Κινηματογραφική κουβέντα....

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.994
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Να και ένα μήνυμα για μια ταινία που δεν πρόκειται να εμφανιστεί στο forum ούτε σε 200 χρόνια! Άλλωστε τις προτιμήσεις μας όλοι τις έχουμε εντοπίσει και κινούνται μάλλον παράλληλα. Κι εγώ μαζί σας όλο αυτό τον καιρό παρακολουθώ κατά κόρων τα όσα σημειώνουμε. Κυρίως θέμα:

Transformers 3. Είδα τη μισή ταινία (σε hd1080), χωρίς υπότιτλους και με την φωνή στο mute για να μην έρχομαι σε επαφή με τις εμετικές ατάκες και διαλόγους. Τα ψηφιακά όμως εφέ του..... είναι από άλλο πλανήτη....(σε εκείνες τις στιγμές, άνοιγα την φωνή!!) Αξίζει να τρέξετε την ταινία και να βρείτε τις εντυπωσιακές σκηνές. Οι άνθρωποι είναι απίστευτοι και δεν μπορώ να φανταστώ πόσο πιο μακριά θα πάνε! Αυτό που κάνουν είναι ένα είδος τέχνης και τους δίνω τα συγχαρητήριά μου!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Η ΕΤ1 συνεχιζει το σερι των καταπληκτικων ταινιων .
Αυτη την ωρα παιζεται σε πρωτη μεταδοση η δανεζικη παραγωγη με ονομα Flammen & Citronen
Προκειται για την αληθινη ιστορια δυο Δανων αντιστασιακων στη διαρκεια της Ναζιστικης κατοχης
Η πλοκη ειναι θαυμασια και η σκηνοθεσια αριστουργηματικη.
Μικρο διαμαντακι
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.994
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Η ΕΤ1 συνεχιζει το σερι των καταπληκτικων ταινιων .
Αυτη την ωρα παιζεται σε πρωτη μεταδοση η δανεζικη παραγωγη με ονομα Flammen & Citronen
Προκειται για την αληθινη ιστορια δυο Δανων αντιστασιακων στη διαρκεια της Ναζιστικης κατοχης
Η πλοκη ειναι θαυμασια και η σκηνοθεσια αριστουργηματικη.
Μικρο διαμαντακι
Και βέβαια μικρό, τα μεγάλα τα παραθέτω εγώ στο παραπάνω μήνυμά...:shock:

(άσε μας ρε Βανζελί, είπα να κυλιστούμε λίγο στα σκ@τ@ και συ πάλι μου το γυρνάς στη κουλτούρα....)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
χααχχααχαχαχααα :haha::haha::haha: βρε παιδι μου κυλισου !!!
Εχω και γω κρυμμενους σκελετους στην ντουλαπα μου!! Μπορω να τους παραθεσω εδω , αλλα ντρεπομαι !!!:rolleyes::rolleyes:
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.994
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
έ οχι και σκ@τ@ ο Waters!!! για κάτι κοπρανάκια σκύλου τώρα τόση φασαρία...!!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ενδεικτικα η πρωτη ταινια που με μυησε στο κοσμο του κυριου Waters
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
χθες είδα το priests!!!! καλό ήταν αλλά δεν παίρνει και όσκαρ!!!! πάντως μου χάλασε όποια καλή εικόνα είχα για τα vampires!!!!!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.973
Likes
15.517
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Είδα σήμερα στο Ολυμπιον την ταινία Corpo Celeste (ουράνιο σώμα) ιταλοελβετικής παραγωγής, στα πλαίσια του 52ου Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης.
Την βαθμολόγησα ως αρκετά καλή (στο τέλος κάθε ταινίας μας επιτρέπουν να τη βαθμολογήσουμε).

Η ηρωίδα,μια 13χρονη που έζησε για 10 χρόνια στην Ελβετία και προσπαθεί να προσαρμοστεί στην καταθλιπτική μικρή κοινότητα κάποιας περιφέρειας της νοτιοιταλικής Καλαβρίας. Σχεδόν αναγκασμένη να παρακολουθήσει την καθολική κατήχηση και να πάρει το χρίσμα, διαμορφώνει το χαρακτήρα της αντιδρώντας σθεναρά σε εθιμοτυπίες και ψευτοπουριτανισμούς.
Ταυτίστηκα :)
 
Last edited by a moderator:

underwater

Member
Μηνύματα
2.802
Likes
12.507
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εβδομάδα αποτυχημένων κινηματογραφικών επιλογών, με αποκορύφωμα τις "Άλπεις" χθες. Κακή ταινία! Είχα χαρεί πολύ με τον Κυνόδοντα καθώς, αν και δεν ήταν του γούστου μου, είχε προσωπικότητα και επίσης με είχε ευχαριστήσει το γεγονός ότι το όνομα της χώρας μας ακούστηκε με θετική χροιά εκτός των συνόρων σε τέτοια δύσκολη εποχή.

Αλλά το χθεσινό ήταν πανωλεθρία. Επανάληψη της ίδιας μανιέρας, ανύπαρκτο, προβλέψιμο σενάριο, αντινατουραλιστικές ερμηνείες (που ενώ ταίριαζαν στον Κυνόδοντα εκεί φαίνονταν ανούσιες και παιδαριώδεις). Δεν το προτείνω για κανένα λόγο.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.768
Likes
7.350
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
σε 3 ημερες που βρεθηκα Αθηνα ειδα 3 ταινιες , γιατι εδω που ζω δεν εχει ούτε σινεμά
το τελευταιο του Αλμοδοβαρ "το δερμα που κατοικω" δεν μου αρεσε
το Τουρκικο "Καποτε στην Ανατολία " μου αρεσε πολυ , πολυ καλοι ηθοποιοί
και το ιρανικο "ενας χωρισμος " μου άρεσε , καλοφτειαγμενη ταινία .....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.533
Μηνύματα
899.528
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom