Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο μόνη ή με γκρουπ;

Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Δεν μας λες το όνομα του ξενοδοχείου, την εταιρία που θα πετάξεις και το συνολικό κόστος για να έχουμε μια ολοκληρωμένη οικονομικη εικόνα ενός ταξιδιού έξη διανυκτερεύσεων τον Αυγουστο στο Λονδίνο?

Προς Γαλήνη92...

Αν θεωρείς τα περίπου 300€ της Ryan καλή τιμή σηκώνω τα χέρια ψηλά... παράκληση, αν δεν ξέρετε κάτι μην γράφετε ανακρίβειες γιατί και λάθος εντυπώσεις δημιουργούνται και μπερδεύετε τον άλλον...
Εξαρτάται πότε τα κλείνεις !! Αμα το ψάξεις καλύτερα θα δείς ! και γενικότερα αμα δεν γνωρίζεις πως η συγκεκριμένη εταιρία έχει τις φθηνότερες πτήσεις τότε μάλλον δεν είσαι καλά πληροφόρημένος...!!! εγώ πετάω σε 1 μήνα απευθείας πτήση ( ενω συνήθως με άλλες εταιρίες χρειάζεσαι στάση ) με 110 ευρώ από Ντίσελντορφ πρός Θεσσαλονίκη !! άμα βρείς τέτοια πτήση από άλλη εταιρία τότε περιμένω ποστ ! και πέταξα στο Λονδίνο πάλι με την ίδια εταιρία με 170 ευρώ και στο ποσό εξτρα βαλίτσα ! από την Θεσσαλονίκη !!! γιατί από Ντίσελντορφ πχ είναι 50 ευρώ με τον γυρισμό !
 
Μηνύματα
87
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Παρίσι χριστούγεννα
Δεν μας λες το όνομα του ξενοδοχείου, την εταιρία που θα πετάξεις και το συνολικό κόστος για να έχουμε μια ολοκληρωμένη οικονομικη εικόνα ενός ταξιδιού έξη διανυκτερεύσεων τον Αυγουστο στο Λονδίνο?
Να πω το όνομα του ξενοδοχείου που θα πάω να μείνω πριν πάω; Κάποιος με πείρα στα ταξίδια γνωρίζει πως λόγω ασφάλειας και βάση κοινής λογικής δεν πρέπει να αναφερθεί και θα ακολουθήσω αυτή την πολιτική προς το παρόν.
Για την μετάβασή μου εκεί και την επιστροφή μου θα χρησιμοποιήσω διαφορετικές εταιρίες με απευθείας πτήσεις, την Aegean και την Ryanair. Δεν θα ρίσκαρα την ζωή μου για να γλυτώσω μερικά ευρώ.
Όσο για το συνολικό κόστος του ταξιδιού ούτε αυτό μπορώ να στο πω, γιατί μέσα σ' αυτό συμπεριλαμβάνονται και οι μετακινήσεις, οι επισκέψεις στα αξιοθέατα, το φαγητό και φυσικά τα ψώνια!!!!!!!!!!!!!!! :clap:!!!!!!!!!!!!!!!!! Αυτά όταν γυρίσω. :xalara:
Μπορώ όμως να σου πω α) το κόστος των αεροπορικών εισητηρίων: με έξοδα αποσκευών, ταξιδιωτικής ασφάλειας, φόρων και επιβάρυνση κράτησης μέσω internet 485 ευρώ, και β) διαμονής στο κατάλυμα με τις λεπτομέρειες και παροχές που ανέφερα: 660 ευρώ.
Σύνολο: 1145 ευρώ.
Ξέρεις Traveller, θα με κάνεις να πιστέψω ότι δεν με πιστεύεις..............................
 
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Δεν μας λες το όνομα του ξενοδοχείου, την εταιρία που θα πετάξεις και το συνολικό κόστος για να έχουμε μια ολοκληρωμένη οικονομικη εικόνα ενός ταξιδιού έξη διανυκτερεύσεων τον Αυγουστο στο Λονδίνο?

Προς Γαλήνη92...

Αν θεωρείς τα περίπου 300€ της Ryan καλή τιμή σηκώνω τα χέρια ψηλά... παράκληση, αν δεν ξέρετε κάτι μην γράφετε ανακρίβειες γιατί και λάθος εντυπώσεις δημιουργούνται και μπερδεύετε τον άλλον...
Μόλις μπήκα να τσεκάρω aegian και δεν είναι απευθείας η πτήση και βγαίνει και 1000 και ευρώ !! https://e-ticket.aegeanair.com/pl/A3Online/wds/Override.action άμα σου αρέσει αυτή και την θεωρείς φθηνή !!! τότε τι να πώ ? γενικώς είδα πως η RYANAIR από οκτώβρη δίνει πτήσεις με 100 ευρώ για λονδίνο και γυρισμό απλά θέλει να κάνεις κράτηση λίγο πιο νωρίς! ενώ η AEGEAN διπλά λεφτά με την καινούρια της προσφορά χωρίς βαλίτσα . τα συμπεράσματα δικά σας !! Και πληροφοριακά δεν γράφω ποτέ ανακρίβειες .
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.931
Η αλεπού 100 και το αλεπουδάκι 110... ευτυχώς που έχουμε εσένα και μας ανοίγεις τα μάτια...

Επειδή όμως μάλλον είσαι εκτός θέματος, μιλάμε για ταξίδι τον Αύγουστο για Λονδίνο, καλό θα ήταν να κοιτάζεις πρώτα το θέμα και μετά να ποστάρεις αυτά που θέλεις να πεις...
 
Last edited by a moderator:

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Μπορείς να πεις το όνομα του ξενοδοχείου, χωρίς να πεις πότε θα πας, αν σε απασχολεί η ασφάλεια.
 
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Η αλεπού 100 και το αλεπουδάκι 110... ευτυχώς που έχουμε εσένα και μας ανοίγεις τα μάτια...

Επειδή όμως μάλλον είσαι εκτός θέματος, μιλάμε για ταξίδι τον Αύγουστο για Λονδίνο, καλό θα ήταν να κοιτάζεις πρώτα το θέμα και μετά να ποστάρεις αυτά που θέλεις να πεις...
και σου είπα πως τσέκαρα και έχει τις φθηνότερες πτήσεις. Άμα βρήκες καλύτερη μπορείς να πεις την δική σου επιλογή εγώ εξ εμπειρίας γιατί έχω ταξιδέψει αρκετές φορές η συγκεκριμένη μαζί με την easy jet έχω δει πως έχουν τις καλύτερες τιμές. Και κάθε βοήθεια είναι δεκτή ! Το να παίρνεις γνώμες και να ερευνάς δεν είναι κακό ! Το να κατακρίνεις όμως ίσως είναι !
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Μόλις μπήκα να τσεκάρω aegian και δεν είναι απευθείας η πτήση και βγαίνει και 1000 και ευρώ !!
Αμάν! Με ανταπόκριση πέταξα εγώ πριν ένα μήνα; Θα με πήρε ο ύπνος και δεν θα το κατάλαβα. :eek:
Έχει και απευθείας και με ανταπόκριση. Εξαρτάται και από πού πετάς.
Βρε παιδιά, off topic, έχετε πρόβλημα όταν γράφετε εδώ; Από όσα γράφω, τα μισά γράφει. Δοκίμασα στο word, δεν έχει πρόβλημα, άρα δεν φταίει το πληκτρολόγιο. Μου έχει βγάλει την ψυχή για να γράψω μία πρόταση.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.589
Likes
14.769
Δηλαδή μέχρι στιγμής είσαι +100 Ευρώ περισσότερα από το πρακτορείο.
Οι διανυκτερεύσεις είναι περισσότερες;
Το πρακτορείο είχε και ξεναγήσεις στην τιμή;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.931
Να πω το όνομα του ξενοδοχείου που θα πάω να μείνω πριν πάω; Κάποιος με πείρα στα ταξίδια γνωρίζει πως λόγω ασφάλειας και βάση κοινής λογικής δεν πρέπει να αναφερθεί και θα ακολουθήσω αυτή την πολιτική προς το παρόν...

Θεϊκό όλο το ποστ αλλά αυτό το ότι δεν αποκαλύπτω το όνομα του ξενοδοχείου για λόγους ασφαλείας και κοινής λογικής με ξεπερνάει...


Για την μετάβασή μου εκεί και την επιστροφή μου θα χρησιμοποιήσω διαφορετικές εταιρίες με απευθείας πτήσεις, την Aegean και την Ryanair. Δεν θα ρίσκαρα την ζωή μου για να γλυτώσω μερικά ευρώ...
Και καλά κάνεις... η ΒΑ και η Easy είναι επίνδυνες για την ασφάλεια μας και πρέπει να μαζέψουμε υπογραφές για να κλείσουν...

Όσο για το συνολικό κόστος του ταξιδιού ούτε αυτό μπορώ να στο πω, γιατί μέσα σ' αυτό συμπεριλαμβάνονται και οι μετακινήσεις, οι επισκέψεις στα αξιοθέατα, το φαγητό και φυσικά τα ψώνια!!!!!!!!!!!!!!! :clap:!!!!!!!!!!!!!!!!! Αυτά όταν γυρίσω. :xalara:..

Συνενόηση σουτζούκι λουκάνικο...

β) διαμονής στο κατάλυμα με τις λεπτομέρειες και παροχές που ανέφερα: 660 ευρώ..
Το βράδυ δηλαδή 100 περίπου ευρώπουλα... καλή επιτυχία...

Δηλαδή μέχρι στιγμής είσαι +100 Ευρώ περισσότερα από το πρακτορείο.
Οι διανυκτερεύσεις είναι περισσότερες;
Το πρακτορείο είχε και ξεναγήσεις στην τιμή;
Και ακόμα δεν έχει δει τίποτε...βάλε και τις μεταφορές μέσα...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.589
Likes
14.769
Και φυσικά για να μπορούμε να συγκρίνουμε(περιοχή κτλ) θα έπρεπε να έχουμε το όνομα του ξενοδοχείου που θα πήγαινε το πρακτορείο και tο ξενοδοχείο που έκλεισες.
Δικαίωμα σου μην δίνεις τα ονόματα αλλά είναι υπερβολικό.
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.589
Likes
14.769
Τώρα διάβασα ότι έκλεισες 6 νύκτες με κόστος 660 Ευρώ.
' Εχεις λοιπόν +100 Ευρώ περισσότερο για δύο νύκτες παραπάνω αλλά χωρίς μεταφορές,ξεναγήσεις(;) που θα είχε το πρακτορείο.
Νομίζω ότι το κόστος είναι αναλογικά ίδιο με το πρακτορείο.
Είχαν δίκιο όσοι έλεγαν ότι δεν θα πετύχεις καλύτερο κόστος κλείνοντας τώρα για τον Αύγουστο(και όχι για άλλους μήνες που πρότειναν κάποιοι-δεν έχει νόημα να συγκρίνουμε ανόμοια).
Φυσικά πιστεύω ότι καλύτερα να πηγαίνει κανείς μόνος αλλά κλείνοντας τελευταία στιγμή δεν κερδίζει πολλά πράγματα σε σχέση με πρακτορείο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
899.993
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom