δεν ανεβηκα ποτε στο london eye εμενα στο 10 οροφο μιας πολυκατοικιας και δεν θεωρησα οτι θα εχει μεγαλη διαφορα απο την θεα που ειχα απο εκει το Λονδινο ειναι flat ετσι κι αλλιως. Για το ενυδρειο επισης συμφωνω εχω δει πολυ καλυτερα...το cab αν εισαι με παρεα και εχει περασει η ωρα δεν ειναι τοσο ακριβο, υπαρχουν και τα νυχτερινα λεωφορεια καθε 30 λεπτα για κεντικους προορισμους..Τα κερινα ομοιοματα καλο ειναι να τα δεις αν δεν εχεις δει κατι παρομοιο μια φορα ομως ειναι αρκετη.δεν ξαναπας. Στα harrod's πας μονο και μονο το κτηριο να βγαλεις φωτο ειναι πανεμορφο δεν πιστευω να χαλασε κανενα μια βολτα μεσα υπερπολυτελες..δεν πηρα ποτε αναμνηστικο παντως. Στο Dungeon δεν πηγα ποτε δεν το θεωρω must. τα τρενα τωρα αν βιαζεσαι τα εξπες ειναι αψογα ειδικα το heathrow 15 λεπτα κανει και εισαι κεντρο εχει καθε 15 λεπτα τοτε που ημουν εκει εκανε και 15 λιρες.......το tube κανει τουλαχιστον 1 ωρα....
 

karotaki

Member
Μηνύματα
43
Likes
4
καλησπερα παιδια!
φτανω νοεμβριο λονδινο και ηθελα να ρωτησω ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να παω απο το αεροδρομειο του Γκατγουικ στην περιοχη Χολμπορν!
Αν γνωριζει κανεις καλοδεχουμενο!
Επισης, κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω, εχω βρει πολλα πραγματα για εστιατορεια αλλα δεν εχω βρει κατι για ζαχαροπλαστεια!
Και επειδη οπως θα συμφωνειτε λογικα, το ταξιδι παντα συνδεεται και με το καλο φαγητο θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν καποια καλα ζαχαροπλαστεια που αξιζει να δοκιμασουμε!
Η διαμονη θα ειναι μακρα οποτε δεν υπαρχει θεμα τοποθεσιας ή πιεσης!
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.092
Likes
6.552
καλησπερα παιδια!
φτανω νοεμβριο λονδινο και ηθελα να ρωτησω ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να παω απο το αεροδρομειο του Γκατγουικ στην περιοχη Χολμπορν!
Αν γνωριζει κανεις καλοδεχουμενο!
Επισης, κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω, εχω βρει πολλα πραγματα για εστιατορεια αλλα δεν εχω βρει κατι για ζαχαροπλαστεια!
Και επειδη οπως θα συμφωνειτε λογικα, το ταξιδι παντα συνδεεται και με το καλο φαγητο θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν καποια καλα ζαχαροπλαστεια που αξιζει να δοκιμασουμε!
Η διαμονη θα ειναι μακρα οποτε δεν υπαρχει θεμα τοποθεσιας ή πιεσης!
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
O φθηνοτερος τροπος συνηθως με easybus http://www.easybus.co.uk/london-gatwick . Απο εκει θα παρεις την district(πρασινη γραμμη) για μια σταση earl's court. Απο εκει θα παρεις την Piccadilly(μπλε γραμμη) μεχρι Holborn.

Αλλιως εδω http://www.nationalrail.co.uk/ τρενο μεχρι London Bridge. Απο εκει Northern(μαυρη γραμμη) για μια σταση μεχρι Bank οπου θα παρεις την Central(κοκκινη γραμμη) μεχρι Holborn.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
O φθηνοτερος τροπος συνηθως με easybus http://www.easybus.co.uk/london-gatwick . Απο εκει θα παρεις την district(πρασινη γραμμη) για μια σταση earl's court. Απο εκει θα παρεις την Piccadilly(μπλε γραμμη) μεχρι Holborn.
Χμ αυτό με ενδιαφέρει και εμένα...Τα εισιτήρια για easybus πρέπει/μπορώ να τα κλείσω νωρίτερα; Γιατί διαφοροποιούνται λίγο οι τιμούλες ανάλογα με το δρομολόγιο. Τελευταία στιγμή θα βρω τις ίδιες τιμές; Φτάνω gatwick 3 Δεκέμβρη :)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.092
Likes
6.552
Χμ αυτό με ενδιαφέρει και εμένα...Τα εισιτήρια για easybus πρέπει/μπορώ να τα κλείσω νωρίτερα; Γιατί διαφοροποιούνται λίγο οι τιμούλες ανάλογα με το δρομολόγιο. Τελευταία στιγμή θα βρω τις ίδιες τιμές; Φτάνω gatwick 3 Δεκέμβρη :)
Οσες φορες εχω δει παντα ανεβαινουν. Οποτε καλυτερα να κλεισεις νωριτερα ωστε να βρεις φθηνη τιμη αλλιως δεν αξιζει. Θα παρεις το τρενο με 9/10 λιρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom