Κινηματογραφική κουβέντα....

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Κλασική Γούντι Άλεν ταινία, μου άρεσε που αυτή τη φορά επέλεξε- μεταξύ άλλων - και τον Ουίλσον στον πρωταγωνιστικό ρόλο, δεν του 'το χα πως θα ανταποκριθεί έτσι. Το Παρίσι το λάτρεψα μέσα από το φιλμ- ιδιαίτερα έτσι όπως παρουσιάζεται στις περασμένες εποχές. Ένα ευχάριστο δίωρο που σου αφήνει μια γλυκιά γεύση στο τέλος και φυσικά το νόημα που ήθελε να περάσει ο Άλεν το πέρασε, για άλλη μια φορά.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Είδα κι εγώ εχθές το Μεσάνυχτα στο Παρίσι. Ωραία ατμόσφαιρα, χορταστικές εικόνες της πόλης, καλές ερμηνείες και φαίνεται ότι η Ευρώπη ταιριάζει τελικά στο Woody Allen.

Δεν είμαι όμως απολύτως σίγουρη ότι μου άρεσε το να μιλά και να συμπεριφέρεται ο Wilson, ως Woody Allen. Φυσικά αυτό ήταν το ζητούμενο του σκηνοθέτη, αλλά η εικόνα του πρωταγωνιστή δε μου ταίριαζε καθόλου με το στυλ και τη συμπεριφορά του ήρωα.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.802
Likes
12.508
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Δεν είμαι όμως απολύτως σίγουρη ότι μου άρεσε το να μιλά και να συμπεριφέρεται ο Wilson, ως Woody Allen. Φυσικά αυτό ήταν το ζητούμενο του σκηνοθέτη, αλλά η εικόνα του πρωταγωνιστή δε μου ταίριαζε καθόλου με το στυλ και τη συμπεριφορά του ήρωα.
:D Όντως, τον έχουμε συνηθίσει σε εντελώς διαφορετικό στυλ!

Η πιο extreme πάντως επιλογή του Woody Allen στο να δώσει σε άλλον ηθοποιό τον ρόλο του Woody Allen για μένα ήταν ο Jason Biggs στο "Anything else"! Το ρίσκο σε όλο του το μεγαλείο!
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
:

Η πιο extreme πάντως επιλογή του Woody Allen στο να δώσει σε άλλον ηθοποιό τον ρόλο του Woody Allen για μένα ήταν ο Jason Biggs στο "Anything else"! Το ρίσκο σε όλο του το μεγαλείο!


συμφωνωωωωω
και δεν ξερω τελικα ...αλλα τεινω στο οτι ηταν αποτυχημενο ρισκο...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Δεν ξέρω τοι λέτε για την Ετ και την κατάσταση της ,εγώ όμως τώρα τελευταία είμαι απόλυτα ευχαρισημενη από τις κινηματογραφικές της επιλογές .
Χτες το βράδυ είδα το συγκλονιστικό Baader Meinhof Komplex
The Baader Meinhof Complex - Wikipedia, the free encyclopedia
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.994
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
πιάσατε τους γερμανούς; είδα στα καπάκια τις τρεις πρώτες ταινίες του (γείτονα Αυστριακού) Haneke (έβδομη ήπειρος, το βίντεο του Μπένυ, 71 συμπτώσεις).... δεν είμαι καλά....
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Δεν ξέρω τοι λέτε για την Ετ και την κατάσταση της ,εγώ όμως τώρα τελευταία είμαι απόλυτα ευχαρισημενη από τις κινηματογραφικές της επιλογές .
Χτες το βράδυ είδα το συγκλονιστικό Baader Meinhof Komplex
The Baader Meinhof Complex - Wikipedia, the free encyclopedia
Εξαιρετική, μου είχε κάνει εντύπωση γιατί δε την περίμενα τόσο καλή.
Και σχεδόν ..εκνευριστικά αντικειμενική.
συμφωνώ, πάρα πολύ καλή και εκνευριστικά αντικειμενική!!!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.001
Likes
20.148
Αγαπαμε γερμανικο κινηματογραφο:clap::clap:
Συμφωνώ 100%...."Οι ζωές των άλλων" ας πούμε είναι από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει...και αυτή που λες βέβαια είναι πολύ καλή...έχω και το "Die Welle" στο PC, είναι στα προσεχώς.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.781
Likes
17.776
Αλκοολικός δημοσιογράφος ο Τζόνι Ντεπ!
Μετά από... πειρατές και βικτοριανούς κατά συρροή δολοφόνους ο διάσημος ηθοποιός υποδύεται έναν αλκοολικό δημοσιογράφο στα τέλη της δεκαετίας του '50, στην περιπετειώδη ταινία «The Rum Diary» από την ομώνυμη νουβέλα του Χάντερ Τόμσον.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.535
Μηνύματα
899.555
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
Kor75

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom